HER KONUDA ORTAKLAŞTIK MI? | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>HER KONUDA ORTAKLAŞTIK MI? 04.08.2016 00:00

HER KONUDA ORTAKLAŞTIK MI?

Neriman Fidan`dan Gürsel Erol`un AKP ile milli mutabakat hükümeti projesine tepki.

Gürsel Erol`a milli mutabakat hükümeti aklını kim verdi?

Kılıçdaroğlu`nun karakutusu olarak nam salan, PM`de en etkin isim konumundaki, kurultayların özel görevlisi Tunceli milletvekili Gürsel Erol, AKP`ye koalisyon teklifinde bulunmuş.
Sokakta milli mutabakkat kuruldu, mecliste ortak akıl var bütün partilerin içinde olduğu milli mutabakat hükümeti kuralım teklifini Cumhurbaşkanı Erdoğan`a iletecekmiş..

Öncelikle sorulması gereken soru:
Gürsel Erol bu aklı tek başına mı bulmuştur? yoksa yine birileri tarafından özel olarak görevlendirilmiş midir?

Ve Mutabakat havasından meclisteki partilerden HDP nin Cumhurbaşkanı tarafından özellikle dışlandığını ve köşke HDP nin davet edilmediği, HDP nin bu Türk bayraklı mitinglere katılım yapamadığını, CHP nin mitinglerine bile katılamadığını, kendi mitinglerini toplamaya çalıştığını hatırlatalım.

Ortak akıl oluştuysa bu KHK larla yapılan devletin yeniden yapılandırılmasında sizin aklınızı da mı kattılar?

Yoksa genel başkanın kurucuları arasında bulunduğu TESEV raporundan kopyalanmış gibi duran uygulamalara, genel başkan ve sizlerin TESEV den dolayı onayınız mı var?

Devletin bir kişiye bağlanması konusunda ortaklaştınız mı?

Türkiye`de darbe engellendiğine ve tek başına bir AKP hükümeti iş başındayken üstelik meclisin devre dışı bırakılmasına itiraz etmeniz gerekirken nasıl ortaklaştınız?

Türkiye`de ortaklaştığımız tek konu darbe karşıtlığıdır ve Türk bayrağı altında birlikte yaşama irademizdir..

Türk bayrağını hep birlikte sallıyor olmamız, Türkiye`nin yöneleceği istikametle ilgili Cumhurbaşkanı ve AKP ile aynı şeyi düşündüğümüz anlamına gelmez. Üstelik darbe girişimi sonrası cumhurbaşkanının devleti sıfırlamak ve yeniden yapılandırmak konusunda açıklamaları ortadadır. ve Cumhurbaşkanı ve AKP devleti nasıl yapılandıracaklarını 14 yıllık icraatlar ve darbe sonrası açıklamaları, KHK leri ile açıkça ortaya koymuşlardır.
Yani darbeye karşı , Türk bayrağı altındaki ortaklaşma, Cumhurbaşkanının yönlendirmesinde AKP iktidarının gittiği yol ve uygulamalarda yoktur.
Siyasi parti genel merkezlerinin yönlendirmesi ile, olmayan bir ortaklaşma ve sanal bir birlik havası ile Türkiye`nin AKP nin istediği rotaya sokulması ve hatta taraftar kitlelerini bu istikamete doğru yönlendirme çabası, iktidarın gittiği yanlış yola tüm Türkiye`yi katma çabasıdır.

AKP nin başkanlık rejimi ısrarı son uygulamaları ile fiili durum halinde iken, seçim meydanlarında "seni başkan yaptırmayacağız" diye bas bas bağıranların kendilerine gelmelerini bekliyorum.

Yandaş medyadan kamuoyu algı yönlendirmesi 

AKP medyasında Rusya üzerinden yeni bir Ortadoğu aktörlüğü havası var. Yeni büyük Türkiye (Yeni Osmanlı) coşkusu var. Ve aynı şekilde ABD nin Suriye`deki kürt koridoru projesini de Rusya partnerliği ile engelleneceği iddiasındalar. (Bakınız Takvim gazetesi)

Bu iddalar bana "1 mart tezkeresi geçseydi Irak`a girecektik" tezini hatırlatıyor.

Gerçekle ilgisi olmayan bu iddianın amacı, aslında darbe senaryosu üzerinden yapılanlara itiraz edecek olanların itirazlarını engellemek, ve hatta tam tersine desteğini almak diye düşünüyorum. Bu iddiaların tamamı bir kamuoyu algı yönetimidir. 

Ve ABD ile ilişkilerde bir gerilim yaşandığını gözlemlemiyorum. TSK operasyonu nedense ABD raporlarına konu edildiği gibi gerçekleşti.

Yani ABD karşıtı söylemden,  ABD yanlısı icraat..

Ve tabi ki iddialar doğru olsadaydı AKP, TSK nın zayıflatılması operasyona ihtiyaç duymazdı.

Kürt koridorunu engellemek amacını taşıyan bir iktidarın TSK yı zayıflatmak değil, güçlendirmek amacı olmalıdır.

Bu orada Suriye`deki kürt koridoru ile ilgili olarak ve tabi ki PKK ile ilgili olarak, Barzani ile gerildiğimize dair duyumu olan varsa beri gelsin.

Çünki Kürt koridorunun  en önemli ayağı Irak`ta kurdurulan Kürt devlet yapılanmasıdır. Kürt koridoru Irak`ta kurdurulan Kürt devlet yapılanmasının Akdeniz`e açılma koridorudur.

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com