CERATTEPE'DEN ANITKABİR'E ... Yeşil Artvin Derneği Anıtkabir'de.. | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> CERATTEPE'DEN ANITKABİR'E ... Yeşil Artvin Derneği Anıtkabir'de..08.03.2016 09:58

CERATTEPE'DEN ANITKABİR'E ... Yeşil Artvin Derneği Anıtkabir'de..

CERATTEPE'DEN ANITKABİR'E ... Yeşil Artvin Derneği Anıtkabir'de..


Rahat uyu Paşam!Ne senden vazgeçiyoruz ne eserlerinden,ne de Artvin’den… 7 Mart kurtuluş gününde, bu yurt ve Artvin için mücadele eden Mustafa Kemal’e, silah arkadaşlarına ve tüm yurtseverlere saygıyla, sevgiyle,minnetle!


Bu haber 2050 kez okundu.
Artvin'i korumak için verdikleri mücadele ile tüm Türkiye'ye örnek olan Yeşil Artvin Derneği, Artvin'in kurtuluşunun yıl dönümünde, Anıtkabir'e, Ata'nın huzuruna çıktı.

Yeşil Artvin Derneği Başkan
Neşe Karahan
Anıtkabir özeldefterine şunları yazdı:

Biz de vazifemizi yaptık Paşam!
Sen babalarımıza,dedelerimize vermiştin vazifeyi;
‘’Ey Türk Gençliği’’ diye başlıyordun vazifeyi tanımlarken. ‘’Birinci vazifen Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir’’ demiştin.
Ettik de; 95 yıl önce senin önderliğinde ve eşsiz dehanla kurtardık yurdun bu en güzel köşesini. Kurduğun cumhuriyeti, gösterdiğin yolu yol bildik,namusumuzdur dedik. Vazgeçmedik ilkelerinden,devrimlerinden,değerlerinden!
Her 7 Mart’ta tıpkı 29 Ekimlerde olduğu gibi el ele,kol kola olduk. Cumhuriyeti ve kurtuluşu kutladık, senin adınla horona, bara durduk, ‘’Atabarı’’ oynadık.
Geleceğin müreffeh milleti olabilmek için ‘’önce eğitim’’ dedik. İyi eğitim aldık, aydınlandık. Ülkenin her yanına, dünyanın pek çok yerine yayıldık,örgütlendik; ‘ha’ deyince onbinler olduk.
Vatan toprağını, doğduğumuz ve doyduğumuz her yeri çok sevdik. Tek tek her ağacına, dağına tepesine, nehrine gözümüz gibi baktık. HAYINDAN,halden bilmezden,namussuzdan korumak için nöbet tuttuk, el sürdürmedik.
Ve bir gün,ileriyi gören ve bizi uyaran senin dehanın ispatıdır ki, biliyordun ve demiştin ki;“istikbalde dahi bizi bu hazineden mahrum etmek isteyenler” olacaktı.
Hatta sen onların gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içerisinde bulunabileceğini, hatta şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebileceklerini de söylemiştin.
Bil ki tam da böyle oldu Paşam!
“Birileri gaflet, dalalet,hatta hıyanet” içindeler. Artvin’i yağmalamak,yurdun bu vazgeçilmez köşesini yaşanmaz hale getirmek, “şahsi menfaatleri” uğruna yoketmek istiyorlar.
Sen ve dehan bugünleri görerek “millet fakrü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir” diyordun.
Çok da doğru söylüyordun!
Fakat bil ki ey büyük ATA, biz Artvinliler ne harap düştük ne de bitap durumdayız! Mücadeledeyiz,nöbetteyiz!
Dimdik ayaktayız,yüzlerce yıllık köknar gibi!
Binlerce Artvinliyiz deli akıyoruz. Siler süpürürüz,Çoruh gibi!
Ahval ve şerait ne olursa olsun damarlarımızda akan kanın asaletiyle direniyoruz. Biraz darda kalsak ATATEPE’deki eşsiz silüetine bakıyoruz. Dağ gibisin, Genya gibi; eşsiz, kocaman,yenilmez! Gücümüzü senden alıyoruz. Biliyoruz bizi izlediğini..
Ne senden vazgeçiyoruz ne eserlerinden,ne de Artvin’den…
Rahat uyu Paşam!
Bu yurdu, Cumhuriyeti, Artvin’i ilelebet muhafaza ve müdafaa için mücadele eden ve nöbete duran yüzbinlerce Artvinli var. Artvin’de, ülkede ve dünyanın her yerinde.
7 Mart kurtuluş gününde, bu yurt ve Artvin için mücadele eden Mustafa Kemal’e, silah arkadaşlarına ve tüm yurtseverlere saygıyla, sevgiyle,minnetle!
Neşe Karahan
Dünyanın her yerindeki yurtseverler, Artvinliler ve örgütleri adına.
Yeşil Artvin Derneği BaşkanıEtiketler: Yeşil Artvin Derneği - Artvin - Cerattepe - Anıtkabir - Neşe Karahan

Diğer YEREL haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder


FOTO GALERİ

Minik yazarlar, Atatürk`ü yazdı: Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim

#

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com