AKEDEMİSYENLERDEN TERÖRE KARŞI BİLDİRİ | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> AKEDEMİSYENLERDEN TERÖRE KARŞI BİLDİRİ17.01.2016 14:28

AKEDEMİSYENLERDEN TERÖRE KARŞI BİLDİRİ

AKEDEMİSYENLERDEN TERÖRE KARŞI BİLDİRİ


Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi’nin yayımladığı bildiriye karşı Selçuk Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Metin Aksoy öncülüğünde başlatılan ’Akademisyenler Teröre Karşı’ bildirisine 5 bin akademisyen destek verdi .


Bu haber 1539 kez okundu.

  


TÜRKİYE'NİN AKADEMİSYENLERİNDEN
TERÖRE KARŞI BİLDİRİ

Bu ülkenin akademisyenleri olarak 

terörün “birlikte yaşamı” ortadan kaldırmasına 

karşı çıkıyoruz! #terorekarsiyiz

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde artarak devam eden terör olaylarından akademisyenler olarak rahatsızlık duymaktayız.

Daha önceki süreçler gibi çözüm sürecini de akamete uğratan, hukuk ve kardeşlik ortamını bozan, uluslararası destekçileri olan terör örgütü, kamu düzenini ortadan kaldırarak silahlı çatışmaya geri dönmüştür. Silah zoruyla Türkiye’nin belirli bir bölgesini kontrol etme amaçlı yapılan terör eylemlerinden dolayı sivil vatandaşlarımızın, güvenlik görevlilerimizin şehit haberlerini almak hepimizi derin bir üzüntüye sevk etmektedir.

“Barış” söylemini dillendirerek bölgeye ve ülkemize tamamen düşmanlık tohumları eken, ahlaken son derece sorunlu; temel insan haklarını yok sayarak bölgede yaşayan tüm halkı baskı, tehdit yoluyla sindiren terör guruplarına karşı yürütülen huzur operasyonlarına sahip çıkmakta; bu operasyonların bölgede yaşayan masum insanlarımızı yakın bir gelecekte huzura kavuşturacağına inanmaktayız.

Temel hak ve özgürlükleri ve kişi güvenliğini yok sayan, bunları şiddet ve tehditle ortadan kaldırmaya çalışan terör örgütüne karşı yürütülen operasyonların, vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderildiği tarihe kadar devam ettirilmesi gerektiğini düşünmekteyiz.

Masum halkın yaşam, eğitim, sağlık, ifade hürriyeti gibi temel haklarına kasteden, mallarına zorla el koyan, insanımızı yerinden ve yurdundan eden, halkı yoksullaştıran, iş imkânlarını bitiren, demokratikleşmeyi, barışı ve kalkınmayı engelleyen terörün, ülke huzuru adına bir an önce bitirilmesini ümit etmekteyiz.

Belli bir kesimin “özyönetim” haklarını savunma iddiasına yönelik gayrimeşru eylemlerle ortaya çıkan ve terör yöntemini kullanan gruplara karşı halkımızın, barış, güven, birlik ve beraberlik içinde hiç bir korku ve endişe hissetmeden yaşamlarını sürdürebilmeleri gerektiğini düşünmekteyiz.

Devletimizin hukuk çerçevesinde yürüttüğü terörle mücadele devam ederken, bölge insanımızın demokratikleşme ile eş zamanlı olarak ekonomik ve sosyal rehabilitasyonuna dönük çalışmaların hızlandırılmasının gerektiğine inanmaktayız. Bu bildiriye imza atan akademisyenler olarak üzerimize düşen her türlü çalışmayı üstlenmeye hazır olduğumuzun bilinmesini isteriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

NOT:

Son günlerde kamuoyunda yeniden tartışılmaya başlanan “terörle mücadele” konusunda Akademik Birlik Platformu olarak yukarıdaki bildiri metnini imzaya açıyor ve bu konuda desteklerinizi bekliyoruz. Metnin altına siz de imza atmak istiyorsanız aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Gösterdiğiniz duyarlılık için teşekkür ederiz.

Akademik Birlik Platformu Adına
Doç. Dr. Metin AKSOY
Selçuk Üniversitesi
Uluslararası İlişkiler Bölümü


Bildiriye imza vermek için TIKLAYINIZ. www.terörekarsiyiz.com


1128 imzalı
Terörle mücadele eden Türkiye'yi katliam yapmakla suçlayan,
operasyonların durmasını ve PKK ile müzakereye başlanmasını isteyen
Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi’nin bildiri metni ve
ÜAK ve ÇOMÜ rektörü tepkisini okumak için
TIKLAYINIZ..
TERÖRLE MÜCADELE EDEN TÜRKİYE'Yİ SUÇLAYAN AKADEMİSYENLERE TEPKİ VE SORUŞTURMA

Etiketler: terör - akademisyen - bildiri - PKK - Üni -versite - Akademisyen - Akademik Birlik Platformu - teröre karşıyız

Diğer TERÖR haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder


FOTO GALERİ

Minik yazarlar, Atatürk`ü yazdı: Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim

#

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com