ASKERİ LİSELERİN KAPATILMASI VE TSK OPERASYONU | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>ASKERİ LİSELERİN KAPATILMASI VE TSK OPERASYONU 02.08.2017 00:00

ASKERİ LİSELERİN KAPATILMASI VE TSK OPERASYONU

temizlik bahanesi ile kurumu ortadan kaldırmak, AKP nin rejimi değüiştirmek amacı ile kullandığı bir yöntemdir.

Askeri liselerdeki çocukalrla ilgili tartışmaya katılmak istiyorum. 
18 yaş altı henüz yoğrulmamış, kimliği oturmamaış, ergenlik çağında çocuklardan bahsediyoruz. Bu yaştaki çocukları toptan suçlu saymak, onların ilişiğini kesilmesini onaylamak doğru değil. 
Evet cemaat liseye girişe müdahale etmiş olabilir. Ama tamamının cemaatçi olduğunu düşünmüyorum ve üstelik bu yaş çocuklar kazanılabilir çocuklardır. 
Örgüt bağı tespit edilebilir bir durumdur. AKP`nin Türkiye Cumhuriyeti kurumlarını (burada TSK) sarsmak amacı ile yaptığı müdahaleye toptancı anlayışla ddestek vermek doğru değildir. Diğer kurumlarda oduğu gibi örgüt bağı saptanan kişilerin ilişiği kesilir ve kurum temizlenir. temizlik bahanesi ile kurumu ortadan kaldırmak amacını aşan bir işlemdir. AKP nin rejimi değüiştirmek amacı ile kullandığı bir yöntemdir.
Askeri liselere ihtiyaç olup olmadığı konusunda ise,
Askeri eğitim , askeri disiplin sporda olduğu gibi daha küçük yaşlarda alınması gereken bir disiplindir. Bu sebeple sayıları az ve seçkin öğrencileri olan askeri liselerin kapatılmasını Türklerin askerlik konusundaki tarihsel yeteneklerinin aktarımını sekteye uğratacağını düşünüyorum. 
Eğer meslek lisesi kavramını kabul ediyorsak ve askerlik bir meslek ise, askeri liseler de kapatılamaz. 
Askerlik spor altyapısına da ihtiyaç duyan özel bir alandır. Bu eğitim sonradan verilemez.. Evet er - erbaş olunabilir ama herkes asker ve subay olamaz.
Üstelik subayların üniversitelerden temin edilmesi fikri saçma sapan bir fikirdir.
Savaşma konusunda yöntesel ve uygulama anlamında hiçbir eğitim almamış birisinin savaşan güçleri yönetmesi mümkün değildir.
Bu arada Alman komutan yönetiminde Çanakkalede Osmanlı ordularının kaybetmek üzere olduğu savaşı, askerlik eğitimi almış , komutanlık derhası artık tartışılmaz olan Mustafa Kemal Atatürk sayesinde bir zafere dönüştüğünü hatırlatmak isterim.
Onca can pahasına kazanılan zaferin imza ile bütün kazanımlarını yol edildiğiini de..
Orduların kazandığı zaferlerin kazanımlarıı koruması gereken siyaset kurumudur. 
Yani siyaset kaybedildiği zaman askeri zaferlerin anlamı yoktur.
Güvenlik konusu dediğiniz zaman bir ülkedeki dayanacağını en önemli güç silahlı kuvvetlerdir. Staretik planlaması, komuta kademesi, disiplin ve eğitim silahlı kuvvetler için en önemli olaydır.

Ordular evet siyaset yönlendirciliğinde harekete geçer. Ancak ordu ve siyasetin kavga içine sokulduğu anlamsız durum ancak Türkiye bulunmaktadır.
Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan Türk kurtuluş savaşının muzafferleri, Gazi meclis ve Türk Silahlı kuvvetleridir... 
Darbe girişiminin püskürtülmesinde bir kurtuluş savaşı havası estirip kendilerine yeni bir kuruluş misyonu yüklemeye çalışanlara, bu sanal kahramanlık destanının tutmasının söz konusu olmadığını hatırlatmak isterim. 
Türk ordularının başkomutanlığına soyunanların, Türk ordusu ile savaşmaktan vazgeçmesi gerekmektedir.
Türk ordusunu yönetenlerin ise herşeyden önce siyaset kurumunun olduğu gibi anayasa bağlı olmaları gerektiğini hatırlatmak isterim.
Türk ordusunun yönetim kademesinin kendisine anayasada verilen hakların korunması için gereken itirazları yapması gerekmektedir.
Çünki o haklar sadece Türk Silahlı kuvverlinin varlığı ve gücü değil, aynı zamanda Türkiye Cumhur"iyetinin varlığı ve gücünün korunması ile ilgilidir.
Yani darbe girişimi sebebi ile ilgili olarak Türtk silahlı Kuvvetlerine yönelen saldırılar karşısında, komuta kademesinin TSK`yı savunması "milletin evlatlarını ve Türkiye Cumhuriyetinin varlığının korunması anlamına gelir.

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com