Cizre`yi Çocuk mezarlığına kim döndürdü? | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Cizre`yi Çocuk mezarlığına kim döndürdü? 20.01.2015 02:10

Cizre`yi Çocuk mezarlığına kim döndürdü?

Cizre`de yine bir çocuk öldü.. Daha 12 yaşında olayların içinde olan bir çocuk!.. PKK temsilcileri, Terör eylemlerinde çatışmada kullandıkları her çocukta olduğu gibi, bu çocuk için de polisin öldürdüğü iddiasını ortaya attı.

İktidara dönük muhalefet hareketinde PKK`yı legalleştirmek için basın kullanılıyor. Ulusal niteliğini kaybetmiş, küresel aktörlerin sesi haline gelmiş olan ana akım medya grupları, PKK`nın propagandasını yapar hale geliyor. 

PKK`nın temsilcileri, kamu kaynağı ve dokunulmazlık kalkanı kullanarak her gün Türkiye Cumhuriyetinden hesap soruyor, İktidarla birlikte Türkiye Cumhuriyetinin tasfiyesinde ortaklık yaparken, terör yoluyla pazarlık gücünü elinde tutmaya da devam ediyor..

CEZAEVİNDEN ÖRGÜT YÖNETEN TEK TUTUKLU TERÖR ÖRGÜTÜ LİDERİ..

Dünya`da bir ilk oluyor, Tutuklu Terör örgütü liderine sekreterya veriliyor, millet vekilleri aracılığı ile basın açıklaması yaptırılıyor, Dağ kadrosu ile haberleşmesi sağlanıyor.

Öcalan`ın cezaevinden örgütü yönetecek özgürlüğe sahip olduğu AİHM raporuna giriyor. Terör örgütü ile müzakere etmek, mücadele etmemek bütün hukuk sistemlerinde ve halen Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suç olduğu halde , Çözüm yasalarının sorumsuzluğu ile ülkenin anayasal rejimi terör örgütü ile müzakere ediliyor..

ÇÖZÜM SÜRECİNE SUÇ DUYURUSU haberi için TIKLAYINIZ 

Bütün dünya ülkeleri, terörle sert mücadele yöntemlerini kullanarak mücadele ederken, , Türkiye`ye  PKK Terör örgütü ile masaya oturması ve Terör örgütünün istediği özerkliğin verilmesi için uluslararası baskı kuruluyor. 

Ortadoğu`da terör örgütleri eliyle Suriye yönetimini devirmeye çalışan ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon, Türkiye`yi ortadoğudaki bu terör bataklığının "üssü" haline getiriyor ve Türkiye, terör örgütlerinin geçiş yolu ve sığınma merkezi haline geliyordu. 

ABD`nin bölgede Esad Muhaliflerine gönderdiği silah yardımı, Türkiye üzerinden Terör örgütlerinden oluşma, Suriye`li muhaliflere ulaştırılıyor. Ve bu silah yüklü konvoyların bazılarının IŞİD`in eline geçtiği de biliniyor. ABD nin geçtiğimiz günlerde havadan attığı silahların bir kısmının yine IŞİD`ın eline geçtiği belgelendi..

IŞİD SİLAHLARI KİMDEN ALIYOR haberi için TIKLAYINIZ..

AKP`NİN TERÖRE VERDİĞİ DESTEK SEBEBİ İLE "TÜRKİYE`YE TERÖRİST ÜLKE SUÇLAMASI"

Ancak ne olduysa IŞİD konusunda Hizbullah ve Müslüman Kardeşlere özel yakınlık duyan AKP iktidarını sorumlu tutan bir uluslararası kampanya açıldı. AKP iktidarını destekleyen ve Terörle müzakere planını uygulatan küresel aktörler, şimdi AKP`yi teröre destek vermekle suçluyor. Küresel aktörlere bağımlı AKP`nin, bu desteği, kendisini iktidara getiren ve bölgeye terör bahanesi ile BOP için müdahale eden küresel aktörlerden bağımsız olabilir mi? 

Yani, AKP`nin terörü destekleyen politikası, bağımlı olduğu küresel güçlerin dayatmasından başka birşey değildir.

