BAĞIMLI YENİ TÜRKİYE`DE 30 AĞUSTOS KUTLAMALARI | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>BAĞIMLI YENİ TÜRKİYE`DE 30 AĞUSTOS KUTLAMALARI 31.08.2014 02:40

BAĞIMLI YENİ TÜRKİYE`DE 30 AĞUSTOS KUTLAMALARI

Bağımsız Türkiye`nin yerini,  BOP projesine göre dizayn edilen "bağımlı Yeni Türkiye" alırken, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile, bu ülkenin, milletin bağımsızlığı uğruna can verenlerin hatırası için nutuklar atıldı, mesajlar yayınlandı.

Yeni Türkiye`nin halk oyu ile seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olarak  Tayyip Erdoğan, Başbakanlığı boyunca  uzak durmaya çalıştığı Anıtkabir`e çıktı ve Atatürk`e,  şehitlerimize şükranlarını sundu.

İktidarı  ve muhalefeti ile Yeni Türkiye yolunda ilerleyenler, eski Türkiye`de bıraktıkları bağımsızlık ruhunu sadece halkın duygularını okşamak için nutuklarına aldılar.

En süslü cümleler kuruldu, en iyi metin yazarlarının elinden mesajlar yayınlandı..

Devlet protokol erkanı, protokolün gereğini yerine getirdi.

İktidarı ve muhalefeti ile birlikte Bağımsızlığımızın kurucusu  T.B.M.M. çatısı altında, PKK terör örgütü ile ilişkili bir milletvekili grubunun da İmralı-Kandil arasında postacılık yaparak dahil olduğu , terör örgütü ile müzakere planı içeriğinde Türkiye bölünüp, parçalanmıyormuş gibi, bağımsızlık ve birlik mesajları yayınladılar.

Hele ki 12 yıllık Başbakanlığının Çağdışı uygulamaları sonucu , Türkiye Çağdaş dünyanın uzağına doğru sürüklenirken, Erdoğan`ın "Muasır medeniyet`in üzerine çıkma ülküsünü diline dolaması" karşısında isyan etmemek mümkün değil.,

Kılıçdaroğlu`nun ise törenlerde elini uzatmadığı  Erdoğan`a, Çözüm  yasalarını çıkartırken verdiği eli unutmak mümkün değil.

 Özellikle Atatürk`ü en çok kullanan Ana muhalefet partisinin Çözüm yasasına evet oyu veren Aytuğ Atıcı gibi milletvekillerinin de,  partililere mesaj gönderme konusunda birbirleri ile yarışması ve törenlerde en önde koşması ise " Atatürk ve bağımsızlık hassasiyeti  olan CHP`lileri" isyan ettirdi.

İkiyüzlü siyasetin Türkiye`de bir gelenek haline gelmesinin yarattığı tahribat; halkın çaresizliği ile birleşirken, Bağımsızlık ruhu eski Türkiye`nin tozlu raflarına da terkediliyordu.

Onlar ne kadar tozlu raflarda bıraksalar da, Millete bu nutukları atmaya ihtiyaç duymaları, Bu ruhun yeniden ayağa kalkması için bir umudu da içinde barındırıyor.

ZAFER BAYRAMIMIZI  YENİDEN BAĞIMSIZ TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE KUTLAYABİLMEK UMUDU İLE, BAŞTA ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI OLMAK ÜZERE BAĞIMSIZ TÜRKİYE İÇİN HAYATLARINI ORTAYA KOYANLARA , CAN VERENLERE MİNNETLERİMİ SUNUYOR VE ANILARI ÖNÜNDE SAYGI İLE EĞİLİYORUM.

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com