TERÖR ÖRGÜTLERİNE SİLAH YARDIMI DERHAL DURDURULMALI.. | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> TERÖR ÖRGÜTLERİNE SİLAH YARDIMI DERHAL DURDURULMALI..04.02.2016 11:53

TERÖR ÖRGÜTLERİNE SİLAH YARDIMI DERHAL DURDURULMALI..

TERÖR ÖRGÜTLERİNE SİLAH YARDIMI DERHAL DURDURULMALI..


Ortadoğu bataklığından tüm dünyaya terör ihraç ediliyor. Ortadoğu'yu istikrarsızlaştırmak ve parçalamak için bölgeyi terör savaşına itenler, terör kendilerini vurdukları zaman buna bomba yağdırarak karşılık veriyor.


Bu haber 2940 kez okundu.


ORTADOĞU'YA SİLAH YAĞDIKÇA TERÖR TÜM DÜNYAYA YAYILIYOR.

Terör ortadoğu bataklığında kalmıyor. Tüm dünyaya yayılıyor. ortadoğu bataklığına benzin dökenleri gelip vuruyor. Bu sarmal dünyayı sarıyor. Sınırları aşan bir 3. dünya savaşı , yaşanıyor.TERÖR ÖRGÜTLERİNE SİLAH YARDIMI DERHAL DURDURULMALI..

Suriye'de yaşananlar sadece Suriye'de kalmıyor. Türkiye'de terörün yükselmesi de bölgedeki silahlanma ile bağlantılı.. 1991'de 1. körfez harekatı sonrası Türkiye PKK terörünün yükseliş dönemini yaşadı. PKK terörünün en kanlı sayfasını Türkiye  dönemde gördü. Bölgeye yığılan silahı eline alan PKK terörü, en acımasızca Türkiye'yi vurdu.

Ve yine aynı sonucu yaşıyoruz.

 ABD, Almanya, Fransa.. Türkiye'nin de içinde bulunduğu koalisyon,  dünyanın gözü önünde, muhalifler olarak tanımladıkları, Suriye'de terör faaliyetinde bulunan, örgütlere silah yardımında bulunuyorlar. Bu silahlar kontrolsüz bir şekilde bölgede el değiştiriyor.

Bu silahlar, kendisine yakın örgütler aracılığı ile PKK'nın eline de geçiyor.  PKK ile PYD'nin dayanışması IŞID'e karşı mücadelede de ortaya çıkıyor. PKK unsurları da Suriye'de PYD ile birlikte IŞID'e karşı savaşıyor. Ortadoğu'da IŞID'le savaşırken ölen PKK'lıların cenazeleri Türkiye'de toprağa veriliyor. Bu sebeple IŞID Türkiye'de daha önce ilan ettiği gibi,  PKK ile bağlantılı toplantıları vuruyor. Suruç'ta olduğu gibi, Ankara'da olduğu gibi..

Yani bölgeye yağan Silahlar el değiştiriyor. Gelip onları besleyenleri vuruyor. Dün Türkiye, bugün Fransa, yarın tüm dünya.

Yaşanan acı tecrübelerden sonra terör örgütlerine bomba yağdıran dünya, Türkiye'de halen eylemlerine devam eden PKK terör örgütü ile müzakereyi öneremez.

Ancak elbette ki sadece bomba yağdırarak mücadele edilemeyeceği de ortadadır. Terör bataklığının  kurutulması öncelikle terörü besleyen kaynakların kesilmesi ile mümkün olabilir.

Zaten bölgede yaşanan trajediler, geleneksel doku terörün ihtiyaç duyduğu insan kaynağını sağlamaktadır.

Dünya sadece Suriye'ye değil, bölgeye silah yardımını kesmeli, hatta silah ambargosu uygulamalıdır.

Suriye'deki yönetim değiştirmek için silahlı müdahale uluslararası hukuka uygun değildir.

Üstelik artık, küresel iklim değişikliklerinde  onlarca yıldır bölgeden yükselen ateşin rolünü konuşmaya başlamalıyız.

İnsanlığın bu çılgın sarmalda dünyayı adım adım sona sürüklediği gerçeğini görmeliyiz.

Dünyanın geleceği için, Ortadoğu'ya silahla değil , insanlıkla yaklaşmak gereklidir.

Neriman Fidan

www.cagdasulusalcizgi.comFRANSA'NIN 11 EYLÜLÜ..

ABD'nin 11 eylül saldırılarını gerekçe göstererek Ortadoğu'ya müdahale etmesinin ardından IŞID'ın vurduğu her ülke Suriye'deki savaşa katılıyor. Türkiye Suruç bombalamasından sonra IŞID mevzilerinin bombalamaya başlamıştı..

129 kişinin öldüğü, yüzlerce kişinin yaralandığı kanlı Terör saldırısı ile sarsılan Fransa, terör gerekçesi ile Olağanüstü hal uygulamasına başladı ve sınırlarını kapattı. Şimdi de Fransa Suriye'de IŞID'e bomba yağdırıyor.

Tüm dünya terör gerekçesi ile sınırlarını kapatırken Türkiye insani gerekçelerle sınırlarını açık tutmaya devam ediyor. Erdoğan son dönemde bu durumu sıklıkla vurguluyor.

BOMBALARLA MESAJ

Paris'ten sevgilerle..

Fransa'nın Paris saldırısının ardından IŞİD'e yolladığı bombaların üzerinde Paris'ten sevgilerle yazıyor..
Ürdün'den IŞİD'e mesajlı bomba

Pilot bombanın üzerine, "Bağdadi, bu bomba cesur bir Ürdünlü kadından sana" diye yazdı.


Ürdün'den IŞİD'e mesajlı bomba

IŞİD MESAJI ALIYOR MU?

Terörle mücadele sadece bombalamakla çözülmez. Terörü besleyen damarları kesmek gerekiyor.

Erdoğan'ın da ifade ettiği gibi, "Bir gün terör Suriye'ye benzin taşıyanları vuracak!.."

Bu sözü, Suruç bombalaması sonrasında IŞID'le mücadeleye katılan Türkiye cumhurbaşkanı söylüyor. Bu sözü, 13 yıldır PKK terörünün bölgede otonomi sağlamasına sebep olan çözüm sürecin acı sonuçları ile PKK ile mücadeleye başlayan Türkiye'den bir özeleştiri, bir ders olarak da almak mümkündür.Etiketler: Terör - IŞID - PKK - ABD - Fransa - Paris - Ürdün - Suriye

Diğer TERÖR haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder


FOTO GALERİ

Minik yazarlar, Atatürk`ü yazdı: Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim

#

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com