HAYIRCILARA BAYKAL ÜZERİNDEN ALGI OPERASYONU | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> HAYIRCILARA BAYKAL ÜZERİNDEN ALGI OPERASYONU09.05.2017 17:50

HAYIRCILARA BAYKAL ÜZERİNDEN ALGI OPERASYONU

HAYIRCILARA BAYKAL ÜZERİNDEN ALGI OPERASYONU


HAYIR, DAHA BİTMEDİ. TEK ADAM ANAYASASINI UYGULATMAYACAĞIZ.


Bu haber 2866 kez okundu.

BAYKAL ABDULLAH GÜL`Ü ÖNERDİ Mİ?

Baykal Hayırcılar’ın birarada durması ve büyümesi için, “Bu iş daha birmedi” “Bu anayasayı uygulatmayacağız “ diyerek adayın bir an önce belirlenmesi için bir yol haritası ortaya atıyor ama Baykal’ın önerisi yerine başka bir şey tartışılıyor. HAYIRcılar birbirine düşüyor.

Günlerdir Baykal’a atfedilen “Abdullah Gül %49’un adayı olabilir” , “Deniz Baykal HAYIR’cılara Abdullah Gül’ü önerdi” manşetleri üzerinden büyük bir kıyamet koparılıyor.

Ortada kayıt – video var,  Baykal’ın böyle bir ifadesi - açıklaması yok.

Peki nerden çıkıyor bu ifade…

YİNE ODA TV…

Olayın başladığı yer “video çözüm şeklinde yapılmış havasında yapılmış ve fotoğrafla da desteklenmiş bir haberin içine yerleştirilmiş bir cümle : “Abdullah Gül yüzde 49`un adayı olabilir.”  Bu cümle alt başlık olarak kullanılmış ama en önemlisi haber linkinin adresi olarak da kullanılmış. Dolayısı ile hızla yayılması sağlanmış. Haberini genellikle video ile destekleyen Oda TV, yalanı ortaya çıkmasın diye bu haberde video kullanmamış.(Bakınız : http://odatv.com/deniz-baykal-abdullah-gul-yuzde-49un-adayi-olabilir-0105171200.html )

Hatta CHP yönetimine yakın Sözcü gazetesi kendi haberinin de sonuna da aynı ifadeyi eklemiş  “Abdullah Gül yüzde 49’un adayı olabilir. Gül aday olursa değerlendirilmesi lazım.” Kopyala – yapıştır (copy &paste) bir cümle yani…  

( bakınız : http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/deniz-baykaldan-onemli-aciklamalar-1825918/ )

YİNE MEDYA OPERASYONU

Doğan medya da devrede.. Ertuğrul Özkök'ün keyfini Anayasasının kabul edilmesi kaçırmamamış, Baykal kaçırmış!.. O sonuçtan çok memnunmuş.. Yandaş medya haydi haydi devrede.. Onlar da Abdullah Gül’e haddini bildiriyor bu cümle üzerinden. Cumhurbaşkanı da “aramıza fitne fesat sokuyolar” diye topa giriyor. Perinçek tepki gösteriyor. 

Aslında birbiri ile alakalı görünmeyen ama birbiri ile çıkar ortaklığı içinde olan bir merkez aynı amaç için medya manüplasyonuna dahil oluyor.

Bu cümle üzerinden tepkiler organize edilip “bu cümleyi Deniz Baykal’ın kullandığına” dair bir algı yaratılmak isteniyor. Kasıt bu, anlaşılıyor.

Berna Laçin gibi, HAYIR diyen sanatçılarımızdan biri ki; Deniz Baykal’ın açıklamalarını siyasetle ilgisi olmadığı için muhtemelen izlememiştir programı, Ama birisi ulaştırıyor haberi  internet üzerinden : “aaa bak! Gördün mü?  Deniz Baykal Abdullah Gül’ü HAYIR’cılara cumhurbaşkanı adayı önermiş” haber linki de hazır.. 

Artık herkes Oda TV nin yalancısı..

