CHP'DE KURULTAY MUAMMASI | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> CHP'DE KURULTAY MUAMMASI23.11.2015 11:44

CHP'DE KURULTAY MUAMMASI

CHP'DE KURULTAY MUAMMASI


CHP'de olağanüstü kurultay imzasının 600 lere yaklaştığı iddiaları bulunurken CHP Genel Merkezinden Olağan kurultay tarihini 16-17 Ocak olarak ilan eden hamle geldi. CHP kurulataya gidiyor.. Kurultayın olağan mı olağanüstü mü olacağı ise net değil.


Bu haber 1591 kez okundu.

Milletvekili listelerini belirleyebilmek için olağan kongre takvimini başlatmayan  CHP Genel merkezi, milletvekili seçimleri yapılırken kongre takvimini çalıştırdı. Ertelendi, ertelenmedi tartışmaları arasında baskın delege seçimleri ve il-ilçe kongreleri genel merkezin kontrolünde devam ediyor.

Yargıtay'a Aralık ayında olağan kongresini toplayacağını bildiren CHP yönetimi olağanüstü kurultay baskısını atlatmak ve olağanüstü kurultay talebinin önünü kesmek için 16-17 Ocak'ta olağan kongrenin yapılacağını duyurdu.

Henüz parti meclisi kararı ile onaylanmış bir tarih yoksa da CHP Genel sekreteri Gürsel Tekin 16-17 Ocak tarihini olağan kurultay tarihi olarak ilan etti.

OCAK AYINDA OLAĞAN KLURULTAY YAPILABİLİR Mİ?

Ömer Faruk Eminağaoğlu bu soruya net bir şekilde "Kongrelerin 3 Ocak’ta tamamlanacağı gözetildiğinde ise, kongrelere yönelik itirazlar ve süreleri, olağan kurultay için çağrı ve süresi gözetildiğinde, Ocak 2016 da hukuksal çerçevedeki bir Kurultay’ın gerçekleşebilmesi söz konusu değildir. cevabını veriyor..

GENEL MERKEZİ NE YAPMAK İSTİYOR?

%25 lik oy bandına CHP'yi yapıştıran Kılıçdaroğlu, dönüşüm mesajını vermeye devam ediyor.

CHP Genel merkezi, genel merkez gücünü kullanarak yürüttüğü tasfiye operasyonunu tamamlamak için kontrolü bırakmıyor.

2011 de olağanüstü tüzük kurultayı talebini, tüzük kurultayını kendisi toplayarak karşılayan genel merkez, sonrasında tüm sert tartışmaların içinden "Kılıçdaroğlu'nun tek aday olarak kaldığı bir olağan kurultay takvimi"ni çalıştırdı.

Yine olağanüstü kurultay talebinin önünün kesmek istenmesinin amacı olağan kongre takvimini, "Kılıçdaroğlu'nun tek aday olacağı bir takvime dönüştürme" gayreti olarak görülmelidir. 

Olağanüstü kurultay ile CHP'deki tasfiye durdurulamazsa, Yeni CHP, Kılıçdaroğlu'nun partisi olarak dönüşmüş ve değişmiş olarak, Yeni Türkiye'de kurulsallaşmasını tamamlamış olacak.

Yılmaz Özdil, Halk arenasında katılımcıların alkışlarla onayladığı, "Gördüğüm kadarı ile Yeni CHP'de CHP'lilere yer yok. Yeni CHP AKP'nin iktidarda kalma projesidir" sözlerinde işaret ettiği CHP'deki tasfiye operasyonuna dikkat çekiyordu. >>> VİDEOİZLE..Etiketler: CHP - Olağan kurultay - olağanüstü kurultay - Yılmaz Özdil - CHP - Yeni CHP - AKP

Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder


FOTO GALERİ

Minik yazarlar, Atatürk`ü yazdı: Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim

#

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com