KILIÇDAROĞLU ÇARESİZ Mİ? | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>KILIÇDAROĞLU ÇARESİZ Mİ? 02.09.2014 01:43

KILIÇDAROĞLU ÇARESİZ Mİ?

CHP olağanüstü Kurultay`a giderken Sarıgül`ün eline sarılan Kılıçdaroğlu çaresiz mi?

Kamuoyunda yükselen Muhalefet dolayısı ile Kılıçdaroğlu zor günler geçiriyor. Kamuoyu açısından destek arayışında kendini Sarıgül`e emnaet ettiği anlaşılan Kılıçdaroğlu Sarıgül`ün eline sıkıca sarılmış olarak fotoğraflandı. Bu ilginç fotoğraf karesi, Kılıçdaroğlu`nun İstanbul Belediyelerini teslim ettiği Sarıgül`e dayanarak Olağanüstü kongreyi atlatmaya çalıştığının göstergesi olarak not edildi.


ÇARE SARIGÜL MÜ?

Kılıçdaroğlu, ilk Genel başkanlığını Önder Sav`ın gücü üzerine inşa etmişti. Ve 6 ay sonra yapılan ilk olağanüstü kongrede Önder Sav`ı tasfiye etmişti. Yeni CHP iddiasında yürürken yanında değişmeyen tek isim Gürsel Tekin oldu. İstanbul belediye Başkanlığı adaylığı döneminden beri Kemal Kılıçdaroğlu`na en bağlı isim olarak Gürsel Tekin MYK`da kendini korumayı başardı. 

Ricardione ile görüşmesi sonrası Partide dönüşüm iddiasını yükselten ve adayları da buna göre tercih eden Kılıçdaroğlu, "Çare Sarıgül" sloganları eşiliğinde  İstanbul`u Sarıgül`e teslim ederek, partideki dönüşüm mesajını güçlü bir şekilde kamuoyuna gösterdi. Operasyon yapılan CHP`nin kalelerindeki belediye başkan adaylarının çoğu Sarıgül`e yakın isimlerden tercih edildi. 

Bu işbirliği Olağanüstü Kurultay`da da kendini gösteriyor. Kılıçdaroğlu`nu Baskın kurultay kararına Sarıgül`ün ikna ettiği iddia edildi. 

Parti delegelelerinde güçlü olması beklenen Kılıçdaroğlu`nun, Kamuoyu`nda yükselen muhalefete güçlü bir destek olarak Sarıgül`e ihtiyaç duyduğu anlaşılıyor.

Kılıçdaroğlu`nun Sarıgül`le elele fotoğrafının arkasında Gürsel Tekin ve Oğuz Kaan Salıcı`nın olması dikkat çeken bir diğer ayrıntı.

Bugün İstanbul Gerçeği internet sitesinden yayınlanan  bir habere göre, Kılıçdaroğlu bir otelde gizlice Sarıgül ve Sarıgül`e yakın Hüsamettin Özkan`la bir araya geldi.

Toplantıda Sarıgül`ün PM adayı olmamasına;  Sarıgül`ü İstanbul İl başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve Sarıgül`ün hareketi olarak bilinen TDH`de görev almış olan İşadamı Cenk Küpeli’nin temsil etmesine karar verildiği bildirildi.

Bu arada bulunduğu illerde Kılıçdaroğlu`na bağlılıkla çalışan, ama örgütlerde muhalefet baskısı ile karşı karşıya kalan 3 büyükşehir il Başkanının PM`ye aday gösterileceği de öğrenildi.

Genel başkanlığı yeniden kazanması halinde Kılıçdaroğlu`nun, Sarıgül`ü PM hatta MYK`ye alması bekleniyordu. 

Çare Sarıgül diye İstanbul`u Sarıgül`e teslim eden ve kaybeden Kılıçdaroğlu`na, Olağanüstü Kurultayda da Çare Sarıgül mü?

TARİHİ KURULTAYDA SON SÖZ DELEGENİN

5 Eylül`de CHP`nin tarihi Kurultayında delegeler, 
iktidar umudunu kaybetmiş ama CHP`yi Yeni CHP`ye dönüştürme iddiasında kararlılıkla yürüyen Kılıçdaroğlu-Sarıgül`ü mü, 
yoksa CHP`nin kendi ideolojik çizgisinde yeni bir iktidar umudu olarak Muharrem İnce`yi mi tercih edecek ?


http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com