Terör İstanbul'u yeniden vurdu. 7 polis, 4 sivil şehit. | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Terör İstanbul'u yeniden vurdu. 7 polis, 4 sivil şehit.07.06.2016 14:02

Terör İstanbul'u yeniden vurdu. 7 polis, 4 sivil şehit.

Terör İstanbul'u yeniden vurdu. 7 polis, 4 sivil şehit.


İstanbul Vezneciler'de çevik kuvvet otobüsüne park halindeki bombalı araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda 7 polis şehit oldu, 4 sivil vatandaş öldü, 3'ü ağır 36 kişi yaralandı.


Bu haber 1466 kez okundu.

TÜRK MİLLETİNİN BAŞI SAĞOLSUN.

Olayla ilgili yetkililerden bildik açıklamalar. Ancak terör vurmaya devam ediyor. Şehitler sıra sıra gelmeye devam ediyor.

Terörle mücadele için diplomatik mücadele ve teröre desteğinin sonlandırılması, Türkiye'nin terörle mücadeleyi topyekün yürütmesi gerektiğini hatırlatıyoruz.

Tüm terör örgütleri ve onları destekleyenleri lanetliyoruz.

Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

www.onlinemedya.press

www.cagdasulusalcizgi.com

VALİ ŞAHİN'DEN İLK AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Vasip Şahin de olay yerine geldi. Vali Şahin'in bilgi aldıktan sonra açıklama yaptı. Vali Şahin, "Bugün saat 08.40 sıralarında Vezneciler semtimizde yoldan geçen çevik kuvvet polisimizi taşıyan araçlara, bombalı araçla saldırı yapılmıştır. Bunun neticesinde 7 polis, 4 vatandaşımız hayatlarını kaybetmiştir. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. 36 kişi de yaralanmıştır. Bunlardan şu anda durumu ağır olan 3 kişidir. Konuyla ilgili incelemelerimiz devam ediyor. Daha detaylı bilgileri size ayrıca gelişmeler oldukça vereceğiz" dedi. 

Ekipler ve Başsavcı Hadi Salihoğlu ve Terörden Sorumlu Başsavcıvekili İrfan Fidan'ın da aralarında bulunduğu 7 savcı olay yerindeki incelemelerini sürdürüyor.

OTELİN KAPALI OLMASI DAHA BÜYÜK BİR FACİAYI ÖNLEDİSaldırının meydana geldiği yerde büyük bir otel de bulunuyordu. Ön cephesinde büyük hasarın meydana geldiği otelin arka cephesindeki camlar bile kırıldı. Bir süredir kapalı olan Celal Ağa Oteli müşteri de kabul etmiyordu.

VEFA LİSESİ VE BİR ÖĞRENCİ YURDUNDA HASAR OLUŞTU

Vefa Lisesi ve çevredeki birçok dükkanın camları kırıldı, park halindeki araçlar hasar gördü. Hasar alan iş yerleri polis tarafından boşaltıldı. Polis geniş bir bölgeyi güvenlik çemberine aldı. Bölgenin yakınındaki kız öğrenci yurduna da saldırı dolayısıyla parçalar isabet etti. 

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ'NDE SINAVLAR İPTAL

İstanbul Üniversitesinin (İÜ), bazı fakülte ve yüksek okullarındaki bütünleme sınavları, Beyazıt'taki patlama nedeniyle iptal edildi.

Üniversiteden alınan bilgiye göre, Beyazıt'ta hizmet veren Siyasal Bilgiler, Edebiyat, Fen, Su Ürünleri, Hukuk, İletişim, Hasan Ali Yücel Eğitim ve Eczacılık fakülteleri ile Adalet Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda bugünkü bütünleme sınavları yapılamayacak.

Sınav tarihleri daha sonra açıklanacak.

ŞEHZADEBAŞI CAMİSİNDE HASAR MEYDANA GELDİ.

Fatih Vezneciler'de meydana gelen patlama, Şehzadebaşı Camisi'nde hasara yol açtı.

Vezneciler'de çevik kuvvet aracına yönelik düzenlenen bombalı saldırı, çevredeki çok sayıda dükkanda hasara yol açtı. Çevre dükkanlarda meydana gelen hasar patlamanın şiddetini gözler önüne serdi.

Patlama nedeniyle tarihi Şehzadebaşı Camisi'nde de hasar oluştu. Saldırının şiddetiyle caminin camlarının kırıldığı ve alçıların düştüğü görüldü.

OLAYLA İLGİLİ YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ.

Detaylar için 

Kaynak : habertürk

Onur Öymen - Terörle mücadele başsağlığı mesajlarıyla geçiştirilebilecek bir iş değildir

(HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ)

Onur Öymen - Terörle mücadele başsağlığı mesajlarıyla geçiştirilebilecek bir iş değildir


Etiketler: Terör - PKK - IŞİD - İstanbul - şehit

Diğer TERÖR haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder


FOTO GALERİ

Minik yazarlar, Atatürk`ü yazdı: Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim

#

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com