Merkel’in konuşmasından notlar ve yanıtlar | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Merkel’in konuşmasından notlar ve yanıtlar 18.10.2015 18:12

Merkel’in konuşmasından notlar ve yanıtlar

Geçin bunları sayın Merkel. Bunlar “Batılı ikiyüzlülüğü”

Hürriyet Gazetesinin haberine göre Almanya Başbakanı Angela Merkel Başbakan Davutoğlu ortak açıklama yapmış. Almanya Başbakanı Angela Merkel ortak açıklamada şu önemli hususlara değinmiş:

Merkel: “Şu anda çok kontrolsüz bir kriz söz konusu, çok fazla insan akını var.

Merkel’e hatırlatmak gerek. Suriye’de durumun bu hale gelmesinin baş sorumlusu sizin devletinizin de aralarında olduğu “ULUSLAR ARASI TOPLUM” (yada topluluk) denilen yağmacı çetenin savaş kışkırtıcılığıdır. Göçlerin nedeni sizsiniz. Şimdi yakınmaya hakkınız yok. Yakınmak yerine; Suriye’de savaşan terörist gruplara uluslar arası desteği keseceksiniz.

Merkel:  “Milyonlarca mültecinin günü geldiğinde evlerine dönmesini isterim.

Suriye’de savaşan ve hakim oldukları bölgelerde neredeyse etnik temizliğe varan katliam yapan terörist çetelere siz batılılar ve körfezdeki yandaşlarınız desteğinizi kesin. Bakın ne kadar kısa bir süre sonra herkes evine dönmeye başlayacak…

Merkel: “Seçimlerden sonra Kürtlerle yeniden barışma konusunun gündeme gelmesini istiyoruz.

Bizim Kürtlerle barışma gibi bir sorunumuz yok. Kavga etmedik ki barışalım. Türkiye’de terörle mücadele edilmektedir. PKK’da “Kürtler” değildir. Sadece bir terör örgütüdür. Bu ifadenizle konuyu çarpıtıp, “terörle mücadeleden vazgeçin” demek istiyorsunuz.

Merkel: “Rus saldırılarının Halep’teki göçleri artırmaması için adım atılması önceliğimizdir.”

Rus saldırıları dediğiniz hava harekatı bölge halkını göç etmeye zorlayan terörist grupları zayıflattı. Suriye ordusu da bu bölgelere kara harekatı başlattı. Kısa sürede halk üzerindeki baskılarının son bulacağı gözleniyor. Siz batılı ülkelerin savaş kışkırıtcılığınızla Suriye’de yarattığınız dehşet ortamı, Rusya, Çin ve bölge ülkelerinin işbirliği ile normale döndürülüyor.  

Merkel:” Teröre karşı mücadele uluslararası bir yükümlülük. Türkiye bugün DAEŞ, PKK ve DHKP-C örgütlerinin eş zamanlı saldırılarına maruz kalıyor.”

Bu şimdi mi aklınıza geldi? PKK’nın kullanımı için roketatar üretip Hollanda Kraliyet Hava Yolları aracılığıyla PKK’ya teslim eden sizin ülkeniz değil mi?

Haberi okumak için tıklayın: http://www.guncelmersin.com/haber/guncel/pkk-icin-almanya-uretti-hollanda-tasidi/1119.html

Terörle mücadele konusunda uluslar arası yükümlülüklerinizi teröristlere silah sağlayarak mı yerine getiriyorsunuz? Türkiye’ye saldırılarda Almanya’nın ürettiği silahlar da kullanılıyor. Ayrıca, Alman vakıfları değil mi Güney ve Güneydoğuda faaliyet gösterip ayrılıkçı Kürt siyasetini ve PKK’yı destekleyen?

Geçin bunları sayın Merkel. Bunlar “Batılı ikiyüzlülüğü” 

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com