İŞTE YENİ TÜRKİYE - BİR YANDA SALTANAT, DİĞER YANDA YOKSULLUK | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> İŞTE YENİ TÜRKİYE - BİR YANDA SALTANAT, DİĞER YANDA YOKSULLUK01.11.2017 09:12

İŞTE YENİ TÜRKİYE - BİR YANDA SALTANAT, DİĞER YANDA YOKSULLUK

İŞTE YENİ TÜRKİYE - BİR YANDA SALTANAT, DİĞER YANDA YOKSULLUK


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı sarayı kadar tanıtım videosu da Modern Türkiye'nin, Yeni osmanlı Saltanatına ne kadar evrildiğini ortaya koyuyor.


Bu haber 6890 kez okundu. ERDOĞAN'IN MUHTEŞEM SARAYI..

Osmanlı'nın devamı olan Yeni osmanlı iddiasının sahipleri de saltanat ve hanedanlığın güç gösterisi için ülkenin kaynaklarını hanedana ait gösterişli binalarla sembolize ediyorlar. Süper güç Amerika'nın Beyaz saray'ını gölgede bırakan Erdoğan'ın Aksaray'ının ihtişamı, Cumhuriyetin 91. yılında yoksulluk ve çaresizlikle toprağın altında can veren madencilerin acılı ailelerinin çığlıkları arasında gölgeleniyor.

CUMHURİYETTEN HANEDANLIĞA DÖNÜŞÜMÜN RESMİ 

Cumhuriyetimiz 94. yılını geride bırakırken yeni Türkiye İnşa eden AKP iktidarının nasıl bir rejim inşa ettiğini gösteren Cumhurbaşkanlığı tanıtım filminde kullanılan müzikle de ortaya çıktı. Milli marş mehter takımının kullanımı ile yeniden bestelendi. Yeni osmanlı tezine uygun olarak, buram buram Osmanlı kokan marş eşliğinde,  hanedanlık gücünü gösteren ihtişamlı sarayın 1. Sultan'ı Cumhuriyetin kuruluş yıldönümüde açılış yaptığı sarayına yerleşmeye hazırlanıyor.


YENİ OSMANLIYA YENİ MARŞ!YENİ TÜRKİYE'NİN DİĞER YÜZÜ- YOKSULLUK, ÇARESİZLİK..

Karaman'da toprak altındaki madencilerin, acı ve endişe ile kurtarılmasını bekleyen yakınları ancak facia'da olduğunda teselli için görebildikleri bakana tepki gösterdi.

Madencilerden umut kesilirken ekmek parası uğruna ölüme giden madencilerin koşularını iyileştirme çalışması "maddi gerekçelerle " yapılamıyor. Tayyip Erdoğan'ın 1000 odalı sarayının 1 odasının maliyeti ile madencilerin yaşam odası ihtiyacının karşılanabilecek olmasının trajik gerçeği ile, yoklukla inşa edilen cumhuriyetin kaynakların şimdi saltanat inşası için kullanıldığını bu 2 görüntü gözler önüne seriyor.

Çağdaş Ulusal Çizgi

Neriman Fidan
Etiketler: Yeni osmanlı - yeni türkiye - Saltanat - yoksulluk - Yeni osmanlı marşı

Diğer GÜNCEL haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder


FOTO GALERİ

Minik yazarlar, Atatürk`ü yazdı: Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim

#

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com