ORTADOĞU TERÖR BATAKLIKLIĞI- İŞİD VE PKK 2 KOLDAN TÜRKİYE'Yİ VURUYOR. | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> ORTADOĞU TERÖR BATAKLIKLIĞI- İŞİD VE PKK 2 KOLDAN TÜRKİYE'Yİ VURUYOR.20.03.2016 13:36

ORTADOĞU TERÖR BATAKLIKLIĞI- İŞİD VE PKK 2 KOLDAN TÜRKİYE'Yİ VURUYOR.

ORTADOĞU TERÖR BATAKLIKLIĞI- İŞİD VE PKK 2 KOLDAN TÜRKİYE'Yİ VURUYOR.


TÜRKİYE TERÖR KISKACINDA.. ORTADOĞU'DAKİ TERÖR BATAKLIKLIĞINDAN BESLENEN TERÖR 2 KOLDAN TÜRKİYE'Yİ VURUYOR. İSTANBUL'DA IŞİD, ANKARA'DA PKK VURDU.


Bu haber 2626 kez okundu.

 

BOMBALAR BÜYÜK KENTLERDE PATLIYOR..

Doğu'da sıkışan terör örgütü, büyük kentlerde eylemlere yöneleceğini aylar öncesinde ilan etti. İstibarat örgütlerine ilan etmesine bile ihtiyaç duymayacak şekilde, basında hergün terör örgütünün çarşaf çarşaf açıklamalarına yer verildiği için sokaktaki insan her fırsatta terör tehdidini gündelik hayatının içinde hisseder hale geldi..

HDP'nin her çağrısı teröre davet çağrısı niteliğinde..
HDP'nin özerk yönetim talebinin kitleleştirmek için Nevruz mitingleri yapacağını ialn etmesi, işaret fişeği gibiydi.
Sokaktaki insan alarma geçti..
13 Mart'ta Ankara'nın kalbinde, TAK (PKK) üyesi canlı bombanın, 35 kişinin ölümü, 125 kişini yaralanmasına neden olan eyleminin ardından, 
Henry Barkey'in  " istiklal caddesinde bombalar patlayacağı" iddiası gerçek oldu ve 19 Mart'ta IŞİD üyesi canlı bomba İstiklal caddesini kana buladı.

IŞID üyesi canlı bomba yabancı turist kafilesine yönelik bir eylem gerçekleştirildi . 5 kişi öldü,

24'ü yabancı uyruklu 39 kişi yaralandı.


ORTADOĞU TERÖR BATAKLIĞI 

Suriye'de yaşananlar sadece Suriye'de kalmıyor. Türkiye'de terörün yükselmesi de bölgedeki silahlanma ile bağlantılı.. 1991'de 1. körfez harekatı sonrası Türkiye PKK terörünün yükseliş dönemini yaşadı. PKK terörünün en kanlı sayfasını Türkiye  dönemde gördü. Bölgeye yığılan silahı eline alan PKK terörü, acımasızca Türkiye'yi vurdu.

BATAKLIKTAN BESLENEN TERÖR TÜRKİYE'Yİ VURUYOR.

ABD, Almanya, Fransa.. Türkiye'nin de içinde bulunduğu koalisyon,  dünyanın gözü önünde, muhalifler olarak tanımladıkları, Suriye'de terör faaliyetinde bulunan, örgütlere silah yardımında bulunuyorlar. Bir yandan ABD öncülüğündeki koalisyon, diğer yandan Rusya'nın öncülüğündeki koalisyon bölgeyi tam bir silah deposu haline getirdi. 

Bu silahlar kontrolsüz bir şekilde bölgede el değiştiriyor, hatta örgüt üyeleri örgüt değiştiriyor. İstanbul'da terör eylemi gerçekleştiren IŞİD eylemcisinin daha önce Özgür Suriye ordusunda savaştığı , daha sonra IŞİD'e katıldığı iddia edildi. 

ABD'de yayınlanan raporla Türkiye'nin Terör için anayol olduğu ortaya konuldu. 

TÜRKİYE'NİN SINIRLARI HERKESE AÇIK.. TERÖRİZM İÇİN ANAYOL TÜRKİYE..
ABD TERÖRİZM RAPORUNDA OLMAYANLAR.. okumak için TIKLAYINIZ

ABD yıllık 'Terörizm Ülkeler Raporu'nu yayınladı: Ana yol Türkiye

İstibarat örgütleri dahil, Türkiye bölgedeki tüm terör örgütlerinin geçiş yolu halinde..