Ve CHP yönetimine yakın muhalif Sözcü gazetesi bir sanatçıyı kullanarak bu cümle üzerinden tepki yansıtıyor.

Bir tweet de geldi, tamamdır bu iş…

Ama yetmiyor, köşe yazarları giriyor .. Soner Yalçın yazısını patlatıyor. "Baykal ilgi çekmek istiyormuş!" 

İşin en ilginci Baykal’a komplo yapıldığını defalarca dile getiren Kılıçdaroğlu’na muhalif yazar Yılmaz Özdil de bu cümle üzerinden topa giriyor. Yılmaz Özdil: “Baykal…`“Abdullah Gül, hayır diyen yüzde 49`un cumhurbaşkanı adayı olabilir, düşünülebilir` diyor. Açık söyleyeyim… Tayyip Erdoğan`a oy veririm!” diye yazı yazıyor.  

Hürriyet gazetesinde yapılan bir haber ise dikkat çekici. Hürriyet aracılığı ile Meral Akşener ve Ahmet Türk’ün Cumhurbaşkanı yardımcısı yapılması fikri “Baykal’ın önerisi” diye ortaya atılıyor. Baykal’ın teklifi bu diye gidip bu kişilere soruluyor. Sanki böyle bir teklif gelmiş gibi tepki organize ediliyor. Manşetler : Baykal’a Akşener’den cevap..

Tabi ki bir de olayın baş aktörlerinden Abdullah Gül meselesi var. 

Bu işi Abdullah Gül’e sormak lazım.. Abdullah Gül açıklamasını yürüttüğü siyasi çizgiye uygun olarak Cuma namazından sonra veriyor. Manşetler : “Abdullah Gül’den Baykal’a cevap.. Tabi ki, Abdullah Gül, 367 formülünün işleterek kendisinin cumhurbaşkanı adayı olmasına yapılan sert muhalefeti hatırlatıyor satır arasında.. Fakat anlaşılan tepkiler onun canını sıkmış. Muhalefet cephesinde aradığı sahiplenmeyi bulamamış.

Akşener’den,  Abdullah Gül’e uzanan tepki gösterme, cevap verme yarışına girenlere kimse söylemiyor :

Soruyu soran Baykal değil ki Baykal’a niye cevap veriyorsunuz?

BAYKAL’DAN CEVAP :

Deniz Baykal programda kendisine soruyu soran  Gazeteci Ahmet Hakan aracılığı ile cevabını kamuoyu ile paylaştı.

ABDULLAH GÜL’Ü SİZ BANA SORDUNUZ..

Ben sizin programınızda izlememiz gereken yol haritasını anlattım. Benim çizdiğim yol haritasında ne Sayın Gül ne de o konumdaki bir kişi yer alıyordu. Ben partimin ilkeleri ve anlayışı doğrultusunda en geniş tabanlı bir adayın belirlenmesini önerdim. Abdullah Gül`ü siz bana sordunuz.

Gül`ü sorduğunuzda ben siyasi nezaket ve saygı anlayışı içinde “Böyle bir niyeti varsa ve yüzde 49`un duyarlılıkları ile kendisini bağlantılı kılabiliyor ise o zaman gereken yapılır, onun bileceği iştir” dedim.

ABDULLAH GÜL SPEKÜLASYONLARI KALDIRMA NİYETİNDE DEĞİL..

Sayın Gül`ün yaptığı açıklamadan benim çıkardığım sonuç şu: Adalet ve Kalkınma Partisi çevrelerinin biraz kaygıyla karışık olarak gündeme getirdikleri olasılık o kadar da boşuna değilmiş. Yani Sayın Gül`ün böyle bir olasılığı kararlı bir tavırla reddeden bir tutum içinde olmadığı ortaya çıktı.

Gül`ün bu açıklamayı yapmak zorunda kalmasının sorumlusu ben hiçbir şekilde değilim. Bu tamamen kendi ortamında gelişen bir şeydir.

