CİZRE VE SİLVAN'DA TERÖRDEN KAÇIŞ  | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> CİZRE VE SİLVAN'DA TERÖRDEN KAÇIŞ 15.12.2015 20:36

CİZRE VE SİLVAN'DA TERÖRDEN KAÇIŞ

CİZRE VE SİLVAN'DA TERÖRDEN KAÇIŞ


Önceki gün Cizre ve Silopi'de öğretmenlere SMS le yapılan "'hizmetiçi eğitime alındıkları’ mesajı gönderilmesi "sokağa çıkma yasağı ve operasyon" olarak anlaşıldı ve sadece öğretmenler değil, halk da ilçeyi terk etti. KCK, PKK ve HDP den yapılan "direniş" ve şehri terk etmemeleri çağrısı işe yaramadı. Terör dolayısı ile zor günler geçiren halk çareyi evlerini terk etmekte buldu. Teröristler, ‘gitmeyin’ çağrısına uymayan halka ateş açtı, dün 15 yaşındaki kız bugün de 10 yaşında bir erkek çocuk PKK'nın açtığı ateş sonucu ağır yaraladı.


Bu haber 1357 kez okundu.
 

BU GÖÇ DALGASI SURİYE'DEN DEĞİL..

Önceki gün Cizre ve Silopi'de öğretmenlere SMS le yapılan "'hizmetiçi eğitime alındıkları’ mesajı gönderilmesi "sokağa çıkma yasağı ve operasyon" olarak anlaşıldı . 

Valiliğin sokağa çıkma yasağı ilan edeceğinin anlaşılması üzerine, sadece öğretmenler değil, halk da yanlarına alabildikleri eşyalarını yükledikleri araçlarıyla çevre köyler başta olmak üzere Şırnak, Batman ve Mardin'e gitti. Şehirden kaçış dolayısı ile otobüslerde yer kalmadı. Vatandaşlar , çoluk - çocuk yaya olarak da olsa şehirden kaçmaya çalışırken ortaya çıkan görüntü Suriye'den gelen göç dalgasını aratmıyordu. ilçede kalan vatandaşlar ise marketlere akın etti.


Vatandaşlar Cizre ve Silopi'yi terk ediyor

Cizre'de halk göç ediyor

Cizre'de halk göç ediyor

KCK, PKK, HDP'den "DİRENİŞ" ÇAĞRISI

KCK, PKK ve HDP direniş çağrısı yaparak kentten ayrılmayı engellemeye çalıştı. Ancak terör baskısı ve operasyonlar dolayısı ile can güvenliği kalmayan halk bu çağrıyı dinlemedi.

Bunun üzerine PKK , Cizre'de vatandaşların ilçeden çıkışını engellemek için Nusaybin ve İdil caddelerinde durdurdukları araçların kontak anahtarlarına el koyarak, yolları ulaşıma kapattı.

PKK, ‘gitmeyin’ çağrısına uymayan halka ateş açtı, dün 15 yaşındaki kız bugün de 10 yaşında bir erkek çocuk PKK'nın açtığı ateş sonucu ağır yaraladı.

HDP GERGİNLİĞİ YÜKSELTİYOR..

HDP siyaseti terör örgütüne himaye edip, devlet düşmanlığını körüklemeye devam ediyor.
Siyaset yolu ile ortamı yastıştırması beklenen HDP, PKK ya paralel çağrılarla ve operasyonlar durdurmak için yurtdışında ve yurtiçinde "kürtlere katliam yapıldığı" propagandası ile gerginliği yükseltiyor.

Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde uygulanan sokağa çıkma yasağını protesto etmek için HDP'nin pazartesi günü yapmak istediği yürüyüş öncesi olaylar çıktı. Merkez Bağlar İlçesi Kaynartepe Mahallesi 202'nci Sokak'ta çıkan olaylarda silahla vurulan 2 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı. Akşam saatlerinde merkez Yenişehir İlçesi Seyrantepe Mevki'inde çıkan olaylarda ise 2 kişinin daha yaralandığı öğrenildi. Ölen kişilerin Şerdıl Cengiz (21) ve Şiyar Salman (18) olduğu belirtildi.Güneydoğu’da 2 ayda 250 bin kişi göç etti!

Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Sözen, “Vatandaşın yaşamsal alanları PKK tarafından ele geçirildi. Halk da haliyle bölgeden göç etmek zorunda kalıyor” dedi

Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, terör örgütü PKK’nın Doğu ve Güneydoğu’da yaşayan vatandaşları nasıl göçe zorladığını anlattı. Sözen, “Vatandaşların bütün yaşamsal alanları örgüt mensupları tarafından bitirilmiş durumda. Haliyle vatandaşlar da göç etmek zorunda kalıyor” dedi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK’ya karşı kırsal alanda yürüttüğü operasyonlar sayesinde bölücü örgütün etkinliğinin büyük oranda kırıldığını belirten Sözen ancak sözde çözüm süreciyle şehir merkezlerinde yapılanan teröristlerin temizlenmesi için zaman gerektiğini belirtti. Ziya Sözen şunları kaydetti: “Sözde çözüm süreciyle YDG-H ve KCK yapılanması adı altında şehir merkezlerine yerleşen bölücüler faaliyetlerini sürdürüyor. Vatandaşları kendilerine canlı kalkan yapmak suretiyle ellerinden geleni yapıyorlar. Sur ve Cizre gibi yerlerde etkinlikleri tam anlamıyla kırılabilmiş değil. Kararlılıkla operasyonların devam etmesinden yanayız. Fakat bunların temizlenmesine yönelik faaliyetler yapılırken bizi en çok üzen şey bölgede çok yoğun bir göç dalgasının yaşanmasıdır.” Ziya Sözen, PKK’nın insanlara verdiği huzursuzluk nedeniyle bölgede yoğun bir göç dalgasının yaşandığını belirtti. Son 2 ayda 250 binin üzerinde insanın bölgeden göç etmek zorunda kaldığını aktaran Sözen sözlerini şöyle sürdürdü:

Sur’dan büyük kaçış haberini okumak için TIKLAYINIZ

Sur’dan büyük kaçış


Etiketler: PKK - terör - Cizre - Silvan - Sur - Göç - Suriye

Diğer TERÖR haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder


FOTO GALERİ

Minik yazarlar, Atatürk`ü yazdı: Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim

#

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com