Çocuklarımız ulusal birlik bilinciyle yetiştirilmelidir | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Çocuklarımız ulusal birlik bilinciyle yetiştirilmelidir06.06.2015 16:00

Çocuklarımız ulusal birlik bilinciyle yetiştirilmelidir

Çocuklarımız ulusal birlik bilinciyle yetiştirilmelidir


İzmir 2. bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Neriman Fidan Eğitim İş 2 no'lu şubeyi ziyaretinde eğitim konusundaki görüşlerini dile getirdi - Sadece eğitim kurumları bünyesinde değil, anasınıfından itibaren gidilmesi serbest bırakılan kuran kursları ile bu toplumsal dönüşüm programını uygulamaya konulmuştur


Bu haber 1148 kez okundu.

İzmir 2. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Neriman Fidan Eğitim İş 2 no'lu şubeyi ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. 
Eğitim alanında yaşanan sorunlarla ilgili bilgi alan Neriman Fidan eğitime ilişkin görüşlerini sosyal medyada şöyle paylaştı: 


Neriman Fidan'ın Eğitim ile ilgili görüşleri..


Bir ülkenin rejiminin biçimlendirilmesinin en önemli aracı eğitimdir. Bu sebeple laik rejimi tasfiye etmeyi amaçlayan AKP iktidarı en büyük dönüşüm programını eğitim alanında göstermiştir.


Yeni kuşakları, yeni bir bilinçle donatmayı hedefleyen AKP iktidarı, laik eğitim yerine dini eğitimi geçirme konusunda önemli mesafe almıştır.

4+4+4 ile parçalanan ve yaygın imam hatiplere dönüştürülen eğitim yapılanması ile, zorunlu eğitim 5 yıldan 4 yıla indirilmiştir. Doğuya gittikçe etkisini arttıran feodal gerici yerel odakların egemenliğindeki alanlarda başta kız çocukları olmak üzere eğitim koparılmakta, küçük yaşta evlendirilmekte ve çalıştırılmaktadır.

Sadece eğitim kurumları bünyesinde değil, anasınıfından itibaren gidilmesi serbest bırakılan kuran kursları ile bu toplumsal dönüşüm programını uygulamaya konulmuştur.

Elbette ki eğitim alanındaki kuşatmaya eğitim kadroları ile damgalarını vurmaktadırlar. Binlerce öğretmen kadromuz atanamazken, milli eğitime geçiş kanalı olarak Diyanet işleri başkanlığı kadroları kullanılmaktadır. Eğitim alanında yapılan gerici kadrolaşma sendikal örgütlenmede de kendini göstermektedir.
Laik ve bilimsel eğitimle yakından uzaktan ilişkisi olmayan bir örgütlenme AKP iktidarının eğitimde gericilik uygulamalarında öncülük etmekte , milli eğitim şuralarında bu örgütlenme üzerinden kararlar üretilmektedir.
Ayrıca eğitimde Türkiye'nin parçalanması projesinde temel argüman olan Anadilde eğitimi tüzüğüne kayıt altına aldırmış bir sendikamız da maalesef bulunmaktadır.

Çağdaşlık adına yola çıkanların "herkese eşit , kaliteli ve parasız temel eğitim" sloganını taşımaları gerekir. Ve bu da ancak ortak dille yapılabilir. Üstelik anadilde eğitim eşitliği bozan bir uygulamadır.

Ben eğitimin tüm yurt sathında eşit , kaliteli, bilimsel ve parasız olarak 8 yıl ve sonrasında kesintisiz yapılması için çaba sarf edeceğim.
 

Eğitimde temel alınması gereken konu ise, çocuklarımızın barış ve kardeşlik içinde yaşayabilmesi için, ulusal birlik bilinci ile yetişmesidir.
 

Tarihinden husumet çıkararak birbirine düşman yetişen kuşakların aynı sınırlar içinde barış içinde ve birlikte yaşaması mümkün değildir. Tarihimizden husumet kaynağı çıkartmaya çalışanların da hedeflediği gerçekten budur. Birliğimizi ve barışımızı bozmak..

Eğitimdeki bu kuşatmaya rağmen, Demokrasimiz, çağdaşlığımız ve özgürlüklerimizin teminatı olan  Atatürk'ün kurduğu çağdaş laik hukuk devletinin yaşatılması gerekmektedir.

Bu anlamda, Atatürk ilke devrimlerine sahip çıkan başta Eğitim İş olmak üzere, diğer Atatürkçü sendikalarımıza bu zorlu mücadelede eşlik edeceğimi ve meclisteki temsilcileri ve sesleri olacağımın bilinmesini isterim.

Neriman Fidan
İzmir 2. bölge Bağımsız Milletvekili Adayı

www.facebook.com/NerimanFidann


Etiketler: Neriman Fidan - Bağımsız Milletvekili adayı

Diğer EĞİTİM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder


FOTO GALERİ

Minik yazarlar, Atatürk`ü yazdı: Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim

#

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com