HDP`YE OY VERİN DEMEK.. | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>HDP`YE OY VERİN DEMEK.. 23.10.2015 00:14

HDP`YE OY VERİN DEMEK..

"AKP çözüm sürecinde PKK`yı büyütmekten ne kadar sorumlu ise, AKP`yi geriletmek için PKK`nın siyasi kolu HDP`ye destek verenler de Türkiye`nin terör bataklığına batmasından o kadar sorumludur!"

HDP`YE OY VERİN DEMEK.

"HDP barajı geçmezse" diye başlayıp Türkiye`yi terör sopası ile tehdit edenlere hatırlatıyoruz:

1999`da CHP baraj altına gitti ne oldu? Dünya mı yıkıldı? 2004 yılından önce HDP gibi terör örgütü ile doğrudan bağlantılı bir parti mecliste yoktu, ne oldu? Kürtler mecliste yokmuy du?
2015`den önce HDP uzantısı parti meclisteydi ama %5 lik parti idi.2015`de %5`den %13`e fırlattınız partiyi ne oldu?

Hani HDP meclise girmezse büyük olaylar çıkacaktı?

HDP meclise girdi ve HDP`nin iktidar olduğu, PKK`nın özerklik ilan ettiği yerlerde tuzaklanmış bombalar patlamaya başladı. Terör şehirlere indi. HDP nin iktidar olduğu alanlarda Türkiye`ye tuzaklar kuruldu.

Terör örgütü, siyasi uzantısına verilen kitle desteğinden cesaret buldu ve güç gösterisine girişti.

Halen şehit cenazeleri HDP nin 1. parti çıktığı ve  iktidar olduğu bölgeden peşpeşe gelirken, tuzaklanmış bombalar peşpeşe patlarken HDP``ye destek verenler hiç mi sorumluluk duymuyor?

Ve bu koşullarda dahi, etrafımızda "HDP mecliste olmalı" diyen asker kökenlilerden tutun, "CHP`ye oy vermiyorsanız HDP`ye oy verin" diyen CHP milletvekili adayına kadar ilginç bir koalisyon görmek akıl alır gibi değil.. Akıl tutulması denilen şey bu olsa gerek!.. Zaten son yıllarda olan şeyleri akıl ve mantıkla açıklamak mümkün değil.

TÜRKİYE BUGÜN TERÖR BATAKLIĞINDA,

AKP çözüm sürecinde PKK`yı büyütmekten ne kadar sorumlu ise,
AKP`yi geriletmek için PKK`nın siyasi kolu HDP`ye destek verenler de Türkiye`nin terör bataklığına batmasından o kadar sorumludur!

Üstelik AKP`den kurtulmak için HDP`ye verdiğiniz destek, muhalefetten bir iktidar seçeneği çıkartamadığınız için, AKP zayıflatıldığı halde ülkeyi yine AKP iktidarına mahkum etmektedir.


HDP barajı geçerse ve AKP tek başına iktidar olamazsa seçeneğiniz : AKP- CHP koalsiyonu, AKP-MHP koalisyonu ve AKP - HDP koalisyonudur.

Bunun için mi mücadele ediyorsunuz?
Neden kendi partinizin tek başına iktidarını desteklemiyorsunuz?
AKP iktidarına karşı tek muhalif - alternatif seçenek olduğu halde, mesela neden CHP-MHP koalisyonu için oy istemiyorsunuz?

Üstelik, HDP`nin mecliste yer almasını destekleyen emperyalizm, AKP-PKK pazarlık sürecinin PKK lehine güçlendirilmesi, PKK terör örgütünün pazarlıkla kendisine egemenlik alanı açtığı çözüm sürecine geri dönülmesini ve Türk topraklarında özerk Kürdistan kurulmasını istemektedir. Bu amaçla terör örgütü PKK`yı ve temsilcisi HDP`yi kullanmakta ve desteklemektedir.

Ve ne ilginçtir ki, yeni Türkiye`nin muhalefeti hem çözüm sürecinden şikayet etmekte hem de terör örgütüne yeniden güçlenmesine sebep olan çözüm sürecine geri dönülsün diye çaba sarfetmektedir.

TERÖRÜ DESTEKLEMEK SUÇTUR.

Terör destekçiliği tüm hukuk sistemlerinde suçtur.

Tüm Dünya teröre karşı her türlü önlemi alırken, terörün maddi ve siyasi tüm destek bağlarını kesmeye çalışırken Türkiye`nin terör örgütü ile anayasal rejimini müzakere edip, taleplerini karşılamaya itilmesi , terör örgütünü bir siyasi parti ile temsil ettirmesi , kamu gücünü kullandırması olağan mıdır?

Terörle bağlantılı bir siyasi parti hiç bir hukuk sisteminde olamaz!..
Aklımızı başımıza toplayalım..

HDP`ye oy verin demek, PKK`ya oy verin demektir. HDP`yi kürtlerin temsilcisi yapmak, başka partilere oy veren milyonlarca kürt kökenli yurttaşımızı yok saymak, etnik ayrılıkçısı PKK`yı kürtlerin temsilcisi yapmak demektir. Kürtleri PKK`ya mahkum etmek demektir!.
HDP`ye oy verin demek, kendi çocuklarınızın,kentlerinizin, ülkenizin geleceğini, güvenliğini tehlikeye atmak demektir.
HDP`ye oy verin demek, kendi kentlerinizin sokaklarının da bombalı tuzaklar konulmuş hendeklerle kazılmasını istemek demektir.
HDP`ye oy verin demek, kentlerinizin, köylerinizin yollarına bombalar yerleştirilmesine destek vermek demektir!.
HDP`ye oy verin demek, PKK eylemlerinde , operasyon yapılmasın diye kendinizi PKK`ya canlı kalkan yapmak demektir.

HDP`ye oy verin demek, emperyalizmin paralı askerlerine destek vermek demektir.

HDP`ye oy verin demek,  Türk topraklarında özerk Kürdistan kurulmasına destek vermek demektir.

HDP`ye oy verin demek, Turkiye Cumhuriyeti`nin vatanı ve milleti ile bölünmez bütünlüğünü paramparça etmek demektir!

Neriman Fidan

www.facebook.com/NerimanFidann

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com