EBSO Ankara’da “Teröre Hayır Kardeşliğe Evet” diyecek | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> EBSO Ankara’da “Teröre Hayır Kardeşliğe Evet” diyecek16.09.2015 00:07

EBSO Ankara’da “Teröre Hayır Kardeşliğe Evet” diyecek

EBSO Ankara’da “Teröre Hayır Kardeşliğe Evet” diyecek


Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmirli sanayicilerle birlikte Ankara’da “Teröre Hayır Kardeşliğe Evet” diyecek. EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar da, twitter hesabından terörehayırkardeşliğeevet hastagiyle 17 Eylül Perşembe günü Sıhhiye Meydanı’nda gerçekleştirilecek etkinliği “Bayrağını al gel” etiketiyle paylaştı.


Bu haber 2206 kez okundu.

EBSO AÇIKLAMASI

İş dünyasının en büyük temsilcisi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin önderliğinde toplumun farklı kesimlerini temsil eden sivil toplum kuruluşları, sendika ve meslek örgütlerinden oluşan 14 kuruluşun terörü lanetleme ve kardeşliğimize sahip çıkma çağrısına Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmirli sanayicilerin yanısıra çevre odalar ve medya mensuplarının yer alacağı bir organizasyonla katılacağını duyurdu. 

Özel uçakla İzmir’den 17 Eylül Perşembe sabahı Ankara’ya gidecek olan EBSO heyeti, saat 16:30’da Sıhhıye Meydanı’nda başlayıp TBMM’nin ilk binası önünde sona erecek büyük buluşmada, ellerinde Türk bayraklarıyla teröre karşı İzmir’in güçlü haykırışını ortaya koyacak.

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, oda olarak geçtiğimiz 11 Eylül günü terör gündemiyle olağanüstü meclis toplantısı gerçekleştirdiklerini ve bir deklarasyon yayınladıklarını hatırlattı. 

Teröre karşı birlik mesajı veren ve İzmirlileri büyük buluşmaya çağıran Yorgancılar, “İzmir’deki bu güçlü haykırışımızı şimdi de Ankara’da üyelerimizle, kardeş odalarımızla birlikte tekrarlamak için yola çıkıyoruz. Gün, birlik olma günüdür. Bizi birbirimize düşman etmeye çalışan teröre karşı hep birlikte durmalıyız. Ülkemizin tamamında birlikte yaşama iradesi göstermeliyiz. Hep birlikte sağduyumuzu korumalı, fitne ateşini birlikte söndürmeliyiz. Ortak hassasiyetlerimizi paylaşan tüm vatandaşlarımızla buluşmak istiyoruz. Millet olarak kirli oyunları bozacağız” dedi.

Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın 
11 Eylül 2014 Cuma günü gerçekleştirdiği 
olağanüstü meclis toplantısının ardından yayınlanan deklarasyon metni : 

TEK YÜREK OLARAK “ARTIK YETER” DİYORUZ

Türkiye’mizin içinde bulunduğu kaos ortamında, hızla artan terör olayları nedeniyle 7 Haziran 2015 seçiminden bugüne dek, 100’ü aşkın vatan evladını şehit vermiş bulunmaktayız.

Acımız kelimelerle ifade edilemeyecek kadar büyük, yüreğimiz yanıktır. Hiçbir dua ve temenninin şehit olan vatan evlatlarını geri getirmeyeceğini ve ana babaların yüreklerindeki acıyı dindiremeyeceğinin bilincinde olarak, aziz şehitlerimize Tanrı’dan rahmet, acılı ailelerine ve milletimize, sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Üreten kesimin temsilcileri olarak ülkemiz için elimizi taşın altına koymaya hazırız ve istiyoruz ki;

Terör örgütü, acilen silahları bırakmalı,  Anadolu’da yüzyıllardır sürdürülen kültür birliğine, ve kardeşliğe kalleşçe vurulan darbeye son verilmelidir. 

Türkiye’nin zengin kültürünü oluşturan her bir kesim tek yürek olarak; kurşuna karşılık sevgi, ihanete karşılık kardeşlik ile en büyük cevabı verebilmelidir.

Kutuplaştırıcı dil, çatışmacı söylemler yerini birleştirici, uzlaşmacı bir üsluba bırakmalı, Sen, Ben değil BİZ olmalıyız. İşte, bugün bunun tam da zamanıdır.

Gençlerimizi tarihten ders alarak itidale, siyasi liderlerimizi uzlaşmaya ve en başta terör olmak üzere sorunlara çözüm bulmaya davet ediyoruz. Böylesi acılarda dahi ortak söylem ve eylemde bulunulmayacaksa, hiç kimsenin vatana olan sevgisinden ve sevdasından bahsetmeye hakkı yoktur.

Milletin iradesi olan TBMM’nin bir an evvel açılmasını istiyor ve vekilleri görevlerini yapmaya çağırıyoruz.

AKLI SELİM, SAĞDUYULU VE TEK YÜREK OLMAK ZORUNDAYIZ.

Unutulmasın ki hepimiz aynı taraftayız. Toplumsal huzur olmadan; kalkınma, güven olmadan diyalog olmaz. Öncelikle, güvenin ve huzurun yeniden tesis edilmesini bekliyoruz.

Provokatörlere çağrımız; Bodrum kıyılarına vuran Suriyeli çocuğun cansız bedenine bakarken, vatansızlık ve savaşın yarattığı sonucu görmeleridir.

Özgür basın demokrasinin temel taşlarından biridir ve fikirler özgürce ifade edilebilmelidir. 

Basın organlarına ve parti binalarına yapılan saldırıları şiddetle kınıyoruz.


BAYRAĞINI AL SEN DE GEL!..

ANKARA'DA TERÖRE KARŞI BÜYÜK PROTESTO haberi için TIKLAYINIZ


Etiketler: EBSO - Teröre Hayır Kardeşliğe Evet mitingi - Ankara - HAK-İŞ - MEMUR-SEN - MÜSİAD - T. KAMU-SEN - TBB (BAROLAR BİRLİĞİ) - TEMAD - TESK - TİSK - TOBB - TÜRK-İŞ - TÜRKONFED - TÜRMOB - TÜSİAD - TZOB

Diğer TERÖR haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder


FOTO GALERİ

Minik yazarlar, Atatürk`ü yazdı: Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim

#

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com