CHP ANTALYA ÜZERİNDEN , CHP`YE YENİ OPERASYON MU VAR? | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>CHP ANTALYA ÜZERİNDEN , CHP`YE YENİ OPERASYON MU VAR? 25.09.2014 01:46

CHP ANTALYA ÜZERİNDEN , CHP`YE YENİ OPERASYON MU VAR?

12 Ekim`de CHP Antalya il olağanüstü il kongresi yapılacak. Deniz Baykal`ın Cavit Arı`yı desteklediği kulislere düştükten sonra Antalya`da hareketli saatler yaşandı..

İlerleyen saatlerde Devrim Kök de adaylarının Cavit Arı olduğunu açıkladı.

Antalya`lı gazeteci Ahmet Başkaya`nın tabiri ile "Antalya`da çatı aday Cavit Arı" oldu.

CAVİT ARI KİMİN ADAYI?

Kongreye doğru yaşananlar, yine kurulan tuzağı işaret ediyor.

Cavit Arı`nın Deniz BAYKAL tarafından aday olarak gösterilmesi sonrasında birden bire genel merkez`in adaylarının Kılıçdaroğlu`nun özel çabası ile geri çekilmesi sonucu, Antalya`da BAYKAL`a karşı yapılanan genel merkez ve BAYKAL ortak adayda buluşturuluyor.

Antalya`da Baykal vesayetini sona erdirmek için, Baykal`ı yuhalatarak il başkanı olan Devrim Kök, Baykal`ın adayını destekliyor..

Bu aşamadan sonra ortak aday konumun gelen Cavit Arı`nın yönetimi ortak oluşturup oluşturmayacağı sorusu ise ortaya düşüyor.

Antalya`da hesaplaşma beklenirken , CHP`de birlik havasında yeni bir operasyon yapılıyor.

Deniz Baykal dönüştürülmek istenen CHP`nin yeniden kuruluş Genel Başkanı ve son misyon temsilcisi. Deniz Baykal`ı önemli yapan şey bu.  

O yüzden CHP`ye operasyon Deniz BAYKAL üzerinden yapılıyor.

CHP`YE OPERASYONUN GERÇEKLEŞTİRİLMESİNDE DENİZ BAYKAL`IN ROLÜ.

Deniz Baykal istifa ederken "Bu komplonun hedefi sadece ben değilim, aynı zamanda CHP`dir. CHP de bu  kirli tezgahlar karşısında yolunu seçmek zorundadır. Benim istifa kararım, hem  Türkiye siyasetini hem CHP`yi yeniden tanzim etmek isteyenlere bir imkan  tanıyacak hem de CHP`ye bu komplo ile hesaplaşma fırsatı verecektir.” demişti.

CHP komplo ile hesaplaşmadı, Türkiye siyasetini ve CHP`yi yeniden dizayn edenlere imkan tanıdı. Bu çerçevede Baykal`ın suskunluğu ve karşı mücadeleye girişmemesi CHP`nin dizaynında kolaylaştırıcı bir rol oynadı.

Deniz BAYKAL gibi kimliği ve kişiliği belirgin bir siyasetçinin olaylar karşısında nasıl tavır alacağı kestirilebilir. ve Deniz BAYKAL da kendisinden beklendiği gibi davranıyor. Dolayısı ile Deniz BAYKAL CHP`nin parçalanmasına engel olurken, CHP nin tuzakta yol almasına da katkıda bulunuyor.

4 yıllık Kemal Kılıçdaroğlu yönetiminde tasfiye operasyonuna maruz kalan, bedel ödeyen, Baykal`ın CHP`deki iddiasını sahiplenip Baykal`la yola devam eden siyasi kadro, bugün mücadele etmeden teslim olmak anlamındaki bu durumu yeniden değerlendirmek durumundadır.

Baykal`a rağmen partiye sahip çıkmak için mücadele mi edecekler, yoksa parti bütünlüğü içinde sessizce kendilerinin tasfiye edilmesini mi seyredecekler ?

Hiç kuşkusuz siyasi mücadele koltuklar için yapılmıyor. Ancak yönetim gücünü temsil eden koltuklar başkalarına bırakılarak, üstelik siyasi projesi ortaya çıkan kadroya bırakılarak da siyasi mücadele yapılmasının olanağı yoktur.

Yerel seçimler ve arkasından cumhurbaşkanlığı seçimleri, CHP deki operasyonun geldiği aşamayı ortaya koyuyor.

Yeni CHP yönetimi bütün ahlaki değerleri yok sayarak verdiği, sözleri defalarca inkar ederek yoluna devam ediyor. CHP`ye son darbe için 2015 `e kadar görevde kalma arayışındaki Yeni CHP yönetimi ile, 2015`den sonra yapılacak bir mücadelenin Türkiye için bir anlamı bulunmuyor. Çünki;

2015 SEÇİMLERİ TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN SON SEÇİMLERİ OLABİLİR

Bu sebeple Türk siyaseti CHP`nin dizaynı ile yüzleşmek ve bu dizayn sebebiyle 2015 seçimlerine alternatif çözüm üretmek amacıyla CHP içindeki mücadelelerini sonuçlandırmak zorundadır.

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com