Nasıl huzurlu yaşayacaksınız Sayın Kocamaz? | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Nasıl huzurlu yaşayacaksınız Sayın Kocamaz? 26.02.2017 09:07

Nasıl huzurlu yaşayacaksınız Sayın Kocamaz?

Ancak acıdır ki bu işleri yürütmekle görevlendirdiği kişiler hayvan refahını sağlamak yerine Mersin’in sokaklarını kedilerden ve köpeklerden temizleme yolunu seçtiler.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz Cuma gününüz hayrolsun iletisinde “Cuma Hakk’a teslim olabilmek için bir fırsattır. Kul, Rabbine teslim olursa mutlu ve huzurlu bir hayat sürer.” diyor.

Huzurlu bir hayat sürmek için yıllar yılı yaşama alanlarını daralttığımız, bize muhtaç bıraktığımız sahipsiz hayvanların da huzurunu sağlamamız gerekmiyor mu?

Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Kocamaz’ın işbaşına geldikten hemen sonra sahipsiz hayvanlara refah sağlayacağı umudunu verdi. Bu amaçla dev bir bütçesi olan Veteriner Hizmetleri Daire Başkanlığını kurdu.

Ancak acıdır ki bu işleri yürütmekle görevlendirdiği kişiler hayvan refahını sağlamak yerine Mersin’in sokaklarını kedilerden ve köpeklerden temizleme yolunu seçtiler.

En başta bu işleri iyi yapacağını düşündüğümüz başkan danışmanı hayvan refahını bir yana bırakıp binbir emekle kurulmuş, sokakta yaşayamayacak hayvanları barındıran, sokakta yaşayan kedilere tıbbi yardım ve kısırlaştırma hizmeti veren Kampus geçici Hayvan Bakımevine komplo kurup çökertmeye çalıştı. Komploları geri tepti görevden uzaklaştırıldı. Ancak kuyuya taşı atmıştı. Hayvan dostlarının kafasını karıştırmayı başardı. Kampus Geçici Hayvan Bakımevine maddi manevi destek çok azaldı.

Ardından Büyükşehir Belediyesi Bürokratları zayıfladığını düşündükleri Kampus Geçici Hayvan Bakımevini ve Mersin Hayvan Dostları Derneğini çökertmek için çabalarını sürdürdü.

Kampus Geçici hayvan Bakımevinden hizmet alan, orada yaşayan kedi ve köpekler onların umurunda değildi. Onların tek derdi Mersin Hayvan Dostları Derneğinin sırtını yere getirmekti.

Satın aldıkları mamaları kediler yemiyordu. Kentin çeşitli yerlerine kurdukları kedi beslenme odaklarında da durum aynıydı. Kedilere bakan hayvan severlerden imdat çığlıkları yükseliyordu. Aç kalan kediler bölgeyi terk ediyor, yiyecek bulmayı beceremeyenler ölüyordu. Buna rağmen kedi mamalarının değiştirilmesi konusu hep lafta kaldı. “Değiştirdik” dediler, aynı mamayı dağıtmaya devam ettiler.

Kentin sokaklarında tek tük kalanlar dışında köpek de kalmamıştı. Topladıklarını uzak yerlere atıp açlığa mahkum ettiler. Aç kalan köpekler bırakıldıkları yerlere yakın yaşayan insanların hayvanlarına zarar verince tüfeklerle vuruldular. Kısa süre önce Suntras’ta yirmiden fazla köpek böyle telef oldu.

Mesai saatlerinde aldıkları kediler kayboldu. Benzerlerinin somut örneği olarak, 16 Kasım’da sokaklardan aldıkları 4 kedinin izine bir daha rastlanmadı. Buhar olup uçtular.

Açık yaralı bacağını alçıya alarak Kampus Bakımevine gönderdikleri kedi kangrenden öldü.

Bütün bunların sorumlusu Sahipsiz Hayvanlar Şube Müdürü Mehmet Cücük, arkasında duran “hatırlı” destekçisi sayesinde hala görevdedir.

Başkan Kocamaza soruyoruz: Yönettiğiniz Büyükşehir Belediyesi sahipsiz hayvanlara bu ezayı uygun görürken huzurlu bir hayatı nasıl yaşayacaksınız?

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com