NUR SERTER - LAİK EĞİTİME SON DARBE VURULMUŞTUR | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> NUR SERTER - LAİK EĞİTİME SON DARBE VURULMUŞTUR24.09.2014 00:34

NUR SERTER - LAİK EĞİTİME SON DARBE VURULMUŞTUR

NUR SERTER - LAİK EĞİTİME SON DARBE VURULMUŞTUR


CHP İstanbul miletvekili ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Prof.Dr.F.Nur SERTER, bir basın açıklaması yayınlayarak, MEB'e bağlı okullarda yapılan kılık kıyafet yönetmeliği değişikliği ile türbanın önünün açılmasına tepki gösterdi. Yapılan yönetmelik değişikliği ile Türban'ın anaokuluna kadar inebileceğini iddia eden Serter, AKP'nin okulları medreseye çevirdiğini söyledi. Serter açıklamasında, "Recep Tayyip ERDOĞAN’ın YENİ TÜRKİYESİ laikliğin ve Cumhuriyetin ışığının karartıldığı bir İslam Devleti Modelidir." dedi. Nur Serter'in basın açıklmasında şu görüşlere yer verildi.


Bu haber 1920 kez okundu.
AKP’nin MEDRESE EĞİTİMİ; TÜRBAN ANAOKULUNDA

22/9/2014 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul Öğrencilerinin Kılık Ve Kıyafetlerine Dair Yönetmelik’te değişiklik yapılmıştır. Bakanlar Kurulu kararı ile yönetmeliğin 4.maddesinin (e) fıkrasında bulunan “başı açık” ibaresi madde metninden çıkarılmıştır.

Bu ibarenin çıkarılması ile türban, okul öncesi kurumlara kadar girmiştir. AKP 4+4+4 sonrası İmam Hatip Liseleri ve Ortaokullarında serbest bıraktığı türbanı bu yönetmelik değişikliği ile tüm eğitim kademelerine yaymıştır.

AKP okullarımızı tam anlamı ile medreseye çevirmiştir. 

Nitelikli, bilimsel, laik eğitim anlayışı, yerini gerici, yobaz bir sisteme terk etmiştir. Okullarda kız ve erkek öğrencilerin bir arada olmasına katlanamayan bu zihniyet, Türk eğitim sisteminin üzerine karabasan gibi çökmüştür.

AKP okullarımızı tam anlamı ile medreseye çevirmiştir. Her okula bir mescit açılması, kız- erkek öğrencilerin ayrıştırılması ile başlatılan karma eğitimi sonlandırma projesi, seçmeli dini dersleri ile her okulun içinde bir imam hatip modülünün kurulması, TEOG sistemi ile öğrencilerin zorla İHL’lerine yerleştirilmesi yetmemiş, başlatılan türban seferberliği ile laik eğitime son darbe vurulmuştur.

Kız öğrencileri ayrıştıran, başını örtmeyenleri baskı altına alan, sınıflarda dindar- dinsiz ayırımını başlatan, çağdaş Türk kadını imajını yok eden ve kendi iradesi ile örtünme yaşının altındaki öğrencileri küçük yaşta biçimlendirmeyi amaçlayan bu uygulama “dindar-kindar gençlik projesinin” son adımıdır.

Recep Tayyip ERDOĞAN’ın YENİ TÜRKİYESİ,
laikliğin ve Cumhuriyetin ışığının karartıldığı bir İslam Devleti Modelidir.

Nitelikli, çağdaş, bilimsel eğitim yerini dinsel simgelerle temsil edilen dinci bir eğitim anlayışına bırakmaktadır.

Suskun kalanlar ve AKP değirmenine siyasi çıkar anlayışı ile su taşıyanlar bunun cevabını Türk Milletine vermek zorunda kalacaklardır.

  Prof.Dr.F.Nur SERTER

    İstanbul Milletvekili

Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve 

     Spor Komisyonu

             Üyesi

Etiketler: Nur serter - Erdoğan - Yeni türkiye - islam devleti - Laiklik - eğitim - medrese - türban

Diğer EĞİTİM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder


FOTO GALERİ

Minik yazarlar, Atatürk`ü yazdı: Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim

#

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com