Ancak Sayın Gül, öyle anlaşılıyor ki cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda bugüne kadar yapılan spekülasyonları ortadan kaldırma niyeti ve kararlılığı içinde değil. “ (Kaynak :Sözcü)

ABDULLAH GÜL HAYIRLAR’CILARIN ADAYI OLSUN PROJESİ

Birileri tıpkı Ekmeleddin İhsanoğlu gibi, HAYIR cephesinin adayının Abdullah Gül olmasını istiyor. Bu yönde gayret sarfedildiği, 2 kişilik sandıkla açığa çıkmıştır.

Abdullah Gül ve oğlu yurtdışına giderken , sadece kendilerinin oy kullandığı 2 kişilik bir sandıktan 2 HAYIR oyu çıkması sebebi ile, HAYIR oyu kullandıkları ifşa edilmiştir. Oysaki Abdullah Gül’ün siyaset yaptığı Kayseri’de HAYIR oyları tüm Türkiye’de olduğu gibi yükselmiş (MHP seçmeni kaynaklı yükseliş), ama Abdullah Gül’ün siyasi ağırlığı ile orantılı bir yükseliş görünmemiştir (Evet: % 69,49, Hayır: % 30,51 - 2015 Kasım Seçimlerde Kayseri sonuçları : AKP: % 65,6)

Yani 2 kişilik HAYIR oyu ile Abdullah Gül, 24 milyon HAYIRcıların adayı yapılmak istenmektedir.

Ama bunu isteyen Baykal değildir.

Baykal’ın önerdiği yol haritasından Abdullah Gül isminin çıkması mümkün değildir.

HAYIR daha bitmedi. TEK ADAM ANAYASINI UYGULATMAYACAĞIZ..

Ve elbette Baykal önerisinin ana teması “ Tek adam anayasasını uygulatmayacağız” iddiası üzerine kuruludur. Baykal’ın önerisinin  birileri açısından en tehlikeli yönü budur.

CHP’nin Genel başkanlık yarışı havasına döndürülen ve HAYIRcıları birbirine düşüren  operasyonda hedef aslında “bu anayasayı uygulayacak bir cumhurbaşkanı adayının ortaya çıkarılmasına engel olmaktır.”  Yani rejim değişikliği muhalefetin adayı açısından da kalıcı hale gelmelidir.

Ve bu durumda devlet aygıtını en üst düzeyde kullanan güçlü başkan adayına karşı zayıf başkan adayının şansı yoktur.

Kılıçdaroğlu’nun “Saray’ın devrede olduğu” iddiası topa giren cuımhurbaşkanı ve yandaş medya desteği ile ortadadır. Ama sarayın devreye girmesi gelecek projesine dönük  “ bu anayasayı uygulatmayacağız projesine” dönük bir saldırıdır. Ve saray bu konuda yalnız değildir.

Abdullah Gül’ü kim Tayyip Erdoğan’ın karşısına HAYIRcıların adayı olarak çıkarmak istiyor?

Bu sorunun cevabını, Abdullah Gül ismini soran kişi ve yayın organında aramak lazım. Baykal’ın konuşmasından bir sonraki gün Hakan Çelik programda yaptığı değerlendirmede” Abdullah Gül’ün aday olması beklendiği ama bir türlü yeşil ışık yakmadığı “ yorumları ile bu beklentiyi de ortaya koymuştur.

Böyle bir durumda Ekmeleddin olayında olduğu gibi kazançlı çıkacak kişinin kim olacağı ise Yılmaz Özdil’in yazısında gizlidir. “Abdullah Gül’e karşı Tayyip Erdoğan’a oy veririm”.

Neriman Fidan

Çağdaş ulusal çizgi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : (okumak için fotografın üzerine tıklayınız)


Etiketler: Neriman Fidan - Deniz Baykal - Oda Tv - Soner Yalçın - Yılmaz Özdil - Tayyip Erdoğan - cumhurbaşkanı - CHP - Kemal Kılıçdaroğlu - HAYIR - EVET - referandum - medya - algı operasyonu

Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder


FOTO GALERİ

Minik yazarlar, Atatürk`ü yazdı: Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim

#

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com