Neriman Fidan - Selina Doğan'ı CHP adayı yapmakta ki amacınız nedir | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Neriman Fidan - Selina Doğan'ı CHP adayı yapmakta ki amacınız nedir10.04.2015 15:11

Neriman Fidan - Selina Doğan'ı CHP adayı yapmakta ki amacınız nedir

Neriman Fidan - Selina Doğan'ı CHP adayı yapmakta ki amacınız nedir


İzmir 2. Bölge Bağımsız Milletvekil Adayı Neriman Fidan; Soykırımın 100. yılında aday gösterilmem anlamlı diyen CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Selina Doğan'ın aday gösterilmesine tepki gösterdi. Selina Doğan'ın eşi Erdal Doğan da hem CHP’yi hem de Mustafa Kemal Atatürk’ü soykırımcılıkla suçlamış, Türkiye’yi uluslararası mahkemelere şikayet etmişti. Fidan, CHP Genel Başkan Yardımcılarının pek çoğunun CHP programına aykırı davrandıkları halde, buna göz yumulmasını da eleştirdi. Tepkisinin yazılı bir açıklamayla dile getiren Neriman Fidan'ın açıklaması şöyle


Bu haber 1980 kez okundu.

Sayın Kılıçdaroğlu'na soruyorum.

Selina Doğan'ı CHP adayı yapmakta ki amacınız nedir?

Aday yapılmasını size kim telkin etti? Aday yapılmasında eşi Erdal Doğan'ın görüşlerinin de etkisi var mıdır?

Selina Doğan'ın adaylığının "Azınlık temsilcisinin milletvekili adayı yapılmasından" daha fazla anlamı olduğunu açıklamalarından anlıyoruz.

24 Nisan'da Sözde Ermeni soykırım iddialarının savunulacağı gösteride yerini alacağı anlaşılan Selina Doğan'ın aday gösterilmesi, Cumhuriyet Halk Partisinin ideolojisinin, anayasasının inkarı anlamına gelir.

“ CHP Parti programında (s.131-132) soykırım iddiaları ile ilgili yer alan ifadeler şu şekildedir:

"Sözde Ermeni Soykırımı iddiası ile ülkemizin haksız önyargılarla suçlanmasına karşı bugüne kadar Partimiz öncülüğünde sürdürülen kararlı duruşa sahip çıkmaya devam edecektir.

CHP'ye yönetici yaptığınız Şafak Pavey ve Sezgin Tanrıkulu'nun Hrant Dink anmasında Ermeni Soykırım Pankartı arkasında yürümesine rağmen ,herhangi bir eleştiri ve parti disiplin işlemi yapmayan Kılıçdaroğlu, bu yöneticileri kontenjandan yeniden aday yapmasının yanında, bir de Selina Doğan gibi birini CHP adayı yapmasını, açık bir "Sözde Ermeni soykırım iddiasına destek olarak değerlendirilmelidir". Ve bu durum açıkça "cumhuriyete başkaldırı"dır.

CHP içinden haklı olarak bu adayın istifası istenmektedir. Bu bir İstanbul adayı meselesi değil, tüm Türkiye'yi ilgilendiren "cumhuriyetin tartışılması" meselesidir. Atalarımız, milletimiz soykırımcı , katil olarak suçlanmaktadır.

"Ben Dersim'li Kemal" iddiasını, İzmir'e gelince "Anadolu'nun Kemal'i" imaj çalışmasına çeviren Kılıçdaroğlu, büyük savaşların, büyük acıların yaşandığı Anadolu coğrafyasında barışın , kardeşliğin nasıl ve hangi güçlüklerle cumhuriyet sayesinde yeşerdiğinin farkında mıdır?

"Ben herşeyimi cumhuriyete borçluyum" diye reklam çalışması yaptıran Kılıçdaroğlu,Cumhuriyete borcunu böyle mi ödemektedir?

Bu adaylaşma ve yönetim anlayışı, cumhuriyetçi seçmenden alınan oyun nasıl kullanılacağının göstergesidir.

Ayrıca, bölgemde önseçime girerek aday olma hakkı kazanan başta Mustafa Balbay, Atila Sertel, Kamil Okyay Sındır'a olamak üzere yine kontenjandan aday gösterilen Zeynep Altok'a , Zekeriya Temizel'e, Aytun Çıray 'a soruyorum:

Bu yöneticilerin CHP İlke ve programına aykırı faaliyetlerini hazmettikleri gibi, bu adayın seçilebilir bir konumda olmasını CHP adayı yapılmasını hazmedecekler mi?

Bu skandala karşı görüş açıklayacak, tepki gösterecek cesaretleri var mıdır?

İzmir seçmeninin bu soruların cevabını almaya hakları vardir.

Neriman Fidan

İzmir 2. Bölge

Bağımsız milletvekili adayı

(Aliağa, Bayraklı, Bayındır, Bergama, Beydağ, Bornova, Çiğli, Dikili, Foça, Kemalpaşa, Karşıyaka, Kınık, Kiraz, Menemen, Ödemiş, Tire)


Etiketler: Neriman Fidan - Selin Doğan - Seçim - Kılıçdaroğlu - Soykırım yalanı

Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder


FOTO GALERİ

Minik yazarlar, Atatürk`ü yazdı: Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim

#

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com