CHP karşı devrimci kadrodan kurtarılmalıdır | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>CHP karşı devrimci kadrodan kurtarılmalıdır 24.11.2015 14:56

CHP karşı devrimci kadrodan kurtarılmalıdır

Toplanacak kurultayda CHP, kendisini ortadan kaldırmak için başına getirilmiş bu karşı devrimci kadrodan kurtarılmalıdır.

CHP’nin topladığı son kurultayda seçilen Parti Meclisi üyelerinin sadece üçü delege sayısına göre oyların yüzde ellisinden fazlasını almış. Kullanılan oya göre değerlendirirsek bu sayı yedi oluyor. Oy kullanan delegenin yaklaşık yüzde on üçü geçersiz oy kullanmış. Delegenin yaklaşık yüzde sekizi de Kurultaya katılmamış.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da delege sayısına göre oyların yaklaşık yüzde altmış birini alarak Genel Başkan seçilmişti.

Parti Meclisinin son sıralardan giren üyesinin aldığı oy da delege sayısına göre yüzde 26.60.

Kemal Kılıçdaroğlu, bu yapıdan çıkardığı MYK ile olağan kurultay sürelerini de aşarak CHP’yi yönetti.

Yapılan son Kurultayın sonuçları bize delegenin Kemal Kılıçdaroğlu’na güvenmediğini gösterdi.

Bu sonuçlar CHP’lilerin Kılıçdaroğlu’nun yönetiminde heyecanlarını yitirdiklerini de gösterdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’ye Sezgin Tanrıkulu gibi etnik Kürt siyasetinin savunucularını, Muhammed Kaymak gibi Fetullah Gülen’i “fenomen” sayanları, Murat Özçelik gibi “çözüm sürecinin” mimarlarını, Mehmet Bekaroğlu gibi Atatürk düşmanlarını getirmiş, bunun adına da değişim demişti.

Ona göre bu değişim, toplumun bütün kesimlerini kucaklayacak, CHP’yi iktidara taşıyacaktı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçiminde; yazdıklarıyla Atatürk’e ve Cumhuriyete saldıran, AKP’nin ve Erdoğan’ın politikalarını çok beğendiğini açıkça söyleyen Ekmeleddin İhsanoğlu’nu çatı adayı yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu, sözde Ermeni soykırımı savunucusu Selina Doğan’ı İstanbul’dan milletvekili yaptı. Selina Dogan’ın eşi de Atatürk’ü soykırımcılıkla suçlamıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu “Dersim’li Kemal’im ben” diyerek, Cumhuriyetin doğudaki ağalık düzenine karşı duruşunu reddetti. Bu amaçla kurulan Tunceli vilayetini görmezden geldi.

Kemal Kılıçdaroğlu, “Özerlik şartını mutlaka getireceğim” dedi. Daha da ileri giderek, “Barış gelecekse ülke bölünsün” bile dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir televizyon programında Anayasanın ilk dört maddesinin değiştirilmesini uygun bulduğunu söyledi. Daha önce SKY TV’de katıldığı bir programda da Türk milleti kavramının etnik bir kavram olduğunu, Anayasada yer almaması gerektiğini söylemişti.

Kemal Kılıçdaroğlu, “Ne olduğunu bilmiyoruz. Bize anlatmıyorlar” diye yakındığı çözüm sürecini de destekledi. 11 CHP milletvekili, Çözüm yasası paketine “evet” oyu verdi. Yasa Anayasaya aykırı olduğu halde, CHP milletvekilleri yasayı Anayasa mahkemesine götürmedi.

Kemal Kılıçdaroğlu bütün bunları yaparken CHP’yi, parti organlarının kararı olmadan tek başına yönetti. CHP’yi “Genel Başkan karar verir, herkes onu uygular” bir yapıya dönüştürdü.

Kemal Kılıçdaroğlu, bu yapıyla CHP’nin iktidar olamayacağını çok iyi biliyordu. Bu yüzden İktidar hedefi yerine CHP’ye “daha iyi bir performans gösterme” hedefi koydu.

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’yi çökertmek, ilkelerinden uzaklaştırmak, Atatürkçü ve cumhuriyet savunucusu kadroları tasfiye etmek üzere CHP’ye Genel Başkan olmuştu.

Şimdi de Genel başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi Francis J. Ricciardone ile birlikte ABD’de “temaslarda” bulunuyor.

CHP Genel Başkanının kim olacağını 2008 yılında Amerikalılar belirlemişti. Şimdi “yeni genel başkan kim olsun” diye sormaya mı gitti?

Değerli okur,

Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin siyasi geleneğini içinde barındıran tek patidir. Cumhuriyetin hatırası, hafızası, geleceğinin garantisidir. O yüzden küresel güçler CHP’nin ortadan kaldırılmasını gerekli görüyor.

O yüzden 12 Eylül rejimi CHP’yi kapatır kapatmaz bütün belgelerini SEKA’ya göndererek ortadan kaldırmıştı. Türkiye tarihinden kopsun, siyasi geleneğini unutsun diye…

Ancak CHP’yi ortadan kaldırmayı bugüne dek başaramadılar. Kemal Kılıçdaroğlu ve kurduğu ekibe rağmen CHP köklerini koruyor. Yaşamını sürdürüyor.

Toplanacak kurultayda CHP, kendisini ortadan kaldırmak için başına getirilmiş bu karşı devrimci kadrodan kurtarılmalıdır.

Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetimizin temel ilkeleriyle özdeş olan ilkelerine sahip çıkıp düştüğü yerden kalkmalıdır.

Türkiye Cumhuriyetinin geleceği buna bağlıdır.

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com