Graham Fuller’in IŞİD’e bakış açısı  | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Graham Fuller’in IŞİD’e bakış açısı 21.07.2015 02:39

Graham Fuller’in IŞİD’e bakış açısı

Fuller: Arap Baharı sürecinin kazananı Kürtlerdir. Irak`ta IŞİD ve diğer cihatçı gruplar, Irak`taki Kürtlerin bilfiil özerkliklerini güçlendirdi

İŞİD terör örgütü, aynen PKK, PYD terör örgütleri gibi merkezi ABD olan küresel emperyalizmin, sermayenin çıkarları doğrultusunda bölgemizi şekillendirmek için kullandıkları vahşi araçlarıdır. Küresel emperyalizm terör örgütlerinin yanısıra siyaset sahnesindeki aktörleri de kullanır. Hepsi senkronize bir biçimde aynı amaca hizmet ederler.

Küresel emperyalizmin teorisyenlerinden olan Graham Fuller`in aşağıdaki blogunda IŞİD`e bakış açısını okuyabilirsiniz. İleride IŞİD`le de müzakere edilebileceğini yazmış, emin değil ama bir ihtimal olabilir, üzerinde düşünülmeye değer diyor. Aynen AKP`yi PKK`yla müzakere ettirdikleri gibi beyefendiler karar verirlerse bir gün IŞİD`le de müzakere ettirebilirler, AKP`yi ya da o sırada kurdurdukları MKP`yi, fark etmez... Kendilerinde her türlü hakkı görüyorlar. Terör kurbanı olan, yaşamlarından koparılan milyonlar mı, karınca kadar değerleri yok ki emperyalistlerin ve uşaklarının gözünde.

Kimdir bu Graham Fuller: Amerikan istihbaratının önde gelen Ortadoğu, Türkiye ve İslam uzmanlarından Graham Fuller`in, 1990`lı yılların başından beri "ılımlı İslam" projesi üzerinde çalıştığı bilinmektedir. AKP de, Washington tarafından geliştirilen ve merkezinde "ılımlı İslam" siyasetinin bulunduğu Büyük Ortadoğu Projesi`nin stratejik bir ürünüdür. Graham Fuller`in bir de "Yeni Türkiye Cumhuriyeti" adlı itabı var, yabancı gelmedi değil mi YENİ TÜRKİYE... Son kitabı da ""Türkiye ve Arap Baharı: Orta Doğu`da liderlik"

CIA Şefi Graham Fuller, Fethullah Gülen`e kefil olmuştu yeşil kart için...

Bir röportajında Graham Fuller;
"Arap Baharı sürecinin kazananı Kürtlerdir. Irak`ta IŞİD ve diğer cihatçı gruplar, Irak`taki Kürtlerin bilfiil özerkliklerini güçlendirdi. Ama artık Türkiye`nin ülke içindeki ve dışındaki Kürtler`e yönelik politikalarını değiştirmiş olması ve Kürt özerkliğinin yükselişini, Türkiye`ye yönelik ölümcül bir tehdit gibi görmüyor olması iyi bir gelişme. Son 10-15 yılda Türkiye bu hareketi çok daha bilgili ve özenli bir şekilde irdeliyor. Bugün de Irak`taki Kürt özerkliği, ekonomik olarak, siyasi olarak Türkiye`yi güçlendiriyor. Iraklı Kürtler, Suriye hatta İran`daki Kürtler`in sorunlarının çözümünde iyi bir müttefik olabilir."

Ve aynı Graham Fuller, Cumhurbaşkanlığı adaylığından sonra ABD`yi ziyaretinde, Kobani olayları öncesi Selahattin Demirtaş`ın görüştüğü isimler arasındaydı.

Defeating ISIS by Talking to It?

Graham E. Fuller

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com