İHSANOĞLU İSMİNİ FISILDAYANLAR, KOBANİ TEZKERESİNİ DE Mİ FISILDADILAR? | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>İHSANOĞLU İSMİNİ FISILDAYANLAR, KOBANİ TEZKERESİNİ DE Mİ FISILDADILAR? 11.10.2014 01:45

İHSANOĞLU İSMİNİ FISILDAYANLAR, KOBANİ TEZKERESİNİ DE Mİ FISILDADILAR?

Kılıçdaroğlu kritik zamanlarda ani değişimler gösteriyor. Ekmeleddin İhsanoğlu ismini ortaya koyması ne kadar şaşırtıcı ve ilginçse, 1 mart tezkeresinin reddini sağlayan CHP`nin bugünkü Genel Başkanı olarak "TSK sadece Işid`den Kobani`yi kurtarmak için Su

KÜRESEL GÜÇLER, TÜRK ASKERİNİN KOBANİ`Yİ KURTARMASINI AMA PKK`YA DOKUNMAMASINI İSTİYOR.


Bir süredir Türk askerinin Kobani`ye Işid`e karşı kara harekatı yapması istendiğine dair izlenime kapılıyorduk ki, Başbakan Davutoğlu bir gün bir yabancı muhabirin karşısında "Suriye`ye operasyona hazırız ama hedef Esad olursa" açıklamasını yaptı. Ve BM kararı istedi.

Bugün Onur Öymen facebook sayfasında "Son günlerde başta CNN International ve New York Times olmak üzere Batı ülkelerinin medyalarında Türkiye’nin Ayn al Arab (Kobani)’ye tek başına bir askeri harekat yapması yolunda yoğun baskılar yapıldığı görülmektedir." açıklaması yaptı. Meclis başkanı Cemil Çiçek ise resmen bunun Türkiye`den istendiğini açıkladı ve tepki gösterdi.

Üstelik Cemil Çiçek Işid ve PKK`yı kastederek "biz terör örgütünün ikisi ile de komşu olmak istemiyoruz"  diye feryad ediyordu. Anlaşılan o ki; PKK`ya operasyon yaptırmayan ve bölgede Akdeniz`e açılan bir kürt koridoru oluşturmak isteyen ABD Kobani`den Işid`i Türk askerinin temizlenmesini isterken yine PKK`ya dokunmamasını istiyordu.

1 MART TEZKERESİ TARTIŞMALARINDA DA "PKK`YA DOKUNMA AMA ASKERİ DESTEK VER" ARAYIŞI ..

1 Mart tezkeresi tartışmaları sırasında da , Irak`a askeri operasyona TSK`nın katılımını, Irak`ın Kuzeyinde değil, Irak`ın iç bölgelerinde ve geçiş sırasında PKK`ya dokunulmaması koşuluyla birlikte geldiği ;  1 Mart tezkeresinin reddedirilmesinde öncü rol oynayan
dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal`ın açıklamarında yer aldı.

KILIÇDAROĞLU - RİCARDİONE GİZLİ BULUŞMASI SONRASI KILIÇDAROĞLU VE CHP`YE OLANLAR OLDU.

Kılıçdaroğlu 2011 yılında iddialı bir şekilde ortaya koyduğu "Yeni CHP" söylemini , Anayasa tartışmaları sebebi ile yükselen parti  içi muhalefet sebebi ile kurultay öncesi rafa kaldırmıştı. Ancak yerel seçimlerden hemen önce Ricardione ile buluşması sonrasında yeni CHP iddiasını birden güçlü bir şekilde ortaya koydu ama seçim ortamında CHP`lilerin itirazının sonuç alması olanağı yoktu, çünki seçime gidiliyordu.

Ekmeleddin İhsanoğlu ismi çıklanırken de aynı yöntem izlendi ve yine CHP`liler çaresizdi.

EKMELEDDİN İHSANOĞLU` İSMİNİ FISILDAYANLAR, KOBANİ TEZKERESİNİ DE Mİ FISILDADILAR?!


Neo CHP- New CHP- Yeni CHP
isimlendirmeleri ileuluslararası raporlara konu olmuş olan CHP`nin "değişmesi ve dönüşmesi" ve ulus devletten vazgeçmesi projesinde Kemal Kılıçdaroğlu kendisine yüklenen misyonun gereklerini yerine getirdiğini son Kobani için özel tezkere talebi ile ortaya koydu.

Açıklamasında sadece Işid vurgusu vardı ve TSK Koban`yi Işid`den temizleyip PYD`ye teslim ederek çıkacaktı.
Bir gazetecinin "mevcut tezkerenin geri çekilmesi ve sadece IŞİD’i kapsayanrn yeni bir tezkerenin mecliste kabul edilmesi önerisini getirdiniz ancak rnbu mevcut tezkerede birde PKK ifadesi de yer alıyor. Sizin tezkerenizde rnPKK’ya yönelik bir yaptırım ya da önlem sözkonusu mu? PKK yer alacak mı rnsizin önerdiğiniz tezkerede?" sorusuna ise,
 Türkiye`de 30 yıllık  PKK terör örgütü faaliyetlerinden bihabermiş gibi;
"Hükümet eğer ciddi bir tehdit olduğu yönünde görüş beyan ederse ve o konuda gerekçelerini getirirse hayır demeyiz." cevabını veriyordu.
 Kılıçdaroğlu`nun "Özerkliği mutlaka getireceğim" açıklamasını; PKK`yı gözardı eden, hatta himaye eden, Tezkere talebi ile birlikte ele alındığımızda,  küresel aktörlerin taleplerinin Kılıçdaroğlu`nun yeni CHP`sinin taleplerinde karşılık bulduğu ortaya çıkıyor.

CHP`DE DÖNÜŞÜMÜN GELDİĞİ NOKTA..

Kılıçdaroğlu`nun TSK Kobani`yi kurtarsın ve geri dönsün önerisi TSK`NIN BÖLGENİN JANDARMASI YAPILMASI ÖNERİSİDİR.


1 Mart tezkresinin reddi mücadelesi sırasında dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal`ın ortaya koyduğu
Türkiye bu savaşın cephesi ve karargahı olamaz" temel stratejisinden,
"bölgenin jandarmalığına TSK`nın soyundurulması " teklifini getiren Yeni CHP iddiasının sahibi Kemal Kılıçdaroğlu`na..


TÜRKİYE TARİHİNİN EN KRTİTİK SEÇİMLERİNE DOĞRU BU SİYASİ KUŞATMA İLE YOL ALIYOR..

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com