HDP'Lİ VEKİLLER DOKUNULMAZLIK KALKANI İLE TERÖR SUÇU İŞLEMEYE DEVAM EDİYOR. | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> HDP'Lİ VEKİLLER DOKUNULMAZLIK KALKANI İLE TERÖR SUÇU İŞLEMEYE DEVAM EDİYOR.22.02.2016 23:18

HDP'Lİ VEKİLLER DOKUNULMAZLIK KALKANI İLE TERÖR SUÇU İŞLEMEYE DEVAM EDİYOR.

 HDP'Lİ VEKİLLER DOKUNULMAZLIK KALKANI İLE TERÖR SUÇU İŞLEMEYE DEVAM EDİYOR.


PKK Terörü şiddetini arttırdıkça,HDP de ve PKK' ya bağlı diğer yapılanmalar terör örgünün eylemcilerini kutsayan, teröristlere sahip çıkan gösterilerde boy göstermeye devam ediyor. Meclisteki terör saldırısını kınayan ortak bildirye imza koymayarak , terörle bağını kurumsal olarak da ortaya koyan HDP'nin, her geçen gün terörle bağlantılı suç dosyası kabarıyor.


Bu haber 2235 kez okundu.

Katliamcı terörist için taziye çadırı kurup yürüyüş yaptılar

Ankara saldırısında bomba yüklü aracı patlatan kişi olduğu belirtilen Abdulbaki Sömer için Van'ın İpekyolu ilçesine bağlı Şehit Fırat Mahallesi'nde MEYADER tarafından taziye çadırı kuruldu.

Dicle Haber Ajansı'nın haberine göre, yaklaşık bin kişinin katıldığı taziyeye, HDP Van Milletvekili Tuba Hezer ile DBP, HDP ve MEYA-DER yöneticilerinin de katıldığı görüldü.

Nuda Kültür Merkezi önünde toplanan kalabalık, Esentepe Camii'ne doğru yürüyüşe geçti. Kalabalığın PKK lideri Abdullah Öcalan ve Abdulbaki Sömer'in fotoğrafının olduğu pankartlar taşıdı.

PKK bayraklarının da açıldığı yürüyüşte, Sömer ve Öcalan lehine sloganlar atıldı .

TERÖR DESTEKÇİSİ VEKİLLERE TEPKİ..

Ankara'da 28 vatandaşımızı şehit eden terörist için milletin gözünün içine bak baka, Van'da taziye çadırı kuruldu. Meclis'in hemen yanında yapılan kanlı terör saldırısının faili için düzenlenen törene HDP milletvekili Tuba Hezer de katıldı. Hezer'e tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları #MeclisteKatilVar başlığı altında toplandı.

Sosyal medyadaki tepkiye AKP ve iktidara yakın profillerin katılması dikkat çeti. Muhalif sosyal medya kullanıcıları, AKP ve iktidar temsilcilerine meclis çoğunluğunu hatırlatarak, "Daha ne bekliyorsunuz?" tepkisini gösterdi.TERÖRÜ ÖVME VE TEŞVİK SUÇU İŞLENİYOR.

28 kişinin ölümüne , 61 kişinün yaralanmasına sebep olan bir teröristin gıyabi cenazesi düzenlenerek ve taziye evi açılarak, "terörü övme, teröre teşvik, teröre destek suçu işleniyor.
Dünyanın herhangi bir yerinde terör eylemi yapanlar en ağır şekilde cezalandırılırken, Türkiye'de terörle müzakere döneminde yapılan düzenlemelerin kalıntısı terör örgütünün gösterisine dönüşen cenaze törenleri ile PKK terör örgütüne destek ve teröristin kutsanması, onure edilmesi gösterisine dönüşüyor. Yani terör teşvik ediliyor.

YİNE SORUŞTURMA AÇILDI AMA DOKUNULAMIYOR!..

HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer hakkında, ‘terör örgütü propagandası yapmak' suçundan iki ayrı soruşturma başlatıldı.

Terör Suçundan;Demirtaşın 62, PervinBuldan 54, Nursel Aydoğan 42, İdrisBaluken 16, SırrıSüreyya 9, Leyla Zananın 10 Fezlekesi Var. HDP'li vekillerin terör suçundan dosyası olmayanı olmadığı gibi, her geçen gün yeni fezlekeler ekleniyor.


DOKUNULMAZLIK KALKANI İLE TERÖR SUÇU

Yerel yöneticiler ve siyasetçiler için gözaltı ve tutuklama yapılabilirken, HDP'li vekiller dokunulmazlık kalkanına saklanıyor. Terörle bağlantılı suç dosyaları birikiyor, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dokunulmazlıkların gündeme gelmesi çağrısına rağmen, HDP'li vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılması bir türlü mümkün olmuyor. İçişleri Bakanı, Adalet bakanı, Başbakan'ın terör konusunda suçladıkları HDP'li vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılması için meclisteki AKP çoğunluğu yeterli bulunuyor.

Terör can almaya devam ederken, güvenlik güçleri canları pahasına terörle mücadele ederken, teröre destek veren, teröre kalkan olan vekillerle ilgili Meclis daha neyi bekliyor?

Mecliste salt çoğunluğu bulunan, terörle mücadele ediyorlar diye tek başlarına iktidarı yakalan AKP daha neyi bekliyor? Fezlekeler kamuoyunu yanıltmek için mi kullanılıyor?

Bir yandan terörle mücadele edilirken, terörü teşvik - terör propagandası suçuna nasıl göz yumuluyor? Bu durum, evlatlarını vatan için şehit veren ailelere ve şehitlerin anısına saygısızlıktır.

HDP'li vekillerin dokunulmazlıkları kaldırılmalıdır.

Kamuoyunun dikkatini dokunulmazlıklar konusuna yeniden çekiyoruz..

haberi okumak için TIKLAYINIZ

HDP'li vekillerin dokunulmazlıkları kaldırılmalıdır.
Etiketler: HDP - Vekil - terör - Ankara bombacısı - Abdulbaki Sömer - TAK - PKK - PYD - YPG - dokunulmazlık - TBMM - Tuğba Hezer

Diğer TERÖR haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder


FOTO GALERİ

Minik yazarlar, Atatürk`ü yazdı: Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim

#

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com