Neriman Fidan - Devletin de, siyasetin de annelik duygusuna ihtiyacı var. | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Neriman Fidan - Devletin de, siyasetin de annelik duygusuna ihtiyacı var.13.05.2018 14:07

Neriman Fidan - Devletin de, siyasetin de annelik duygusuna ihtiyacı var.

Neriman Fidan - Devletin de, siyasetin de annelik duygusuna ihtiyacı var.


Evlatları için canlarını ortaya koyan, onları sarıp sarmalayan, her derdine çare olmaya çalışan annelerimizin anneler gününü kutluyorum


Bu haber 5366 kez okundu. DEVLETİN DE, SİYASETİN DE ANNELİK DUYGUSUNA İHTİYACI VAR.

Uzun zamandır siyasetin kutuplaştırıldığını ve çocuklarımızın bu kutuplaşmada ayrıştırılıp taraf haline geitrildiğine işaret edİyorum.

Seçim meydanlarında "kimseyi ötekileştirmedik, kimseyi ayırmadık" diyenlerin icraatları ve kendisine muhalif olanlara geliştirdikdikleri "ya taraf olursun ya da bertaraf " anlayışı, milletimizi paramparça etmiş, üstelik bu anlayış tüm siyaseti etkisi altına almıştır.

Terör bağı olanlar barajı geçsin diye, medya kampanyası, algı operasyonu yapılanlar, ellerindeki kan, dillerindeki nefret söylemi ile Türkiye`yi tehdit ederken, barış ve kardeşlik söylemleri ancak masal olarak kulağa gelmektedir. Bu anlayış için yapılan algı operasyonu genç kuşakların birbirine nefretle yaklaşmasına sebep olmaktadır. Bu algı operasyonu, milletimizin ayrılmaz parçalarını ayrıştırma amacına hizmet etmektedir.

Siyasetin samimiyete, güvenilirliğe, inandırıcılığa ihtiyacı vardır.

Siyasetin amacı, milletten oy almak üzerine değil, milleti siyasete katmak, milletin derdine çare olmak olmalıdır. Katılımcı demokrasi denilen şey; oyları almaktan ibaret değildir. Katılımcı demokrasi; halkın siyasete doğrudan katılımı ile mümkün olabilir.

Devlet, siyaset; halktan kopmuş, halka karşı otoriterleşmiştir.

Büyük gösteriler, medya algısı; Yeni Türkiye`nin yoksulluğunu, çaresizliğini örtmeye yetmemektedir. Köylü feryat etmektedir. Üreten , emeği ile yaşama derdinde olanlar feryat etmektedir. Anneler çocuklarının geleceğinden endişelidir.

Cumhuriyetimizin kurucuları Devleti "Ana" duygusu ile, "Ana" şevkati ile kurdular. Sosyal devlet anlayışı ile, bağımsızlığı için herşeyini ortaya koyan bu yoksul halkı, vatandaşı analık duygusuyla sarıp sarmaladılar.


Şimdi devletin , siyasetin yeniden annelik duyugusuna ihtiyacı var. Yeniden milleti sarıp sarmalayacak, derdine çare olacak "devlet ana" olmasına ihtiyaç var.
Yürütmekte olduğum bağımsızlık mücadelesinin amacı ve anlamı budur.


Bu duygularla, başta kurtuluşumuzun ve kuruluşumuzun lideri, Bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk`ün annesi Zübeyde hanım olmak üzere bu ülkenin bağımsızlığı için evlatlarını toprağa veren annelerimizin hatırası önünde saygı ile eğiliyorum.

Evlatları için canlarını ortaya koyan, onları sarıp sarmalayan, her derdine çare olmaya çalışan annelerimizin anneler gününü kutluyorum

Etiketler: Neriman Fidan - anneler günü - siyaset - devlet

Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder


FOTO GALERİ

Minik yazarlar, Atatürk`ü yazdı: Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim

#

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com