İşçi Partisinden Vatan Partisine | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>İşçi Partisinden Vatan Partisine 17.02.2015 17:10

İşçi Partisinden Vatan Partisine

Gönlümüz, Vatan Partisinin, kurultayda yarattığı güçlü, atılımcı görüntüyü koruması, seçimde de gerçek bir sıçrama yapmasından yanadır. Türkiye`nin buna ihtiyacı var

İşçi Partisinin 15 Şubat`ta toplanan kurultayını izledim.  Mersin Örgütü oldukça kalabalık bir grup olarak katıldı kurultaya. Disiplinli ve iyi organize edilmiş toplulukla yolculuk yaptık. İşçi Partisi Mersin Örgütünü kutlamak gerek. Mersin`in Türkiye siyasetindeki yerini, gücünü ve etkisini gösterdiler.

İşçi Partisini de eksiksiz kurultay hazırlıkları için kutlamak gerek. 20 bin civarında kişinin doldurduğu salonda izleyiciler kurultayı çok rahat izlediler. Girişte, çıkışta herhangi bir sıkıntı, karmaşa, can sıkıcı herhangi bir şey yaşanmadı.Sunulan zengin gösteriler göz doldurdu.

Salonda bulunan 20 bin civarında kişinin yanında salona giremeyen binlerce kişi de Kurultayı dışarıdan izledi. İşçi Partisi yoğun ve titiz bir çalışmayla hazırlandığı anlaşılan, başarılı bir kurultay gerçekleştirdi.

Kurultay öncesinde kamuoyu büyük sürprizlere hazırlanmıştı. CHP`den istifa Eden Milletvekili Birgül Ayman Güler`in ve CHP`den ihraç edilen Milletvekili Süheyl Batum`un; belki başka CHP milletvekillerinin de yeni adıyla Vatan Partisine katılmaları, sözü edilen sürprizlerdi. Süheyl Batum, bir ileti göndererek Kurultayı kutladı. Gönlünün Vatan Partililerle birlikte olduğunu söyledi. Ama partiye katılmadı.

Birgül Ayman Güler, katılmayacağını önceden bildirmişti. Kurultay salonuna geldi. Kenarda oturarak Kurultayı izledi. Partiye katılmadı.

Vatan Partisine katılanların açıklanması sırasında salonda bulunan partililerin hayal kırıklığı yaşadıklarını gördüm. CHP`den milletvekillerini katılmasıyla hem mecliste temsil edilmeyi umuyorlardı, hem de katılacak milletvekillerinin partilerinin seçimde alacağı oyu artıracağı ümidini taşıyorlardı. Kurultay öncesi seçimde barajın çok üstünde oy almayı umduklarını dile getirmişlerdi...

Kurultay`da görünen, İşçi Partisinin üzerine Vatan Partisi kılıfının geçirilmiş olduğu idi.  İşçi Partililer: "Merkez biziz. Burada toplanın" demişlerdi. Bana göre, isim değişikliği ile birlikte, parti programını da yeniden yazıp tartışmaya açsalar partide gerçek bir değişim yapmış, daha geniş katılım sağlamış olurlardı.

İşçi Partililer, kendi programlarının en doğru program olduğunda ısrarlılar. Bu yüzden de değiştirilmesine gerek olmadığı kanısındalar. Haklı olabilirler. Ancak program üzerinde tartışma açmayarak, İşçi Partisi yapısını korumuş, sadece "vitrin" değiştirmiş oldular. Doğru mu yaptılar? Seçim başarıları bunu gösterecek.

Sonuç olarak; İşçi Partisi / Vatan Partisi, başarılı bir kurultay yaptı. Kendilerini izleyen pek çok kesimin ileriye daha umutlu bakmasını sağladı. Üyelerini; kurultaydan çok güçlü çıktığına, seçimde sıçrama yapacağına inandırdı. Bir siyasi partinin kurultaydan bekleyeceği sonuçların büyük bir bölümünü başarıyla gerçekleştirdi.

Gönlümüz, Vatan Partisinin, kurultayda yarattığı güçlü, atılımcı görüntüyü koruması, seçimde de gerçek bir sıçrama yapmasından yanadır. Türkiye`nin buna ihtiyacı var...

17 Şubat 2015

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com