KOBANİ BAHANESİ İLE PKK YANDAŞLARI TÜRKİYE'Yİ YAKIYOR | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> KOBANİ BAHANESİ İLE PKK YANDAŞLARI TÜRKİYE'Yİ YAKIYOR07.10.2014 21:19

KOBANİ BAHANESİ İLE PKK YANDAŞLARI TÜRKİYE'Yİ YAKIYOR

KOBANİ BAHANESİ İLE PKK YANDAŞLARI TÜRKİYE'Yİ YAKIYOR


YPG ile Kobani'yi direniş destanı yaratarak savunacağını ilan eden PYD-PKK Kobani düşerken Türkiye'yi yakıyor. KCK'nın ayaklanma çağrısının ardından Ülkenin doğusunda , İstanbul, izmir'de PKK yandaşları sokaklarda terör estiriyor. Yetmiyor yutdışında Türk konsolosluklarını saldırıyor.


Bu haber 1541 kez okundu. KCK'DAN SOKAKLARI KOBANİ'YE ÇEVİRME ÇAĞRISI..

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, IŞİD vahşetine karşı milyonları sokaklara çağırarak, "Kuzey halkımız İŞİD çetelerine, uzantılarına ve destekçilerine hiçbir yerde yaşam şansı tanımamalıdır" dedi. KCK, tüm sokakları Kobani sokaklarına dönüştürmeye çağırdı.

Sınıra insan seli isteyen KCK'nın çağrısına uyan küçük bir grup ise polis tarafından dağıtıldı..


IŞİD'E YENİLEN PKK-PYD TÜRKİYE'YE SALDIRIYOR.


Dün gece başta Diyarbakır olmak üzere Van, Şırnak, Mardin ve ilçelerinde protesto edilirken olaylar çıktı. Yol kapatıp, gösteri yapan gruplar polislerle çatıştı.

Diyarbakır’da gösteri yapan gruplar kent merkezindeki Ofis Semti’nde bulunan banka şubelerine saldırdı. Taş ve sopalarla bankalara ait ATM’lere zarar veren göstericilere polis, tazyiklu su ve gaz bombası ile müdahale etti.

BAĞCILAR SAVAŞ ALANI..

IŞİD'in Kobani kuşatmasını protesto eden bir grup, DBP Bağcılar İlçe örgütünün bulunduğu binanın önünde toplanarak yürüyüş yapmak istedi.

IŞİD'in Kobani kuşatmasını protesto eden bir grup, DBP Bağcılar İlçe örgütünün bulunduğu binanın önünde toplanarak yürüyüş yapmak istedi.

IŞİD’in Kobani kuşatmasını protesto etmek isteyen bir grup, HDP Bağcılar İlçe Örgütü’nün bulunduğu binanın önünde toplanarak yürüyüş yapmak istedi. Yürüyüşe izin vermeyen polis ile grup arasında çatışma çıktı.


İstanbul Caddesi üzerinde başlayan olaylar, kısa süre içinde Bağcılar Meydanı’na kaydı. Meydana çıkan ara sokaklarda toplanan göstericiler polisle burada çatışmaya devam etti. Göstericiler, ara sokaklarda işyerlerinin camlarını kırdı, bankaların ATM’lerini taşladı.
AVRUPA'DA DA TÜRK KONSOLOSLUKLARINA SALDIRI!..

PKK yandaşları Avrupa'da da boş durmuyor.

Fransa ve Avusturya'daki Türk konsolosluklarına molotoflu saldırı düzenlendi.


MARSİLYA’DA MOLOTOFLU SALDIRI

Fransa’da da IŞİD’in Kobani saldırıları protesto eden bir grup, Türkiye’nin Marsilya Başkonsolosluğuna sabah saatlerinde molotofkokteylli saldırı düzenledi. Konsolosluk binasına 4 molotofkokteyli atıldı. Akşam saatlerinde ise bir grup saldırgan, konsolosluğa zorla girmeye çalıştı.

DANİMARKA’DA OTURMA EYLEMİ

IŞİD’in Türkiye sınırındaki Kobani şehrine saldırısı Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da protesto edildi. IŞİD’in dün doğudan Kobani’ye girdiği haberlerinin ardından bir grup gece saatlerinde Kopenhag Havaalanı’nda oturma eylemi yaptı.

PKK YANDAŞLARI AP PARLAMENTOSUNU İŞGAL ETTİ..

Polisin müdahale etmediği olayda AP güvenliğinin protestocuları durdurma çabası yetersiz kaldı. Parlamentonun üçüncü katındaki salona çıkan grup üyeleri, 40 dakika kadar süren oturma eyleminin ardından hazırladıkları dosyaları bazı AP üyelerine ulaştırarak binadan ayrıldılar.


 

Kaynak : Sözcü

KOBANİ NEDEN ÖNEMLİ HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ..Etiketler: Işid - PKK - PYD - Çözüm Süreci - Suriye - Kobani - KCK -

Diğer GÜNCEL haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder


FOTO GALERİ

Minik yazarlar, Atatürk`ü yazdı: Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim

#

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com