Neriman Fidan Petrol İş'i ziyaret etti | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Neriman Fidan Petrol İş'i ziyaret etti06.06.2015 14:57

Neriman Fidan Petrol İş'i ziyaret etti

Neriman Fidan Petrol İş'i ziyaret etti


Şimdi taşeronun hiç olmaması gereken bir alanda taşreon var


Bu haber 863 kez okundu.

İzmir 2. bölge bağımsız milletvekili adayı Neriman Fidan Petrol İş Sendikası Aliağa Şubesini ziyaret etti. Petrol-İş Sendikası Başkan Yardımcısı Mevlüt Çınar ile görüşen Neriman Fidan görüşme ile ilgili izlenimlerini sosyal medya hesabından paylaştı.

Neriman Fidan'ın ziyaretle ilgili açıklaması

Aliağa'ya gidip Petrol-İş Sendikasını ziyaret etmemek olmazdı. Bence sendikacılık alanında Türkiye'de çok önemli bir örnek oluşturuyor Petrol iş Sendikası. Yeni bağıtladığı Toplu sözleşmede %90 oranında işçi haklarını kabul ettirmeyi başaran Petrol İş sendikasını ayrıca kutluyorum. 

Türkiye'de sendikal örgütlenme anlamın örnek bir sendikacılığı ortaya koymaya devam etmekteler.

Petkim'in ve diğer petrokimya tesislerinin özelleştirmesine karşı çıktı. Hukuk savaşı başarısıyla sonuçlansa bile Petkim ve diğer tesislerin özelleştirilmesine engel olunamadı. 

Çünkü bu stratejik tesisi cesaretle sahiplenecek ve özelleştirmesine hayır diyecek bir siyaset ortaya konulamadı. Siyasi itirazlar gereken güçte yapılmadı.

Şimdi taşeronun hiç olmaması gereken bir alanda taşreon var. Petrol-İş sendikası Aliağa şube başkan yardımcısı Mevlüt bey Petrokimya tesislerinin madencilikten sonra en tehlikeli iş kolu olduğu halde yıpranma payı alamadıklarının bilgisini verdi.

Sorunun kaynağı elbette ki Türkiye'deki iktidar yapılanması.. Ancak muhalefet de gereken kamuoyu bilinçlendirme faaliyetlerini yapamadığı için bugün iktidarın yanlışlarını engelleyebilecek  toplumsal bir muhalefetle oluşturulamıyor.

Bu konuda herhangi bir yönetim engellemesi sorunu yaşamayan bağımsız bir milletvekili olarak, işçi- emekçi kesimin haklarının savunulması için gereken tüm siyasi çalışmayı yapacağım bilinmelidir.

Doğrudan temsilcisini meclise göndererek Doğrudan demokrasi yöntemini bu kritik dönemde değerlendirmelidir Türkiye...

Buradan açılacak demokrasi kanalı Türkiye'ye nefes aldıracaktır.


Etiketler: Neriman Fidan - Bağımsız Milletvekili adayı

Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder


FOTO GALERİ

Minik yazarlar, Atatürk`ü yazdı: Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim

#

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com