Ahmet Hakan`a saldıranları kınıyorum | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Ahmet Hakan`a saldıranları kınıyorum 01.10.2015 10:19

Ahmet Hakan`a saldıranları kınıyorum

basınımızın gerçeğini, savunulabilecek basın özgürlüğünün kalmadığını da bilelim istiyoruz

Ahmet Hakan’ın gazetecilik hayatı TGRT’de başladı.  Kanal 7 ve Yeni Şafak’ta çalıştıktan sonra Hürriyet Gazetesine geçti. CNN televizyonunda Tarafsız Bölge Programını yapıyor.

Yeni şafak’ta, o dönem başbakan olan Erdoğan’a karşı şiddetli muhalifken, Hürriyet Gazetesine geçti ve Erdoğan’ın ne kadar değerli biri olduğunu fark etti.

Doğan Grubunun AKP iktidarıyla çelişkisinin büyümesi üzerine de AKP iktidarına karşı çıkmaması gereken sesleri çıkarmaya başladı. Geçtiğimiz gece de evinin önünde saldırıya uğradı.

Basınımız, sermaye gruplarının eline geçmiş, gazeteci de mesleğinde “ne zaman kimin yanında duracağını” bildiği ölçüde yükselmiş, para kazanır hale gelmiştir. Basın mensuplarının çalışma alanının sermaye grupları tarafından belirlenmesiyle basın özgürlüğü ortadan kaldırılmıştır.

Ahmet Hakan da bu yollardan geçmiş, Türkiye’nin yıldız gazetecilerinden biri olmuştur.

Ancak mensubu olduğu Doğan grubunun AKP ile çelişkileri büyüdükçe, Ahmet Hakan da AKP iktidarını rahatsız eden çatlak ses haline geldi. Basın özgürlüğünün olmadığı bir ortamda basın özgürlüğünü; AKP iktidarı aleyhine, mensubu olduğu Doğan Gurubu lehine kullanır oldu.

Anlaşılacağı gibi, Ahmet Hakan’a yapılan saldırı, bir çıkar çatışmasının sonucudur.

Bir gazetecinin saldırıya uğramasına, toplumun bütün kesimlerinin şiddetle karşı çıkması gerekir. Şiddetle karşı çıkıyoruz. Acil şifa dileğimizi iletiyor, saldırganları ve onların arkasında olanları kınıyoruz.

Basınımızın gerçeğini, savunulabilecek basın özgürlüğünün kalmadığını da bilelim istiyoruz… 

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com