Selahattin bey kardeşim... | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Selahattin bey kardeşim... 15.09.2015 23:36

Selahattin bey kardeşim...

Sen önderimiz dediğin bebek katilinin posterleri önünde; sarı, kırmızı, yeşil flamalar altında yaptığın mitinglerde Kürtçülük yaparken ırkçı olmuyorsun da, Ben ulus bütünlüğünü, vatanın bölünmezliğini savunurken mi ırkçı oluyorum?

Bana ırkçı demişsin. Yook hemen itiraz etme. Açıklamanda, “Bayrağı alıp gelme” eyleminin ırkçılık olduğunu söylemişsin. Ben de bayrağı alıp gelenlerdenim. O yüzden üzerime alındım.

Taşıyanı, taşımaya çağıranı ırkçılıkla suçladığın bayrak Türk bayrağı. Yani Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkını, Türk milletini temsil ediyor bu bayrak. Farkında değilmiş gibi görünsen de sen de bu milletin bir ferdisin ve bu bayrak seni de temsil ediyor. Senin sarılı, yeşilli, kırmızılı flaman gibi belirli bir etnik kökeni temsil etmiyor.

Çocukluğumda, Kastamonu’da karşı komşunun sarı kafalı oğluyla süpürgeyi saz yapıp “Bir mektup yazdırdım Urfalı kızına” türküsünü söylediğimizde ev sahibimizin yaşlı babası bana çok kızmıştı. Çok sonra öğrendim. Komşu Ermeniymiş. Sanırım o yaşlı adam da Ermenilerin Anadolu’da Türklere yaptığı mezalimin tanıklarındandı. Benim ailem de ev sahibimiz de bu konuda bana bir şey söylemediler. Yaşlı adamı sakinleştirdiler. Ve ben bu yaşıma kadar yaşlı adamın bana neden kızdığını anlayamadım.

İlkokulda en yakın arkadaşımın adı Vensan’dı. Tokat’taydık. O zaman adının neden Vensan olduğu hiç aklıma gelmemişti. Ermeni olduğunu da bana söyleyen olmamıştı. Çok sonra, senin gibilerin sayesinde öğrendim. Onunla arkadaşlık etmeme karışan da olmamıştı.

Mersin’e geldiğimizde önce Alevisiyle, Sünnisiyle Araplardan arkadaşlarım oldu. Karşı komşumuz teyzenin bana “Sen naaasılsınız oğluuum” sorusu hiç de tuhaf gelmemişti. Daha sonra Kürt arkadaşlarım odu. O zamanlar nereli oldukları, etnik kökenleri hiç ilgimizi çekmezdi. Büyüklerimiz de bize “bu Kürt; Bu Alevi” demezlerdi. Herkesi adlarıyla bilir, adıyla çağırır, arkadaşlığımızı böyle sürdürürdük.

Bir bayram’da karşı komşularımız genç bir çift bizi ziyarete geldi. Yılladır komşularımız olan bu çiftin Ermeni olduklarını da sohbet sırasında öğrenmiş oldum. 

Selahattin bey kardeşim,

Şimdi senin gibi her iki lafından biri “Kürtler” olan kişiler memleketimizi sardı. Belli ki seni ve senin gibileri yetiştirenler ülkemizi ve milletimizi bölmeyi amaçlıyor. 

Sen ve senin gibiler yüzünden ben ve benim gibiler “Kürtleri, Alevileri, Ermenileri, hatta Lazları” düşünmeye başladık. Kimin Kürt, kimin Ermeni olduğunu araştırır olduk.

Selahattin bey kardeşim,

Sen önderimiz dediğin bebek katilinin posterleri önünde; sarı, kırmızı, yeşil flamalar altında yaptığın mitinglerde Kürtçülük yaparken ırkçı olmuyorsun da, Ben ulus bütünlüğünü, vatanın bölünmezliğini savunurken mi ırkçı oluyorum?

Sen doğrusunu yapıyorsan, 7 Haziran seçimlerinden önce mitinglerinde tornistan edip neden Türk bayrağı dalgalandırdın?

Selahattin bey kardeşim.

Bir de geçenlerde senin için çok endişelendim. “Üç tane genç eline silah aldı” diye partililerinin özgürlük savaşçısı dediği PKK terör rögütünü küçümsedin. 

Gerçi milletle dalga geçtiğin aşikardı ama gene de PKK terör rögütü bunu anlamasa; hakaret ettin diye seni de ölüm listesine alsa, beğenmediğin TC’nin polisine sığınmak zorunda kalacaktın.  

Aman dikkatli konuş. Seni ve senin gibileri yetiştirip ortalığa salan ABD’li dostların bu gibi durumlarda nasıl olsa sana sahip çıkmaz…

Ender Erdemil, 15 Eylül 2015

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com