Bağımsız aday Neriman Fidan - Bu bir bağımsızlık mücadelesidir. | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Bağımsız aday Neriman Fidan - Bu bir bağımsızlık mücadelesidir.11.04.2015 19:15

Bağımsız aday Neriman Fidan - Bu bir bağımsızlık mücadelesidir.

Bağımsız aday Neriman Fidan - Bu bir bağımsızlık mücadelesidir.


Çağdaş Ulusal Çizgi Genel Yayın yönetmeni Neriman Fidan , Kılıçdaroğlu'nun da aday olduğu İzmir 2. bölgeden bağımsız milletvekili adayı oldu. Bu bir bağımsızlık mücadelesidir diyerek yola çıkan Neriman Fidan Kılıçdaroğlu'nun Yeni Anayasa - çözüm süreci ile ilgili politikalarına muhalefeti ile tanınıyor.


Bu haber 1720 kez okundu. Sosyal medya üzerinden CHP Anayasa Komisyounundan çekil grubu kurarak Yeni Anayasa sürecine muhalefet eden ve Kılıçdaroğlu'na Ya yeni anayasa masasını ya da Atatürk'ün partisini terket çıkışı yaparak gündeme gelen Neriman Fidan, 22 yıl emek verdiği CHP'den Yerel yönetim adaylarının belirlenmesi sırasında bir tasfiye operasyonu gerçekleştiğini ve bunun Türkiye Cumhuriyetine tuzak olduğunu iddia ederek istifa etmişti.

Cumhuriyet Kadınları Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği çatısı altında cumhuriyet mücadelesine devam eden Neriman Fidan, Cumhuriyeti savunacaksak, Atatürkçü , cumhuriyetçi kadrolarla savunalacağını söyledi.

Neriman Fidan , Atatürkçülerin , cumhuriyetçilerin mecliste doğrudan temsilcisi olmak için aday olduğunu söyledi..

Bağımsız karakteri ile tanınan Neriman Fidan, Seçim bildirgesinde, adaylığının da bu bağımsızlık mücadelesinin bir parçası olduğunu söyledi ve İzmir'lilerin kendisine bağımsız milletvekili olma fırsatı tanıyacağına inandığını ekledi.

Neriman Fidan'ın adaylık açıklaması..


BU BİR BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİDİR.

1992'den, 2014 yılına kadar, cumhuriyeti savunma anlamında CHP'nin kurumsal çatısı altında kesintisiz olarak siyasi mücadelemi sürdürdüm.
2014 yılında CHP'nin yerel adaylarını belirlemesi sürecinde, CHP'den Cumhuriyetçi, Atatürkçü kadroların tasfiye edilmesi sebebiyle istifa ettim. Üstelik bu operasyon, cumhuriyetçi seçmene bir tuzak anlayışı ile, özellikle İzmir'de, bir gece yarısı darbesi yapılarak, CHP seçmenine saygısızca, antidemokratik yöntemlerle gerçekleştirildi..

O günden bu yana, bağımsız bir siyasetçi olarak, cumhuriyeti savunma mücadelesini kesintisiz sürdürdüm. Yandaş ve candaş diye tanımladığım bağımlı medya kuşatmasına karşı; inandığım ve mücadelesini yürüttüğüm siyasal tutumun sembolü olacak şekilde Çağdaş Ulusal Çizgi haber analiz web sitesini kurarak tavır aldım.

Siyasi partilerin; siyasi sitemi kuşatan, seçmeni tasnif eden bir anlayışla, milletten kopuk, anayasayı umursamayan, millete önderlik etme becerisi gösteremeyen yapılaşmalarına karşı çıktım.
Bağımsız siyasetin, kamuoyu gücü oluşturma becerisi gösterebilecek etkili temsilcileri ile siyasete yön verebileceğini kanıtlamak amacıyla da bağımsız milletvekili adayı oldum.

Türkiye'de, devletin ve siyasetin kuşatılmışlığını gördüm. Cumhuriyetçi, Atatürkçü , milletin yararını siyasi hesapların üzerinde tutan, Anayasanın koruması altındaki cumhuriyetin temel ilkeleri olan, Atatürk ilkelerine bağlı kadroların, devletten ve siyasetten tasfiye edildiğine tanık oldum. Bu tasfiye, son olarak Atatürk'ün kurduğu CHP' de gerçekleştirilmektedir. Bu kuşatmaya tepki olarak; cumhuriyetçi seçmene, cumhuriyeti savunma kararlılığından asla vazgeçmeyen bir bağımsız siyasetçi olarak, seçenek oluşturmak amacıyla bağımsız aday olmaya karar verdim.

1965 yılında bu topraklarda doğan ve büyüyen;
bu toprakların barışsever, hoşgörülü, onurlu, dik başlı efelerinin karakteri ile siyasi mücadelesini yürüten biri olarak; bu bağımsızlık mücadelesinde gereken halk desteğine kavuşabilirsem, inanıyorum ki siyasette

GERÇEK BİR HALK DEVRİMİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ.

Güce boyun eğmeden,
aşiret, tarikat ve feodal dokunun içinden gelmeden, ilkelerinden ve değerlerinden asla vazgeçmeden,
halkın içinden yetişmiş bir cumhuriyet kadrosu olarak;
seçilmem durumunda, mecliste halkın doğrudan temsilcisi olacağım.
İzmir'den asla kopmayacağım. İzmir'de, bölgemde bir milletvekili çalışma ofisi açarak İzmir'lilerin ulaşabileceği bir mesafede çalışmamı sürdüreceğim.

Ayrıca, Hak, emek, ve adalet kayıplarının telafisi olmayacak bir şekilde kalıcı bir hal alacağı, çağdaş toplumun feodal kuşatma ile etnik ve mezhepsel olarak parçalanacağı yeni rejim - yeni anayasa tartışmalarında,
bugüne kadar yürüttüğüm mücadelemin oluşturduğu birikimin, önümüzdeki dönem yapılacak olan tartışmalarda önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyorum.
Etkili bir çalışma yaparak, Anayasa tartışmalarının, cumhuriyetten , eşitlikten, çağdaşlıktan yana,
vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü içinde sonuçlanmasına önemli bir katkı vereceğim inancındayım. Başkanlık rejimi ve federasyon anayasasının engellenmesi için tüm birikimimi kullanıp, bu konuda siyasetin yapması gereken kamuoyu oluşturulması çalışmasına da önemli bir katkı vereceğime inanıyorum.
Bu duygularla,
BU BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİNE DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUM.

BU BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİ,
ATATÜRK'ÜN KURDUĞU TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN BAĞIMSIZ , ONURLU BİR YOLDA DEVAMI İÇİN YAPILAN BİR MÜCADELEDİR.

CUMHURİYET, ANCAK ONA İNANAN VE ONU SAVUNMA KARARLILIĞINDA OLAN, NAMUSLU VE DÜRÜST KADROLARLA YAŞATILABİLİR..

Etiketler: Neriman Fidan

Diğer GÜNCEL haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder


FOTO GALERİ

Minik yazarlar, Atatürk`ü yazdı: Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim

#

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com