Meclis kürsüsünden sivil darbe ilanı - içişleri Bakanı Ala - Anayasayı tanımıyorum | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Meclis kürsüsünden sivil darbe ilanı - içişleri Bakanı Ala - Anayasayı tanımıyorum03.03.2015 15:18

Meclis kürsüsünden sivil darbe ilanı - içişleri Bakanı Ala - Anayasayı tanımıyorum

Meclis kürsüsünden sivil darbe ilanı - içişleri Bakanı Ala - Anayasayı tanımıyorum


Anayasayı uygulamakla görevli İçişleri Bakanı Efkan Ala, Meclis kürsüsünden Anayasayı tanımadığını ilan etti ve "milli iradenin gasp edildiğini. Bir an önce bu anayasanın değiştirilmesi gerektiğini" söyledi. Efkan Ala bir süredir anayasa ile ilgili şikayetlerini sürdürüyordu. Ancak Meclis kürsüsünden yapılan bu meydan okuma AKP tarafından yapılan sivil darbenin ilanı olarak meclis kayıtlarına geçti.


Bu haber 1293 kez okundu. MHP'DEN İÇİŞLERİ BAKANI EFKAN ALA HAKKINDA GENSORU

Milliyetçi Hareket Partisi Grubu Adına Grup Başkanvekilleri İzmir Milletvekili Oktay Vural ve Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu'nun; Kamu Düzenini Sağlamada Görevlerini Yürütemediği, PKK/KCK'nın Faaliyetlerini Engelleyemeyerek Paralel Devlet Yapılanmasına Zemin Hazırladığı, Rüşvet ve Yolsuzluk Soruşturmasını Akamete Uğratma Girişimlerinde Bulunduğu İddiasıyla İçişleri Bakanı Efkan Ala Hakkında Bir Gensoru Açılmasına İlişkin Önerge verdi.

EFKAN ALA - ANAYASAYI TANIMIYORUM

TBMM Genel Kurulu'nda dün akşam MHP'nin İçişleri Bakanı Efkan Ala hakkında verdiği gensorunun gündeme alınması görüşüldü. İçişleri Bakanı Efkan Ala yaptığı konuşmada, "Anayasa'ya, evet, yemin ediyoruz, uyuyoruz ama bu Anayasa'nın kötü bir anayasa olduğunu söylememize engel bir durum yok, olsa da tanımıyoruz. Bu Anayasa, darbe anayasasıdır, kötü bir anayasadır, doğru dürüst bir anayasa değildir" dedi.

Bakan Ala'nın Meclis tutanaklarına da yansıyan konuşmasının bir bölümü şöyle:

"Yine, bana arkadaşlarımız diyor ki: "Anayasa." Anayasa'ya, evet, yemin ediyoruz, uyuyoruz ama bu Anayasa'nın kötü bir anayasa olduğunu söylememize engel bir durum yok, olsa da tanımıyoruz. Bu Anayasa, darbe anayasasıdır, kötü bir anayasadır, doğru dürüst bir anayasa değildir. Onun için, Türkiye Büyük Millet Meclisini…Bakın, son bir şey söyleyeceğim: Anayasa'da diyor ki: Milletindir egemenlik. Millet bu egemenliğini devletin anayasal kurumları eliyle kullanılır. Katılıyor musunuz buna Allah aşkına! Millet bu egemenliğini milletvekilleri eliyle kullanır ve referandum yoluyla kullanır. Hiçbir anayasal kurum millet egemenliği kullanma yetkisine sahip değildir, tanımıyorum. Bunda ne var? Bu Anayasa, onun için, behemahal ve derhal değişmelidir. Milletin iradesini gasbetmiş, satır aralarına gizlemiştir, söküp çıkarıp millete teslim etmek bizim görevimizdir."

MHP'nin İçişleri Bakanı Efkan Ala hakkında verdiği gensoru önergesinin gündeme alınması TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilmedi.MHP'DEN TEPKİ. - ANAYASAYI TEBDİL VE İLGA (DARBE) İTİRAFI

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural İçişleri bakanı Efkan Ala'ya tepki göstererek,," Anayasaya sadakatten ayrılmayacağına  namus ve şeref yemini etmiştir. Bugün de bu anayasayı tanımayacağını fade etmek suretiyle Anayasayı tebdil ve ilga etmek üzere PKK terör örgütü ile birlikte işbirliğini yaptığını itiraf etmiştir. Yazıklar olsun.." dedi.

Kaynak : CNN Türk

Etiketler: İçişleri Bakanı - AKP - Efkan Ala - Anayasa

Diğer GÜNCEL haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder


FOTO GALERİ

Minik yazarlar, Atatürk`ü yazdı: Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim

#

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com