Karşıyaka Cumhuriyet birliğinden siyasi partilere ortak hareket etme çağrısı | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Karşıyaka Cumhuriyet birliğinden siyasi partilere ortak hareket etme çağrısı26.03.2015 08:47

Karşıyaka Cumhuriyet birliğinden siyasi partilere ortak hareket etme çağrısı

Karşıyaka Cumhuriyet birliğinden siyasi partilere ortak hareket etme çağrısı


Dsp - Vatan Partisi – Hepar- Anadolu Partisi ve Kadın Partisi İzmir İl ve Karşıyaka İlçe Başkanları, Atatürkçü Düşünce Derneği Karşıyaka Şubesinin ev sahipliğinde, Karşıyaka Cumhuriyet Birliği’nin aşağıdaki çağrısı üzerine bir araya geldi..


Bu haber 1956 kez okundu.

Toplantı, Karşıyaka Cumhuriyet Birliği Dönem Sözcüsü Sn.Mehmet Yıldırım’ın konuşmasıyla başladı ve siyasi parti il-ilçe başkanlarından yurttaşın bu talebini parti liderlerine ve yönetim kadrolarına iletmeleri istendi…

Bu vesile ile siyasi parti liderlerimizin , omuz omuza vererek Türkiye’mizin kaderine el koymaları  ve Cumhuriyetimize sahip çıkmaları gerektiği bir kez daha hatırlatıldı…

Çıkış yolu tektir ve bellidir..Bu yol birlik ve beraberlik yoludur...


KARŞIYAKA CUMHURİYET BİRLİĞİ ÇAĞRISI

Ülkemiz, 7 Haziran 2015 tarihinde çok önemli bir genel seçim yaşayacak ve bütün siyasi partiler bu seçime yönelik olarak yoğun bir çalışma içerisindeler. Bugün itibariyle aday adayları, ön seçim, eğilim yoklaması  ya da genel merkez yoklaması ile oluşacak aday listelerinde “seçilebilecekleri” bir sırada yer alma çabası içindeler. Aday listeleri belirlendikten sonra ise partiler arası bir yarış başlayacak.

 

Bu ifadeler olağan bir seçim sürecini anlatmaktadır. Oysa, üç aydan kısa bir süre içinde yapılacak olan genel seçim “herhangi” bir seçim değildir ve bu seçimde  yalnızca ülkeyi yönetecek hükümet belirlenmeyecek, Cumhuriyetimizin kaderi, yaşatılması ya da ortadan kaldırılmasına ilişkin bir karar alınacaktır.

 

2002 yılından beri görünürde “tek başına” ülkeyi yöneten AKP de artık yolun sonuna gelmiştir. Milli olan her şeyi yıkma görevini üstlenmiş olan ve bunu büyük ölçüde gerçekleştirmiş olmakla birlikte, ABD ve AB’nin kendisine verdiği ödevlerin tamamını yapamadığı için “başarısız” olan Tayyip Erdoğan da daha önce hiçbir cumhurbaşkanının yapmadığı biçimde mitingler düzenlemekte  AKP adına 400 milletvekili talep etmektedir. 

 

7 Haziran seçiminin Tayyip Erdoğan açısından anlamı, bölünme anayasası ve başkanlık sisteminden ibarettir. Bunun için PKK ile ortaklık dahil, ülke çıkarlarına aykırı ne varsa yapmaya kararlı olduğunu da “çözüm süreci” yalanı ile ilan etmiştir.

 

Öte yandan; gerek ana muhalefet partisi CHP, gerek MHP ve gerekse meclis dışında olan partiler olarak muhalefet ise, hem AKP ile hem de birbirleri ile mücadele etmektedirler. AKP ile kurduğu koalisyon nedeniyle bir muhalefet partisi olarak görmediğimiz HDP dışındaki partilerin, ortak söylemi ülkenin bölünmez bütünlüğünün korunmasıdır. Ancak, bunun yolunun AKP’nin sandıkta yenilgiye uğratılması olduğu da yalın bir  gerçek olarak karşımızda durmaktadır.

Halkımız, çok sık ve severek kullandığımız “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır” sözünün gereğini yapmaya hazırdır ve zaten de yapmıştır.  Cumhuriyet mitinglerinde, AKP’nin yasaklamaya kalktığı Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında Ulus meydanında, Silivri önlerinde ve Gezi’de diktatörlüğün karşısına dikilen milyonlar parti ayrımı gözetmediler. Birleştiler ve başardılar. Daha doğru söylemle “birleştik ve başardık.”

 AKP’nin bölünme anayasasını çöpe atan, Silivri duvarlarını yıkan, Gezi’de şehitler veren bu insanların her biri birer seçmendir ve ortak kaygıları “cumhuriyetin, ülkenin ve milletin  bölünmez bütünlüğü” olan partilerin teferruatı bir kenara bırakıp birleşmelerini talep etmektedirler.

Bizler de Karşıyaka’da etkinlik gösteren ve aynı kaygıları taşıyan demokratik kitle örgütleri olarak siyasi partilerimizi AKP-PKK ortaklığına karşı ortak hareket etmeye çağırıyoruz. Halkın yaptığını siz de yapın, OYLARIMIZI SANDIKTA BİRLEŞTİRİN!

Bu mümkündür. Her parti, kendi tüzük ve programını ayrı tutarak asgari müşterek olarak karşımızda duran ülkenin bölünmezliğini korumak için bu birliği sağlamak için çaba göstermelidir.  Bu birlikteliğin yaratacağı olumlu hava, 7 Haziran’da AKP’den kurtulmamızı sağlayacaktır.

 Cumhuriyeti ortadan kaldırmak, vatanı bölmek için birleşenlere karşı; Cumhuriyetimizi yaşatmak ve ülkemizin bölünmesini önlemek için OYLARIMIZI SANDIKTA BİRLEŞTİRİN!

 KARŞIYAKA CUMHURİYET BİRLİĞİ

  25 Mart 2015vatan partisi- Karşıyaka Cumhuriyet Birliği Dönem Sözcüsü.jpg görüntüleniyor

Etiketler: Karşıyaka Cumhuriyet Birliği - Vatan Partisi - DSP - Kadın Partisi - HEPAR - Anadolu Partisi -AKP - PKK

Diğer Siyaset Altı haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder


FOTO GALERİ

Minik yazarlar, Atatürk`ü yazdı: Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim

#

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com