Türkiye`ye terörist ülke konumu kazandırmak üzere açılmış kampanyaya , aklını kaybetmiş muhalefet de maalesef destek verir duruma gelmiştir. Ülke içindeki demokratik mücadele yöntemleri ve AKP iktidarının başındaki  hukuksal dayanakları kullanmayan özellikle "sol" etiketli muhalefet, AKP`yi yurtdışında sürekli şikayet eder duruma gelmiştir.

Yani muhalefet, yangına adeta körükle gitmektedir. PKK terör örgütünün meclisteki temsilcileri, yurtfışında konferanslar düzenleyerek uluslararası kamuoyu oluşturuyor ve lobi faaliyetlerinde bulunuyor. Açıkça emperyalistlerden Kürdistan projesi için destek talep ediyor, silah talep ediyor..

Anamuhalefet, terör örgütlerinin kucağındaki Türkiye`de, müzakere sürecine hayır diyemezken, hatta çözüm sürecine yönetimi eliyle destek verirken , AKP`ye muhalefet etme bahanesiyle bu uluslararası kampanyaya destek veriyor. 

Terörist ülke konumuna gelen ülke egemenlik haklarını kaybetmiş demektir. 

Bugün, Terör örgütü PKK Ortadoğu`nun yeniden biçimlendirilmesi için daha etkili bir araç haline gelmiştir. Bu sebeple Türkiye`nin PKK terör örgütü ile mücadele etmesi Küresel güçler tarafından yasaklanmış ve Terör örgütü ile masada pazarlık yaptırılmaktadır.

Ortadoğu`da terör örgütlerinin desteklenmesi politikasında siyasette yolunu kaybetmiş Türkiye hergün terör bataklığına daha çok batmaktadır.

Ortadoğu`daki senaryolarda sürekli dillenen "bölgede bağımsız bir Kürdistan devletinin" kurulmasıdır. Türkiye Cumhuriyetinde Kuzey Kürdistan`ın bulunduğunu iddia eden Kürdistan projesi her gün daha güçlü dillendirilmektedir..

10 YILA TÜRKİYE KÜRDİSTAN`I HAYALİ haberi için TIKLAYINIZ  


TÜRKİYE`DEN İSTENEN; IŞİD`LE SAVAŞ, IŞID`A KARŞI PKK VE ÖSO`YU DESTEKLE..

Terörün Avrupa`yı da vurduğu bugünlerde, Avrupa, teröre karşı ayaklanırken, bir seri güvenlik önlemini de almayı ihmal etmiyordu. Bazı Avrupa ülkeleri, Terör örgütlerinin geçiş yolu olduğu uluslararası raporlarla da sabit olan Türkiye`den gelenleri, "terör şüphelisi" olarak kabul etti ve buna göre işlem yapma kararı aldı. Diğer yandan Avrupa, Shengen vizesini de daha daraltma kararını tartışıyor. 

Yani terörizme sınırlarını kapatamayan Türkiye`ye Avrupa sınırlarını kapatıyor..

IŞİD`le mücadelede PKK`yı da kullanan uluslararası koalisyon, PKK ile mücadele konusunda Türkiye`nin elini kolunu tamamen bağlamış durumda. ÖSO için Türk topraklarında EĞİT-DONAT projesi desteği veren AKP hükümeti, PKK nın dahil olduğu Peşmerge Güçlerine ise Kuzey Irak Özerk Bölgesinde eğitim desteği veriyor..

Yani Türkiye resmen Terörizme destek verir hale getirenler, şimdi Türkiye`ye terörist ülke suçlaması yapmaya çalışıyor.

IŞID`A DESTEK SUÇ DA, PKK VE ÖSO`YA DESTEK SUÇ DEĞİL Mİ?
TÜRKİYE HİÇ BİR DÖNEMDE BÖYLE BİR KUŞATMA İLE KARŞI KARŞIYA KALMAMIŞTI..
BÜTÜN BUNLAR İHANET DEĞİL DE NEDİR?
HANGİ BAĞIMSIZ, ONURLU ÜLKE BUNLARI KABUL EDEBİLİR?

TÜRKİYE`DE "TERÖRÜN ÖZERKLİK BÖLGESİ CİZRE"DE NELER OLUYOR?


PKK`nın özerklik ilan ettiği ve Türk topraklarında "Kürdistan kantonu" yapmaya çalıştığı Cizre`de sular durulmuyor. Uluslararası raporlarda çocukları silahlı mücadelede araç olarak kullandığı sabit olan PKK, özellikle Cizre`de kurduğu ve çoğunluğunu çocukların oluşturduğu YPG-H`li asayiş kolları ile düzen kurmaya çalışıyor. 


