ÜNLÜ SUNUCUDAN TERÖR İSYANI - HDP VE SİYASETE ÇAĞRI | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> ÜNLÜ SUNUCUDAN TERÖR İSYANI - HDP VE SİYASETE ÇAĞRI20.08.2015 11:51

ÜNLÜ SUNUCUDAN TERÖR İSYANI - HDP VE SİYASETE ÇAĞRI

ÜNLÜ SUNUCUDAN TERÖR İSYANI - HDP VE SİYASETE ÇAĞRI


FOX Haber sunucusu Fatih Portakal, doğudan gelen terör görüntülerine ve şehit haberlerine isyan etti ve HDP'ye terörü lanetlemeleri çağrısında bulundu. Fatih Portakal, #birlikzamanı tagi ile özellikle siyasette birlik çağrısı yaptı.


Bu haber 1359 kez okundu.
Bir günde 12 şehit 

45 günlük artan terör olaylarından en ağırı 19 ağustos günü yaşandı. Siirt'te yola döşenen mayının uzaktan kumanda ile patlamtılması sonucu 8 asker şehit oldu. Lice'den gelen 4 şehit haberi eklenince bir günde 12 şehit haberi ile sarsıldı Türkiye.

Fatih Portakal'dan HDP'ye ve siyasete çağrı..

Özel terör terör dosyası ile Türkiye'yi sarsacak bir günlük görüntüleri derleyen Fatih Portakal yaşananlara isyan etti. Ünlü sunucu, HDP'ye sorumluuk düştüğünü işaret ederek; terörü, PKK terörünü lanetlemeleri çağrısında bulundu. Program sunumunda #birlikzamanıtagi kullanan Fatih Portakal, öncelikle siyasete birlik çağrısında bulundu.

Şehit babası; Selahattin Demirtaş ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanan ateşe su dökmelerini istedi ve "Birşeyler yapın. Artık yeter. Ocaklara ateş düşmesin" diye seslendi.

CANLI KALKANLARIN ARASINDAN ATEŞ 2 ŞEHİT.

 Terörle mücadelenin en zor yanı sivil halkın arasından teröristi seçmek. 

 Bölgedeki ayaklanmalarda geleneksel olarak kullanılan canlı kalkan yöntemi ile, kadın ve çocuklardan oluşan sivil halk teröriste kalkan yapılıyor ve buna canlı kalkan adı veriliyor.

Canlı kalkan yöntemi, PKK terör örgtünün sıklıkla başvurduğu bir yöntem. Özellikle terörle müzakere döneminde siyaset kanalıyla yerel otorite haline dönüşen PKK, eylemlerde ve çatışmalarda kullandıkları canlı kalkan dolayısı ile verdikleri çocuk ve kadın kayıplarını Türkiye'yi insan hakları yönünden sıkıştırmak , propaganda amacı  ile kullanıyor.

Askerlerin canlı kalkan olarak gelenlere" Size ateş açmıyoruz. Sizi getirenler, sizin ölmenizi istiyorlar. Oyuna gelmeyin." seslenişi çare olmuyor . Askerlerimiz canlı kalkana ateş açamadıkları için canlı kakanların arasına sızan teröristlerin ateşi ile can veriyor. 

19 Ağustos'da Siirt'te 8, Lice'de 4 şehit olmak üzere bir günde 12 şehit verildi.

İki askerimiz bölgeye canlı kalkan olarak getirilenlerin arsından açılan ateş sonucu şehit oldu.

Bölgede terör örgütünün kayıpları dolayısı ile Türkiye Cumhuriyetine karşı insafsızca saldıran "İnsan hakları örgütleri" neredesiniz?

 TÜRKİYE'NİN BAŞI SAĞOLSUN..

Türkiye'nin doğusundan savaş görüntüleri

Fox Anahaber'de Fatih Portakal'ın sunumu ile yayınlanan, yürekleri yakacak, burası bizim ülkemiz mi dedirtecek çarpıcı görüntüler. Bir günde 12 şehit. bir defada verilen en yüksek kayıp. Canlı kalkanların arasından açılan ateşle 2 askerin şehit edilişi. Sokağa çıkma yasağı kalkan Silvan'dan yıkım görüntüleri. Özerklik ilan eden belediye başkanı tutuklanınca Diyarbakır belediye başkanının "ben de özerklik ilan ederim" çıkışı. Ve daha fazlası...


Etiketler: Fox TV - Fatih Portakal - HDP - PKK - terör - Diyarbakır - Hakkari - Silvan

Diğer TERÖR haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder


FOTO GALERİ

Minik yazarlar, Atatürk`ü yazdı: Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim

#

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com