AKP kongresi mesajı: Başkanlık ve yeni anayasa yürüyüşüne devam! | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> AKP kongresi mesajı: Başkanlık ve yeni anayasa yürüyüşüne devam!22.05.2016 23:06

AKP kongresi mesajı: Başkanlık ve yeni anayasa yürüyüşüne devam!

AKP kongresi mesajı: Başkanlık ve yeni anayasa yürüyüşüne devam!


CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN İSTEĞİ ÜZERİNE AKP GENEL BAŞKANLIĞINDAN DAVUTOĞLU GİTTİ, ERDOĞAN'IN 22 YILLIK DOSTU GENEL BAŞKANLIK KOLTUĞUNA OTURDU. KONGREDE KUTLU YÜRÜYÜŞE DEVAM MESAJLARI İLE, ERDOĞAN'I BAŞKAN YAPINCAYA KADAR YÜRÜYÜŞE DEVAM YÖNÜNDE MESAJ VERDİ. ERDOĞAN YÜRÜTMENİN DE BAŞINA GEÇİNCEYE KADAR, EMANETİ BİNALİ YILDIRIM ALDI.


Bu haber 1099 kez okundu.
JET HIZIYLA GÖREV DEĞİŞİMİ:


Siyasi tarihimizde bir ilk olarak, seçimleren birinci çıkmış partinin genel başkanı ve ülkenin başbakanı, Cumhurbaşkanıın arzusu ile jet hızında değişti. Davutoğlu istifasını sundu ve hemen ardından Binali Yıldırım hükümeti kurma görevini aldı.

YOLUMUZ ERDOĞAN'IN YOLU:


Binali Yıldırım, "Kutlu yolculuğumuz hayırlı uğurlu olsun. Yolumuz milletin sesi, nefesi partimizin lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın yoludur. " ifadesi ile tıpkı Davutoğlu'nun göreve gelirken olduğu gibi Erdoğan'a bağlılığını ve AKP 'nin projesini ilan ediyordu.

AKP KONGRE MESAJI: KUTLU YÜRÜYÜŞE DEVAM!


Binali Yıldırım konuşmasında,


 "Yenirn bir anayasaya ihtiyacımız var. Başkanlık sistemini getirmeye hazır rnmısınız? Cumhurbaşkanını halkın seçmesiyle artık her şey eskisi gibi rnolmayacak.
Yapmamız gereken fiili durumu yasal hale getirmektir.
Bunun yolu yeni anayasa ve başkanlık sistemidir"
dedi ve bu a
çıklamasıyla AKP'nin yeni anayasa ve başkanlık rejimi iddiasında yola devam ettiğini yeniden ilan etti.

Binali yıldırım tıpkı Abdullah Gül gibi, tıpkı Ahmet Davutoğlu gibi Erdoğan yürütme erkini eline yasal olarak da alıncaya kadar emanetçi olarak Başbakanlık koltuğuna oturdu.

AKP bu kongresinde de, tek otorite merkezinin Erdoğan olduğunu ve siyasi projesini değiştirmediğini
ilan etti .
Davutoğlu :
“Bu bir veda değil, vefa kongresi olmalıdır” diyor.

Davutoğlu'nun fotoğraflara yansıyan gerilimi sözlerine de düşüyor: "kongreyi ben istemedim.
Bu bir veda değil, vefa kongresi olmalıdır” diyor. Ve Davutoğlu, davaya olan bağlılığını yineleyerek,  Erdemleri ve ilkeleri vurguluyor; koltukların geçici olduğu ifadesi ile, aynı zamanda Binali Yıldırım'ın da başbakanlık koltuğunun geçici olduğunu da işaret ediyor.

ABDULLAH GÜL'DEN KONGRE'YE MESAJ:
Türkiye'nin beklemeye tahammülü yok!

Erdoğan milletvekili olmadığı için, Başkbakanlık koltuğuna oturan ve Erdoğan'ın milletvekili seçilmesiyle emaneti erdoğan'a teslim eden Abdullah Gül, AKP'nin siyasi iddiasına bağlılık mesajı yolladı.

Abdullah Gül'ün,  "Türkiye'nin daha fazla beklemeye tahammülü yok " mesajı ile neyi kasteddiği anlaşılamadı.  Abdullah Gül, kendisinden Yeni parti kurmasını bekleyenleri ı hayal kırıklığına uğratacak gibi görünüyor.

YENİ MKYK LİSTESİ


"Abdülhamit Gül, Ahmet Sorgun, Ali Aydınlıoğlu, Asuman Erdoğan, Ayhan Ogan, Ayşe Sula Köseoğlu, Bekir Bozdağ, Berat Albayrak, Burhan Kuzu, Cevdet Yılmaz, Çiğdem Karaaslan, Edibe Sözen, Efkan Ala, Emine Nur Günay, Erol Kaya, Fatma Seniha Nükhet Hotar, Fatih Şahin, Fatma Güldemet Sarı, Fazilet Dağcı Çığlık, Fevzi Şanverdi, Hamza Dağ, Hayati Yazıcı, Hüseyin Özbakır, Jülide Sarıeroğlu, Galip Ensarioğlu, Mehdi Eker, Mahmut Kaçar, Markar Esayan, Mehmet Muş, Mehmet Müezzinoğlu, Murat Baybatur, Mustafa Ataş, Mustafa Köse, Mustafa Savaş, Mustafa Şentop, Mustafa Yel, Nurettin Canikli, Özben Gökçen, Öznur Çalık, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Ravza Kavakçı Kan, Sema Ramazanoğlu, Serkan Bayram, Şaban Dişli, Vedat Demiröz, Veysi Kaynak, Yasin Aktay, Yaşar Karayel, Zeyit Aslan, Zeynep Alkış."


Etiketler: AKP kongresi - Binali Yıldırım - Ahmet Davutoğlu - Recep tayyip Erdoğan

Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder


FOTO GALERİ

Minik yazarlar, Atatürk`ü yazdı: Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim

#

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com