UYUŞTURUCU BARONLARIYLA SON TANGO | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>UYUŞTURUCU BARONLARIYLA SON TANGO 10.08.2015 00:11

UYUŞTURUCU BARONLARIYLA SON TANGO

Victor Hugo “ahlak toplumun temelidir” der. Hukuk ile ahlâk ve bunlara bağlı olarak adalet, birbirinden ayrılmaz değerlerdir.

Ahlakı çöken bir toplum ayakta kalamaz. Toplumları yönetenler, ahlak normlarının dışına çıkıyorlarsa, o toplumun temeli sarsılmaktadır. Ancak alnı açık, beyni açık, kalp ve vicdanı açık insanlar tarafından yönetilen toplumlar çağdaş bir yaşam sürdürebilirler. Ahlak ölçütlerine uymayan davranışlar, bir toplumda meşruiyet kazanıyorsa, o toplum çökmeye mahkumdur. “Barış” safsataları ile kurtarılamaz.

Suça sürüklenen çocuk sayısındaki artış haberleri her geçen yıl daha da vahim bir hal alıyor. Bu haberler arasında dikkat çeken bir nokta da uyuşturucu kullanımının çocuk yaşlara kadar indiği ve her geçen gün artarak büyüdüğü yönünde. Bu yıl açıklanan istatistiklere göre 8 bin 855 çocuk uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmak, satmak veya satın almak suçu işlemiş. Uyuşturucu madde kaçakçılığı bir insanlık suçudur. Gençlerin, çocukların uyuşturucu ile zehirlenmelerine aracı olmak ancak ahlak yoksunluğu ile açıklanabilir.

Selahattin Demirtaş geçtiğimiz hafta içerisinde apar topar, Türkiye`deki programlarını iptal edip Belçika`ya gitti. Demirtaş`ın, Brüksel`de KCK Yürütme Konseyi Üyesi Zübeyir Aydar ve Kongra-Gel Eş Başkanı Remzi Kartal ile görüştüğü bildirildi. Zübeyir Aydar, 14 Ekim 2009`da ABD Hazine Bakanlığı bünyesindeki Yabancı Varlıkların Kontrolü Ofisi tarafından özel olarak belirlenmiş “uyuşturucu kaçakçısı” ilan edilmişti. Haziran 2010`da Belçika`da tutuklanıp 3 hafta sonra serbest bırakılmıştı. Remzi Kartal da ABD tarafından uyuştucu kaçakçısı ilan edilen PKK`lılardan ve ABD`nin malvarlıklarını dondurduğu 5 PKK yöneticisi arasında. ABD Hazine Bakanlığı 20 Nisan 2011 günü 5 Kongra - Gel kurucusunu (Remzi Kartal, Sabri Ok, Cemil Bayık, Duran Kalkan ve Adem Uzun`u) Yabancı Narkotik Elebaşları Belirleme Yasası - Kingpin Act gereğince Özel olarak Belirlenmiş Uyuşturucu Kaçakçısı SDNT olarak ilan etmişti. Kararda PKK`nın uyuşturucu kaçakçılığı ile gelir sağladığı da belirtiliyordu.

http://www.treasury.gov/resource-center/sanctions/OFAC-Enforcement/Pages/20110420.aspx

http://www.treasury.gov/press-center/press-releases/Pages/tg1148.aspx

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, apar topar gittiği Brüksel`de Türkiye`yi AB, NATO ve Birleşmiş Milletler`e şikayet etmeden önce bu iki uyuşturucu kaçakçısı PKK yöneticisiyle görüşmüş. Uyuşturucu baronları Baydar ve Kartal, 28 Şubat `Dolmabahçe Mutabakatı`na bağlı olduklarını, karşılıklı ateşkes olmasını, Öcalan`ın cezaevi şartlarının değiştirilmesini ve gözlemci heyetin oluşturularak İmralı`da müzakerelere başlanmasını istemiş ve Öcalan`a Güney Afrika eski Devlet Başkanı Mandela cezaevindeyken sağlanan müzakere koşullarının yani ev hapsinin sağlanmasını da istemiş. AB’nin Ankara ile PKK lideri Abdullah Öcalan arasında görüşmelerin ilerlemesi ve yeni bir ateşkes için baskı yapmasını isteyen Demirtaş, NATO’yu da Kuzey Irak’taki PKK hedeflerine yönelik Türk operasyonlarına karşı belirgin bir konum almaya çağırmış.


Ahlak çökerken her şey dumura uğrar. O toplumda sağlıklı düşünme yeteneği de kaybolur. Artık o toplumda, kendi ülkesine müdahale için küresel emperyalizmin kurumlarını müdahaleye çağıran Selahattin Demirtaş bile sol değerlere sahip yani sömürüye karşı, halktan yana, barış ve demokrasi savaşçısı olarak görülür. Hangi barış ve demokrasi vardır ki sömürgecilerin müdahaleleri ile gerçekleşebilsin, tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir.

http://www.treasury.gov/resource-center/sanctions/OFAC-Enforcement/Pages/20110420.aspx

http://www.treasury.gov/press-center/press-releases/Pages/tg1148.aspx

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com