HDP `PKK`nın partisiyiz` diyor. | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>HDP `PKK`nın partisiyiz` diyor. 24.02.2015 21:09

HDP `PKK`nın partisiyiz` diyor.

AKP iktidarının terörle müzakere politikası ile elini güçlendiren PKK, Öcalan`ın yakalanmasının yıldönümünde sokağa indi.

Öcalan’ın 15 Şubat 1999’da Kenya’da yakalanarak Türkiye’ye getirilmesinin 16`ncı yıldönümünde pek çok ilde PKK yandaşları eylem yaptı. Öcalan`a özgürlük mitingleri düzenlendi, imza kampanyası açıldı. Dün gece ise PKK yandaşları İstanbul`un göbeğinde , Okmeydanın polisle çatıştı. Görüntüler Orataoğu`yu aratmayan cinsdendi.


ÇOCUKLARA DİKKAT..

Ses bombası ve molotof kokteyli ile saldıran eylemciler, PKK lehine solagan atarken sokaktaki çocukların olaya seyirci gibi dahil olması ilginç bir durum gösteriyor. Patlamamış ses bombasına çocuk meraklı gözlerle bakıyor. 

Doğuya doğru gidince terör örgütünün etkinlik alanlarındaki eylemlerde ise eylemlerin önünde yüzü maskeli ve ellerinde molotof kokteyli atan çocuklar sahnede..

Aileler çocuklarını çatışmadan uzak tutmak için daha özenli olmak durumundadır.

BARAJI GEÇMESİ İÇİN MEDYA KAMPANYASI YAPILAN HDP "PKK`NIN PARTİSİYİZ" DİYOR..

Dünyanın heryerinde terörle mücadele yapılıp "terörü övme ve terör eylemlerine katılma hem suç hem de siyasi yasak kapsamında iken Türkiye`de AKP iktidara geldiğinden beri kesintilerle devam eden PKK ile müzakere sürecinde artık eskiden parti kapatma gerekçesi olan görüntülerle HDP açıkça "Ben PKK`nın temsilcisiyim ve Öcalan`a bağlıyım" diyor. 

Ulusal niteliğini kaybedip küresel oyuncuların maşası haline gelmiş Merkez medyamız ısrarla hergün basın açıklaması yaptırarak "HDP`yi Türkiye Partisi yapma" gayreti içinde bir kamuoyu yönlendirme faaliyetine katılıyor.

Terör örgütünün partisi Terör örgütü adına mecliste müzakere götürüyor.

Kendilerinin saklamaya ihtiyaç duymadığı gerçeği Emine Ayna haykırıyor. "Öcalan`sız olmaz!." Arkasında onbinlerce ölüm bırakan Öcalan kim? Terör örgütü kurucusu ve lideri.

Şimdilerde PKK`nın partisi HDP tarafından "Öcalan`a özgürlük" mitingleri yapıldığı, imza kampanyaları açılması, hukukun ne kadar tahrip edildiği, devletin ne kadar kuşatıldığının ve terör örgütünün ne kadar mevzi kazandığının göstergesidir.

Asla kitleleşme olanağı bulmayan ve geçekte silahların gölgesinde feodal bir kölelik düzeni ile bölgeye sıkışan PKK`yı lşimdi bölgeden çıkarıp Türkiye Partisi yapma gayreti boşa çıkacaktır. Çünki siz ne kadar saklasanız da son adıyla  HDP eylemlerle, söylemlerle, müzakere masasında PKK adına oturması sebebiyle "ben PKK`nın partisiyim" demektedir ve asla Terör örgütünün alanının dışına çıkamayacaktır.

Devlet otoritesini kullanan iktidar görevini yapmış olsa idi, bu gün doğudan gelen görüntülerin ve orada terör örgütünün devlet yapılanmasına dönüşen yerel otoritesinin de görülmesi mümkün olmazdı.

Türkiye Cumhuriyetinin Laik Demokratik Ulus devlet yapılanmasına karşı AKP iktidarı ile ortaklığı sebekiyle AKP`ye karşı muhalif kitlenin Meclisteki temsilcilerinden mutsuzlukla PKK`nın partisine itilme gayratinin karşılık bulacağını düşünmüyorum.

Ne yaparlarsa yapsınlar Türk milleti gerçeğin farkındadır. 

HDP(PKK) AKP`YE MUHALİF DEĞİL, AKP İLE ORTAKTIR.

AKP iktidarının müzakere masasında oturduğu halde PKK ile birlikte vermekten görüntü vermeye çekinmesi ve terörle mücadele ediyormuş gibi seçim öncesi "taktiksel savaş görüntüsüne girmesi" şu gerçeğe işaret ediyor: "PKK`nın yanında kim durursaTürk milletinden hakettiği tepkiyi görecektir.

Şimdi Ulus devleti kuran CHP`yi PKK`nın kucağına itme gayreti Ekonomik darbağazın kapıda olduğu, 13 yıllık AKP`nin gerçek bir muhalefetle sarsılacağı bir dönemde, AKP`yi kurtarma planından başka birşey değildir.

AKP iktidarının yumuşak karnı terör örgütü ile müzakere politikası gereği, teröre verilen tavizle, Türkiye`nin geldiği manzara budur. Kendi güvenliği için yasa çıkarmaya hazırlanan AKP iktidarına, bütün iktidarlarının görevi olması gerektiği gibi, mevcut yasalarla kamu güvenliğini tesis etme görevini hatırlatıyoruz.

Çağdaş Ulusal Çizgi

Neriman Fidan


ÖCALAN`IN YAKALANIŞI YILDÖNÜMÜ GÖSTERİLERİ haberi için TIKLAYINIZ 

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com