Çatışmalarda  ve toplumsal olaylarda çocukları canlı kalkan olarak kullanan, hatta çocukları çatışmanın ve olayların önüne çeken PKK, çocuk ölümleri üzerinden propaganda yapmaktan da çekinmiyor. 

Diyarbakır`daki bombalı saldırıda oğluna kaybeden AKP milletvekili, anma töreninde PKK`ya katılım yaşının 9`a kadar düştüğünü açıkladı.. Haber için TIKLAYINIZ 

Geçtiğimiz günlerde kameralar PKK`nın çocukları nasıl eyleme çektiğini kaydetti..


PKK`dan çocuklara tuzak..

PKK ön saflarda çocukları canlı kalkan olarak kullanmaya ve terörize etmeye devam ediyor. Çocukları eyleme çekmek için PKK`nın kurduğu tuzak kameralara yakalanıyor. Eylem alanında yerlere para saçılıyor. Para toplama yarışına giren çocuklar daha sonra taşlı, molotoflu eylemin önüne çekiliyor. PKK terör örgütü için çocuklar, kullandıkları silahtan başka bir değer taşımıyor.

Cizre`de 12 Yaşındaki çocuk hayatını kaybetti..

Hatip Dicle`nin Öcalan`ın Cizre için talimatlarını okuduğu toplantı sonrası çıkan olaylarda, 12 yaşındaki Nihat Kazanhan hayatını kaybetti. PKK her zamanki gibi suçu polise attı ve "top oynayan çocuğa polisin ateş ettiğini" iddia etti.

Nihat Kazanhan`ın otopsi raporunda Kazanhan`ın başından çıkan cismin 5 santimetre uzunluğunda 2 santimetre genişliğinde av tüfeği fişeği olduğu belirtildi.

Adli Tıp Kurumu`nda raporunda ayrıca, Kazanhan`ın kafasından çıkan fişeğin 6-8 Ekim olaylarında PKK yandaşları tarafından yağmalanan av bayilerinden çalınan fişeklerden olduğunun kuvvetle muhtemel olduğu kaydedildi.


PKK`nın her koldan yaptığı propaganda ile, çocuk ölümlerinin sorumluluğunu, toplumsal olaylardaki sert tutumu ile bilinen polise maletmeye çalışılıyor. Oysaki bölgede toplumsal olaylarla ilgili çözüm süreci sebebi ile müdahale hakkına bile sahip değil.. Çözüm sürecinde bölgeye PKK`nın karşı çıktığı herhangi bir kamu görevlisinin gönderilmediği biliniyor.

Levent Tüzel - "Cizre çocuk mezarlığına döndü.."
PKK`nın çocukları kullanması sebebi ile, Bölgedeki çatışmalarda ve olaylarda ölen 18 yaş altı çocuk sayısının  yetişkinlerden daha fazla  olmasına işaret eden HDP miletvekili Levent Tüzel "Cizre çocuk mezarlığına döndü" tepkisi gösterdi. Ancak her zamanki gibi tepkiyi, asıl sorumlu PKK yerine, güvenlik güçlerine gösterdi. 

Cizre`deki çatışmalarda ölenler dışında,, PKK adına IŞİD`le savaşmaya Irak ve Suriye`ye giden çocuklarının cenazeleri dönüyor..Türkiye`de çatışmalarda kaybettiklerinin hesabını sorma andı içerek, gösterilerle toprağa verenler, Suriye ve Irak`tan gelen çocuk cenazelerini sessiz sedasız toprağa veriyor.  Eğitimsiz , savaşmayı bilmeyen , eline silah tutuşturulmuş kürt çocukları, Kürdistan hayali ile ölüme gönderiliyor. 

BU SEBEPLE, CİZRE`DEKİ ÇOCUK MEZARLIĞININ SORUMLUSUNU ARIYAN PKK`NIN TEMSİLCİSİ LEVENT TÜZEL`E AYNAYA BAKMASINI TAVSİYE EDİYORUM...

Çağdaş Ulusal Çizgi
  Neriman FidanPKK`nın çocuk katliamları ve çocuk savaşçıları haberi için TIKLAYINIZ.. 


http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com