ABD, PKK İLİŞKİSİ BELGELENDİ. | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> ABD, PKK İLİŞKİSİ BELGELENDİ.21.01.2016 21:51

ABD, PKK İLİŞKİSİ BELGELENDİ.

ABD, PKK İLİŞKİSİ BELGELENDİ.


Görüntüler Irak'ın Kerkük kentinden. Fırat Haber Ajansı'nın geçtiği bu görüntüler, ABD-PKK arasındaki bağı açıkça ortaya koyuyor. Görüntüler bölgede PKK, PYD ve Peşmergelerin ilişkisini de belgeler nitelikte. Öte yandan Silopi’de güvenlik güçlerinin sürdürdüğü aramalar sırasında PKK’ya ait amerikan yapımı RQ-20 Puma modeli sabit kanatlı İnsansız Hava Aracı (Mini İHA) ele geçirilmesi de PKK'nın silahları nereden aldığını belgeliyor.


Bu haber 1375 kez okundu.
  

Türkiye'nin sözde stratejik müttefiki Amerika, PKK ile aynı mevzide mücadele ediyor. PKK'lı teröristleri Amerikalı askerler eğitiyor ve yönetiyor. Amerikalılar, PKK'lılara talimat veriyor. PKK'lı teröristler de onların gösterdiği hedefleri vuruyor. Hem de aynı mevzide omuz omuza...

Görüntüler Irak'ın Kerkük kentinden. Fırat Haber Ajansı'nın geçtiği bu görüntüler, ABD-PKK arasındaki bağı açıkça ortaya koyuyor.Amerikalı askerler ilk kez PKK'lılarla yan yana... paylaşan: ulusalkanal

PKK'lı teröristler, Amerikalı askerlerle ve Peşmergelerle birlikte aynı mevzide yer alıyor.

Aynı mevzideki Amerikalı ve PKK'lılar önce bölgeyi drone adlı hava aracıyla izliyor. Mevzide lazer sistemli silah da kullanılıyor.

Görüntülerdeki bu Amerikalı askerler PKK'lıları yönetiyor. Amerikalı asker talimat veriyor, diğer Amerikalı asker de Kürtçe'ye çeviyor. 

PKK'lı talimata uyuyor, Meryem Beg adlı nahiyede gösterilen hedefe doğru ateş ediyor.

Bu PKK'lı keskin nişancı tüfeği kanas ile hedefe ateş açıyor.

Kanas silahının üstündeki PKK bayrağı şeklindeki yapıştırmada da Öcalan'ın fotoğrafı yer alıyor.

Bazı PKK'lıların yüzünün açıkken bazılarının da tamamen kapalı olması dikkat çekiyor.

PKK'lılar, saldırıda Amerikalıların yardımıyla ağır silahlar da kullanıyor. İşte o silahlardan biri de Alman yapımı MİLAN anti tank füzeleri... 

Kerkük'te kaydedilen görüntüler de yalnızca Amerikalı askerler ve PKK'lı teröristler yok, AKP iktidarının bölgedeki tek dost olan Barzani'nin peşmergeleri de yer alıyor.
ulusalkanal.com.tr


PKK sığınağında İHA

Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde, güvenlik güçlerinin PKK’nın terk ettikleri bölgedeki arama faaliyetleri devam ediyor. Yapılan aramalarda PKK’ya ait Amerikan yapımı RQ-20 Puma modeli sabit kanatlı İnsansız Hava Aracı (Mini İHA) ele geçirildi.

PKK sığınağında İHA bulundu

DHA'nın haberine göre Silopi’de güvenlik güçlerinin sürdürdüğü aramalar sırasında PKK’ya ait RQ-20 Puma modeli sabit kanatlı İnsansız Hava Aracı (Mini İHA) ele geçirildi.  2007 yılında üretilmeye başlanan sabit kanatlı Mini İHA’nın fiyatının 20 bin dolar olduğu belirtildi. Elle atılarak kalkış yapan Mini İHA’nın gündüz ve kızılötesi kamerası bulunuyor.

Maksimum hızı 83 kilometre olan  Mini İHA’nın havada kalış süresinin 2 saat oluğu öğrenildi. Kanat açıklığı 2.8 metre, maksimum kalkış ağırlığı ise 5,9 kilogram olan Mini İHA’nın menzilinin 15 kilometre olduğu ve iftifasının ise 10 bin ft. olduğu belirtildi... GPS kullanarak, su yüzeyi dahil olmak üzere belirlenen bir noktanın 25 metre civarına otomatik iniş yapabildiği öğrenildi.

Hürriyet gazetesinin haberine göre ise insansız hava aracının (İHA) ABD yapımı RQ-20 Puma modeli olduğu belirtildi. Haberde "Genelkurmay Başkanlığı’nın paylaştığı ABD yapımı RQ-20 Puma modeli İHA’nın ABD tarafından PYD’ye yapılan askeri yardımlar arasında bulunduğu tahmin ediliyor." ifadesine yer verildi.
Etiketler: ABD - PKK - PYD - Barzani - Peşmerge - Irak - Suriye - terör - İHA - Ulusal kanal - Kerkük

Diğer TERÖR haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder


FOTO GALERİ

Minik yazarlar, Atatürk`ü yazdı: Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim

#

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com