SİLAHLAR EL DEĞİŞTİRİYOR..

Ortadoğu'ya gönderilen silahlar, kendisine yakın örgütler aracılığı ile PKK'nın eline de geçiyor. PKK ile PYD'nin dayanışması IŞID'e karşı mücadelede de ortaya çıkıyor. PKK unsurları da Suriye'de PYD ile birlikte IŞID'e karşı savaşıyor. Ortadoğu'da IŞID'le savaşırken ölen PKK'lıların cenazeleri Türkiye'de toprağa veriliyor. Bu sebeple IŞID Türkiye'de daha önce ilan ettiği gibi,  PKK ile bağlantılı toplantıları vuruyor. Suruç'ta olduğu gibi, Ankara'da olduğu gibi.. Ve son olarak kısa bir süre önce ilan ettiği gibi yabancıların yoğun olduğu İstanbul/ Sultanahmet Meydanında Alman turist kafilesinin olduğu alanda canlı bomba eylemine imza atıyor.

16 Ocak 2016 haberi:

İSTANBUL'DA İŞİD TERÖRÜ

İşid, daha önce ilan ettiği gibi, Türkiye'de yabancıların olduğu alanda intihar eylemi düzenledi. İstanbul'daki Sultanahmet Meydanı'nda sabah saatlerinde IŞİD üyesi bir canlı bomba  Alman turist kafilesinin olduğu alanda kendini patlattı. Çoğunluğu yabancı turist, 10 kişi öldü, 15 kişi de yaralandı. Dünya liderleri, Türkiye ile dayanışma ve teröre karşı işbirliği  mesajı yayınladı. Türkiye PKK2ya karşı operasyonlara başladığı anda uluslararası koalisyonun IŞİD operasyonlarına da destek vermeye başlamıştı. Yurtiçinde IŞİD hücre evlerine dönük operasyonlar devam ediyor. İstanbul/Sultanahmet bombasından sonra da Terör örgütü IŞİD'e (DAEŞ) yönelik Ankara, İzmir, Antalya, Kilis, Şanlıurfa, Mersin ve Adana'da düzenlenen operasyonlarda toplam 68 zanlı gözaltına alındı.
Çoğunluğu Alman hayatını kaybedenler memleketlerine  gönderilirken bu kez Diyarbakır'da PKK terörü can aldı.

DİYARBAKIR'DA PKK TERÖRÜ

İstanbul'daki İŞİD teröründen 2 gün sonra ise Diyarbakır'ın Çınar İlçesi'nde İlçe Emniyet Amirliği, Emniyet Lojmanları ve İlçe Jandarma Komutanlığı'na eş zamanlı olarak tahrip gücü çok yüksek bomba yüklü kamyonet, roketatar ve otomatik silahlarla saldırdı. Bir başka PKK'lı grubu da ilçe çıkışında bulunan Jandarma Komutanlığı'na da otomatik silahlarla saldırdı. Emniyet Amirliği ve Emniyet Lojmanlarının iki girişinden, lojman girişi önünde bomba yüklü kamyonetin uzaktan kumandayla infilak ettirilmesiyle birlikte, sarsıntı ve toz bulutuyla ortalık cehenneme döndü.

Saldırıda polis memuru Mehmet Şenol Çiftçi şehit oldu, aralarında polis eşi ve çocuklarının bulunduğu 5 kişi öldü, 43 kişi yaralandı. Olayla ilgili 2 şüpheli gözaltına alınırken, saldırganların yakalanması için operasyon başlatıldı. Patlamayla binalar harabeye dönerken, ilçe halkının deprem olduğunu sandığı patlamanın neden olduğu hasarın büyüklüğü gün ağarınca ortaya çıktı.

PKK yine "bebek katili " olarak terör listesine adını yazdırdı.

IŞİD Silahları kimden alıyor haberi için tıklayınız..
IŞİD silahları kimden alıyor?

Yani bölgeye yağan Silahlar el değiştiriyor. Gelip onları besleyenleri vuruyor. ABD, Fransa, Türkiye.. Ve yarın tüm dünya.
Etiketler: Türkiye - İstanbul - Diyarbakır - terör - PKK - IŞİD

Diğer GÜNCEL haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder


FOTO GALERİ

Minik yazarlar, Atatürk`ü yazdı: Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim

#

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com