Şehit Annelerinin Anneler günü dileği | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Şehit Annelerinin Anneler günü dileği08.05.2016 10:02

Şehit Annelerinin Anneler günü dileği

Şehit Annelerinin Anneler günü dileği


Terör operasyonlarında şehit düşen evlatlarının hasretini ve gururu bir arada yaşayan anneler, Anneler Günü'ne "terörün sona ermesi" dileğiyle giriyor.


Bu haber 1447 kez okundu.

Bir anne için en büyük mutluluk;
evladının başarısını , mutluluğunu görmek, evladından vefa görmektir.
Bir anne evladından başka her şeyden vazgeçebilir.
Bir annenin en büyük acısı ise, evladını toprağa vermektir.
Vatanın bağımsızlığı, bütünlüğü için evladlarını toprağa veren tüm şehit annelerimizin acısını duyumsuyor, minnet ve saygılarımızı sunuyoruz.

Çağdaş Ulusal Çizgi

Şehit annelerinin

buruk "Anneler Günü"


Terör operasyonlarında şehit düşen evlatlarının hasretini ve gururu bir arada yaşayan anneler, Anneler Günü'ne "terörün sona ermesi" dileğiyle giriyor.Şırnak'ın Uludere ilçesinde 25 Temmuz 1993'teki çatışmada şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Selim Kerim Çeri'nin Aydın'da oturan 66 yaşındaki annesi Hatice Çeri, en çok oğlunun Anneler Günü'nü kutlamasını özlüyor.

Anne Çeri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eşi Doğan Çeri'nin oğlunun şehadet haberi geldikten 6 yıl sonra kanserden öldüğünü belirtti.

Oğul ve eş hasretiyle hayatını sürdürdüğünü ifade eden Çeri, her gün gelen şehit haberlerinden çok etkilendiğini anlattı. "Artık şehit haberlerine bakmak istemiyorum" diyen Çeri, terörün en çok anneleri vurduğunu söyledi.

Artık annelerin ağlamamasını isteyen Çeri, şöyle devam etti: 

"Bu şehitlerimizi, yavrularımızı vatan için büyüttük. Ama yani ne var da ortalık kötü durumda. Bir harp varsa biz de gidelim. Anne olarak feda olsun benim canım vatan, millet için. Anneler Günü'nde, bayramlarda yalnızım. Evladımı çok özlüyorum. Çocuğum bir daha gelmeyecek. Nerede göreceğim ben çocuğumu? Bu terör olaylarının bitmesini sabırsızlıkla bekliyorum. Ne zamana kadar bu analar, hanımları ve çocukları ağlayacak. Şehit annesi olarak da gururluyum. Herkes gelir elimi öper. Neden? Şehit annesiyim diye. Gurur duyuyorum oğlumla."

- "Yaşadıklarımızı sadece biz biliyoruz"

Hakkari'de 15 Ağustos 1996'da şehit düşen Piyade Er Cemil Gider'in annesi 62 yaşındaki Hürmüz Gider ise oğlunu çok özlediğini, yaşadıkları acıyı ancak evladını kaybedenlerin anlayabileceğini ifade etti.

Şehit haberlerine çok üzüldüklerini vurgulayan Gider, "Eşim 'Şu televizyonu açma, beyin damarlarım çatlayacak' diyor. Ben de illa o al bayrağa bakmak istiyorum. 'Benim oğlum o bayrakla gitti, onunla geldi. Sen çık ben bakacağım' diyorum. Üzülüyorum. Evli olan, çocuğu olan var. Allah'ıma bu olayların bitmesi için her gün dua ediyorum. 'Şehit' denilip geçiliyor. Ama içimizde yaşadıklarımızı sadece biz biliyoruz." diye konuştu.

Adıyaman'da 35 yıl önce vatani görevini yaparken şehit olan Jandarma Er İsmail Tülü'nün annesi Hanife Tülü ise oğlunun, doğum gününden 4 gün sonra şehit düştüğünü belirterek, "Bu olaylar artık bitsin, analar yeterince üzüldü." ifadesini kullandı.

Haber: Selahattin Zeyrek /haberler.com

Etiketler: Şehit annesi - Anneler günü

Diğer GÜNCEL haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder


FOTO GALERİ

Minik yazarlar, Atatürk`ü yazdı: Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim

#

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com