Büyükelçiyi kim öldürdü? | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Büyükelçiyi kim öldürdü? 20.12.2016 22:19

Büyükelçiyi kim öldürdü?

Ülkeyi güvenliksiz bırakıp yurttaşı güvensiz hale getirdiniz. Devlet ciddiyetiyle davranmanın zamanı geçiyor

Rusya`nın Ankara Büyükelçisi Andrey Gennadiyeviç Karlov, 19 Aralık 2016 Pazartesi günü uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Televizyonda izlediğim görüntüler bana Ermeni teröristlerin katlettiği diplomatlarımızı anımsattı. Rusların duyduğu acıyı ben de içimde duydum…

Nasıl olmuştu da Büyükelçiyi koruyamamıştık? Bir polisimiz nasıl böyle iğrenç bir cinayetin faili olabilirdi?

Saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş, 2014 yılında İzmir`deki Rüştü Ünsal Polis Okulu`ndan mezun olmuş. 2012 yılında polis meslek yüksek okuluna, sınavda kopya çekerek girdiği söyleniyor...

Evinde yapılan aramada FETÖ’cü ve El-Nusra ile yakın olduğunu gösterir kitaplar, belgeler bulunduğu bilgisi basıda yer aldı. İşgüzar yandaş gazeteler de topluca “Katil Polis Fetöcü” manşetini kullandılar.

Sınavlarda soruların çalınarak yandaşlara verilmesi, sınavlar sonrasında gündeme gelmişti. Bugünü iktidarda olanlar, o gün de iktidardaydılar. Soruları çalanlara arka çıkarak konuyu kapatmışlardı. FETÖ’cüler devletin pek çok kurumuna, özellikle polis teşkilatımıza bu yolla yerleştirildiler.

15 Temmuz sonrasında Soruları çalarak devlet kurumlarına yerleşenlerin ayıklandığı duyuruldu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da kapsamlı bir soruşturma açtı. Soruların çalınması ve/veya kopya çekilmesi olaylarının FETÖ/PYD bağlantılı olduğu duyuruldu. Bundan sonrasıyla ilgili bir haber de basında yer almadı.

Büyükelçiye yapılan silahlı saldırının failinden Türkiye’ye karşı çalışanların devlet kurumlarından ayıklanmadığın anlıyoruz. Yoksa FETÖ’cüleri ayıklarken de “sizden” olanları seçmeye mi çalıştınız?

Kısa sürede iki bombalı saldırı, bir de suikast…

FETÖ’cüler istihbarat birimi de dahil Polis Teşkilatımızın her birimine sızmışlardı.

Şimdi düşünmeden edemiyorum. Bu olayların önlenememesinde devlet kurumlarından ayıklanamamış FETÖ’cülerin ne kadar rolü var?

Türkiye’nin bir dönem FETÖ’ye teslim edilmesi ve PKK’nın Güneydoğu’da hendek kazmasına, yığınak yapmasına yol açan çözüm süreci; AKP iktidarının siyasi tercihiydi.

Büyükelçiye suikast yapılması da dahil Türkiye’nin başına örülmeye çalışılan tüm çoraplar bu siyasi tercihin açtığı yaraların sonucudur.

Ülkeyi güvenliksiz bırakıp yurttaşı güvensiz hale getirdiniz.

Devlet ciddiyetiyle davranmanın zamanı geçiyor…

Ender Erdemil 20 Aralık 2016

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com