İkinci kurtuluş savaşı verenlerin eli kaydı… | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>İkinci kurtuluş savaşı verenlerin eli kaydı… 21.01.2017 23:32

İkinci kurtuluş savaşı verenlerin eli kaydı…

Aklınızı başınıza alın. Bu Anayasa değişiklikleri kabul edilirse değil milli mutabakat hükümeti; artık hükümet bile yok

Evet, ikinci kurtuluş savaşını verenlerin eli kaydı. Cumhuriyeti yıkılabilir ettiler.

15 Temmuz’da darbe girişiminin önlenmesi ve sonrasında tutulan demokrasi mitinglerinde gördüğümüz üç şey gördüklerimize ikinci kurtuluş savaşı denmesine şaşırttı bizi.

İlk gördüğümüz Cumhuriyet Alanındaki büyük televizyon ekranıydı. Görüntülerde Cumhurbaşkanı Erdoğan vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan büyük bir kurtarıcı gibi gösteriliyordu. Ekranın karşısında yan yana asılı iki pankarttan birinde Atatürk, diğerinde Erdoğan vardı. Aynı boydaydı afişler.

Ardından Mehter marşını, hemen ardından ta tekbirleri duydum. Orada bulunduğum sürece milli marşlarımızdan hiçbiri çalınmadı kulağıma.

Üçüncü gördüğüm dört parmaklı “Rabia” işaretiydi.

Meydana toplanmış kadınlardan biri “Bize bunu yapın dediler.” Diye başladı söze. Nasıl yapılacağınız unutmuş olmalı ki yanındakine sordu:”Böyle miydi kııız?” O da başparmağını avucunun içine doğru bükerek dört parmaklı Rabia işaretini gösterdi…

Dedim ki: “Bu nasıl ikinci kurtuluş savaşı? İstiklal Marşımızın yerine Mehter marşı, yanında Rabia işareti, Koskoca ekranda kurtarıcı ilan edilen Cumhurbaşkanı Erdoğan…

Bundan çıkacak Atatürk’ün yerine önderinin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğu bir İhvan düzenidir. (Müslüman Kardeşler Örgütünün düzeni) Buna nasıl İkinci kurtuluş savaşı dersiniz?”

Dediler ki: “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Bu İhvancı eğilimlerin zamanla önü alınır. Vatan savunuluyor. Bunlar teferruat.”

“Peki dev ekrandaki görüntülere ne diyorsunuz? Erdoğan kendi cumhuriyetini kurmaya hazırlanıyor.” diye sordum.

“Millet buna izin vermez. Hem biz ne güne duruyoruz?” dediler. Hatta biri meydanda ihvan işareti yapıp tekbir getirenleri göstererek: “İşte devrimci bunlar kardeşim. Biz ne yapıyoruz ki?” dedi hayranlık duyarak…

Gün Anayasanın değiştirileceği zaman geldi. Değişiklik metnine baktık, Erdoğan kendi düzenini kuruyor. Teferruatın da referandumda evet oyu verip istediği İhvan düzeni kurmasının yolunu açacağına inanıyor.

Ders kitaplarından Atatürk çıkarılıp, kurutuluş savaşı yerine 15 Temmuz anlatılacak. Zaman içinde Önder Erdoğan, Atatürk’ün yerini alacak…

Olur mu? Olmaz. Atatürk kedini bir yere koymamıştı. Onu olduğu yere koyan milletimizdi. Ders kitaplarına yaptıklarını anlatan da tarih koydu.

Ey ikinci kurtuluş savaşında teferruatla uğraşmayanlar! Teferruat meselenin aslı oldu. Artık sayenizde mi bilmem. Ama oldu.

Siz hala teferruatla uğraşmak yerine Türkiye’yi Windows yazılımında olduğu gidi “Erdoğan’lı bir geri dönüş, bir kurtarma noktasına” geri getirmeye çalışıyorsunuz.

Aklınızı başınıza alın. Bu Anayasa değişiklikleri kabul edilirse değil milli mutabakat hükümeti; artık hükümet bile yok.

İkinci kurtuluş savaşı verenlerin Eli kaydı. Satırı Cumhuriyetimizin köküne indirdiler…

Ender Erdemil, 20 Ocak 2017

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com