Ertuğrul Kürkçü... | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Ertuğrul Kürkçü... 24.03.2015 18:33

Ertuğrul Kürkçü...

Özçelik, HALK TV`de anlattıklarıyla Ertuğrul Kürkçü`nün "sadık hizmetkar" yaklaşımını da çürütmüş oldu

"Eğer siz HDP`nin yanında durursanız HDP sadık bir hizmetkarınız olacaktır. Umutlarınızı bürokratlara, sermaye sahiplerine yem etmek zorunda değilsiniz." Ertuğrul Kürkçü bu çağrıyı CHP seçmenine yapıyor. Onlardan oy istiyor. Yıllarca Cumhuriyetin temel  ilkeleri olan altı okun peşinden giden seçmene; "gel sen PKK`nın yasal temsilcisine oy ver" Kürkçü bu çağrıyı yaparken HDP`nin yüzde onları çoktaaan aştığını söylemeyi ihmal etmiyor. CHP seçmenine HDP`ye oy verirlerse ancak barajı aşabileceklerini söylemiyor.

Bir süredir özellikle CHP seçmeninde "HDP barajı geçerse AKP tek başına iktidar olamaz, başkanlık rejimi de kurulamaz" algısı yaratılmaya çalışılıyor. Ertuğrul Kürkçü de bu algının yaratılması yönünde üzerine düşeni yapıyor.

CHP Genel Başkan yardımcısı Murat Özçelik ki biz onu çözüm süreci adı verilen bölünme sürecinin mimarlarından sanırdık; geçtiğimiz günlerde Halk Tv ekranlarından bu algının yanlış olduğunu anlattı. Bu konuda çok şey anlattı ancak burada anlattıklarının  konumuzla ilgili bölümüne yer vereceğiz.

Murat Özçelik, HDP`nin özerklik, başka deyişle federasyondan yana olduğunu, Başkanlık sisteminin de ülkenin idari yapısının federasyon şeklinde yapılandırılması anlamına geldiğini, bu açıdan HDP`nin amacıyla başkanlık sistemi kurmayı planlayan AKP`nin amacının örtüştüğünü söyledi. Özçelik, bu durumda HDP`nin başkanlık sisteminin kurulması yönünde AKP`ye destek vereceğinin altını çizdi. Daha önce HDP barajı geçerse AKP iktidar olamaz ve başkanlık sistemi de kurulmaz dediği için açıkça özür diledi.

Özçelik, HALK TV`de anlattıklarıyla Ertuğrul Kürkçü`nün "sadık hizmetkar" yaklaşımını da çürütmüş oldu.

 CHP`nin tabanı AKP`nin tekrar tek başına iktidar olmasına şiddetle karşıydı. Başkanlık sisteminin kurulmasını Türkiye için büyük tehlike görüyordu. HDP`nin barajı aşması buna çare miydi?

Ertuğrul Kürkçü, ağalık sistemini  değiştirmeden demokrasi getirme iddialarıyla siyaset yapmanın kendisinde yarattığı maraba zihniyetiyle HDP`nin kendisine oy verecek CHP`lilerin "sadık hizmetkarı" olacağını haykırıyor, oy istiyordu. "Umutlarınızı bürokratlara, sermaye sahiplerine yem etmeyin." diyordu.

Oysa yıllardır girdiği her ülkede bölücülüğü ve gericiliği destekleyen Soros Vakfı tarafından beslenen Bianet internet sitesinin başında umutlarını sermayeye bağlayan oydu.

CHP tabanından Kürkçü`nün sesini duyan olur mu olur. Ama inanacaklarını sanmam.

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com