Siyasetin ve siyasetçinin iki yolu | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Siyasetin ve siyasetçinin iki yolu 04.09.2014 15:52

Siyasetin ve siyasetçinin iki yolu

Türkiye`de siyasetin ve siyasetçinin önünde iki yol vardır. Birinci yol, yeni Dünya Düzeninin kurulmasına hizmet edip vatana ihanet etmek ve insanlığa karşı işlenen suça ortak olmak, diğer yol, Atatürk ilkelerini ve Cumhuriyetin temel değerlerini savunmak

ender erdemil

“ABD ile Ortadoğu, Kafkasya, Balkanlar, Enerji güvenliği konularına ilişkin yaklaşımlarımız neredeyse aynıdır. (…) Türkiye küresel yeni düzen çerçevesinde alt bölgesel düzenleri kuracak. Bu da soğuk savaş sonrasının yenidünya düzeni olacak.” (Ahmet Davutoğlu)

Türkiye’de siyasetin iki yolu var. Yukarıdaki sözlerle Davutoğlu, bu yollardan birini gösteriyor: “Yeni Dünya Düzenine hizmet.”

Andrew Gavin Marshall, Global Research İnternet sitesinde yayınlanan makalesinde: Küresel ekonomi-politik, dünyanın sosyal, politik ve ekonomik gücünün merkezini oluşturarak kendini bir dünya devletine dönüştürdüğünü yazmış.

“The global political economy itself is being reorganized into a world government body, consisting of one center of global power where the socio-political-economic power of the world is centralized (…)” (Global Power and Global Government: Evolution and Revolution of the Central Banking System Part 1, by Andrew Gavin Marshall, Global Research, July 21, 2009)

Noah W Hutchings de makalesinde New York Times’ın 30 Nisan 1989 tarihli sayısına göre Zamanın ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger’in 30 çok uluslu şirketi ve bankacıyı temsil ettiğini, bu güçle de CFR’yi Yeni Dünya Düzeni’nin başına geçirdiğini yazmış:

“According to the April 30, 1989, edition of the New York Times, Kissinger and Associates represent 30 multinational companies, including  American Express, H. J. Heinz, ITT, Lockheed, etc. Dr. Kissinger`s role as the most powerful international business lobbyist in the world also gives him vast political power, enabling CFR to also expand its goals for the so-called New World Order.” (CFR - APOSTLES OF THE NEW WORLD ORDER, by Noah W. Hutchings)

CFR, Council of Foreign Relations, etki alanındaki pek çok diğer düşünce kuruluşuyla ABD’nin dünya politikasını yönlendiren kuruluştur. ABD Başkanları CFR üyelerinden seçilir. Hükümet üyelerini de çoğu CFR üyesidir.

Yeni Dünya Düzeni, Küresel sermayenin dünya devleti kıldığı ABD’nin dünyayı (küresel sermaye adına)  rahat yönetmek için dünyaya vereceği yeni biçimin adıdır. Büyük Ortadoğu ve Genişletilmiş Kuzey Afrika Projesi, Yeni Dünya Düzeninin kurma planlarının bir parçasıdır. Hatırlanacaktır, ABD eski Dışişleri bakanı Condoleezza Rice 23 ülkenin sınırlarının değişeceğini söylemişti. Irak`ın durumu ortadadır. Libya`da olanları unutmak mümkün değildir. Suriye`yi kan gölü haline çeviren de bu projenin Eş-Başkanı olduğunu ilan eden Erdoğan ve AKP iktidarıdır.

Özet olarak diyebiliriz ki, Yeni dünya Düzenini kurmak, dünyayı kan gölüne çevirmek, dünya halklarına kan kusturmak demektir.

Önümüzdeki günlerde Türkiye yeniden şekillendirilecek, bölgesinde Yeni Dünya Düzeninin kurulmasına daha iyi hizmet edebilir hale getirilecektir. Türkiye üzerinde kurulacak yeni yapıyı batılılar, "İslami yapısını tamir etmiş, batılı yüzünü güçlendirmiş" olarak tarif ediyorlar.

Yeni Dünya Düzeninin kurucuları, küresel sermaye için gerekli olanın "halkın talepleri" olduğu algısını yaratıyor, sonra da onu hayata geçirmek için zor kullanmak da dahil her şeyi yapıyor.

Bu çerçevede öngörülen demokratikleşme, Anayasamızda yer alan millet ve Türklük tanımlarının kaldırılmasını; vatandaşlık kavramının da "etnik kökene dayalı çok uluslu vatandaşlık" olarak düzenlenmesini içeriyor. Bu da Başbakan Erdoğan`ın sık sık vurguladığı 30 küsur etnik yapının ayrı ayrı statüde vatandaş sayılacağının işaretidir. Bu farklı vatandaşlar için yaşadıkları topraklar üzerinde kendi etnik devletçiklerini kurmaları öngörülecek, Türkiye`nin bölünmesinin değil, parçalanmasının önü açılacaktır. Üniter Türkiye Cumhuriyetinin sonu görünmüştür.

Türkiye`de siyasetin ve siyaset adamının/kadınının önünde iki yol vardır. Birinci yol, "dünyanın kaderi" olduğu algısı yaratılmış olan Yeni Dünya Düzeninin kurulmasına hizmet cephesinde konuşlanmak.

Bu çerçevede yapılacak işler:

1. Türkiye Cumhuriyetinin yıkılmasına, üniter devletin parçalanmasına dönük her çabaya ortak olmak,

2. Ortadoğu`nun kan gölüne döndürülmesi suçuna ortak olmak.

Bu çerçevede uyulacak kurallar:

1.  ABD`ye kayıtsız şartsız itaat etmek,

2. Bu yolda AKP ile uyum içinde olmak, politikaları bu yönde belirlemek.

Şeklinde özetlenebilir. yapılacak işler, hem vatana ihanet, hem de insanlığa karşı işlenmiş suç kapsamındandır.

Siyasetin ve siyaset adamının/kadınının önündeki ikinci yol, vatanı ve Cumhuriyeti ne bahasına olursa olsun savunmaktır.

Bu çerçevede yapılacak işler:

 Cumhuriyetin temel değerlerine ve Atatürk ilkelerine sahip çıkmak, Anayasa`da tanımını bulan Türk milleti ve Türk vatandaşlığı kavramlarına sahip çıkmak, üniter devlet yapısını koruyup, milli politikalar ortaya koyarak küresel sermayenin Ortadoğu halklarına zulmetmesine ortak olmamak/karşı çıkmak.

Olarak özetlenebilir. Siyaset adamları/kadınları; Önünüzde iki yol var. Biri vatana ihanet ve insanlığa karşı işlenen suçlara ortak olma yolu,

Diğeri, vatan savunması, vatanı savunurken insanlığa da hizmet...

Tarih sizi seçtiğiniz yola göre "hak ettiğiniz yere" koyacak.

Ender Erdemil 4 Eylül 2014

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com