Toplumsal Mücadele teslim olmayanların omzunda yükselir | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Toplumsal Mücadele teslim olmayanların omzunda yükselir 28.04.2018 10:18

Toplumsal Mücadele teslim olmayanların omzunda yükselir

Bu sonuçtan anlıyoruz ki, Ekmeleddin İhsanoğlu’na oy vermemek için sandığa gitmeyen seçmenin tutumu, bugün Abdullah Gül’ün çatı adaylığı oyununun bozulmasında birinci etken olmuştur

Abdullah Gül’ün çatı adaylığının tartışıldığı günlerde CHP’liler sosyal medyada #AbdullahGülCHPyeİHANETTİR başlığıyla bir kampanya başlattılar. Kampanya o kadar başarılı oldu ki CHP adına konuşan Genel Başkan Yardımcısı ve Gurup Başkan Vekili Özgür Özel ”Yeter” diye başladığı sosyal medya iletisinde “CHP`nin gündeminde Abdullah Gül diye bir isim olmadı, şimdi de yok, olmayacak da.” dedi.

Öncesinde şimdi adını hatırlamadığım bir köşe yazarı çatı aday formülünü değerlendirirken Ekmeleddin İhsanoğlu’nun aday olduğu seçimde CHP seçmeninin dörtte birinin sandığa gitmediğini hatırlatarak Gül’ün çatı adayı olması halinde sandığa gitmeyecek CHP seçmeni sayısının artacağını ileri sürmüştü.

Önceki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ekmeleddin İhsanoğlu’nun gökten düşme adaylığına karşı çıkmış, “Seçmen: tıpış tıpış sandığa gönderilerek gelecekte gösterilecek ılımlı/ılımsız İslamcı adaylara oy vermeye alıştırılmak isteniyor. Seçmenden kafasını çuvala sokması isteniyor.” demiştik. Bu yüzden de çok şiddetli saldırılarla karşı karşıya kalmıştık. Bizim ve bizim gibi binlerce kişinin yürüttüğü “Ilımlı İslamcı adaylara oy vermiyorum.” Kampanyaları sonuç vermiş, 5,5 milyon CHP seçmeni sandığa gitmemişti.

Görüldüğü gibi, CHP’li seçmen önceki seçimde hangi yanlışa düşürüldüğünü fark etmiş. Gül’ün adaylığına şiddetle karşı çıkarak Halaçoğlu’nun sosyal medya paylaşımında sözünü ettiği “derin devlet baskısı” oyununu bozmuştu…

Meral Akşener’in de baskılara boyun eğmeyip Gül’ün çatı adaylığı lehine Cumhurbaşkanı adayı olmaktan vazgeçmemesi övgüye değerdir.

Bu sonuçtan anlıyoruz ki, Ekmeleddin İhsanoğlu’na oy vermemek için sandığa gitmeyen seçmenin tutumu, bugün Abdullah Gül’ün çatı adaylığı oyununun bozulmasında birinci etken olmuştur.

Kafamızı çuvala sokmamak için sandığa gitmeyişimiz, önemli bir mücadele yöntemi olarak bugünkü olumlu sonucu doğurmuştur.

Toplumsal mücadele teslim olmayanların omuzlarında yükselir...

Ender Erdemil 27 Nisan 2018

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com