TÜRKİYE`NİN ÖNÜNDEKİ TEHLİKE | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>TÜRKİYE`NİN ÖNÜNDEKİ TEHLİKE 17.10.2014 10:56

TÜRKİYE`NİN ÖNÜNDEKİ TEHLİKE

AKP ANAYASAL ÇOĞUNLUK SINIRI AŞAMASA DA CHP İÇİNDEN DESTEK GELECEK`..

AKP`DE SEÇİM ÖNCESİ YENİLENME..

AKP Yaklaşan seçimler gerekçesi ile, Davutoğlu`nun genel başkanlığı sonrasında, örgütleri yenileme kararı aldı.
5``inci Olağan Kongre takviminin 15 Eylül``de başlatan AKP, 22 Şubat 2015``te il kongrelerini tamamlamış olacak. AKP olağan kurultay ile ilgili henüz karar almadı.

Öte yandan kulislerde seçimlerin Nisan ayına alınabileceği konşuluyor. Erdoğan`ın AKP`nin yanında seçim meydanlarında olacağı anlaşılıyor. 2015 kritik seçimlerinde Genel başkanını değiştiren AKP, muhalefetin dağınıklığından ve iç çatışmasından faydalanarak Anayasal çoğunluğu yakalama hesabında.. Bu sebeple seçimlerin "baskın erken seçime" dönüşebileceği iddia ediliyor. 
AKP nin seçimleri erken çekmesi için yasa çıkartması gerekiyor. 

AKP KONGRELERİNİ TAMAMLIYOR AMA CHP TAMAMLANMASINI  MÜMKÜN GÖRMÜYOR.

MYK sonrasında açıklama yapan CHP sözüsü Haluk Koç, 2839 sayılı Milletvekili Seçimi Kanunu’nun 6. maddesi uyarınca normal genel seçim tarihinin 7 Haziran 2015 olacağınısöyledi ve şunları kaydetti:
“Buna göre seçimin başlangıç tarihi 9 Mart 2015, aday olacak örgüt başkanı ve yöneticilerin istifası gereken tarih de 9 Şubat 2015’tir. Öte yandan iktidar çevrelerinde seçimlerin erkene alınma çalışmalarına ilişkin bilgiler de gündemde konuşulan konular arasındadır. Bu çerçeveden bakıldığında, Parti Tüzüğü ve Kongreler Yönetmeliği’ndeki süreler de dikkate alındığında seçim süreci içinde takvimin tamamlanması mümkün görünmemektedir. Bugünden itibaren bütün örgütlerimizin temel görevi iç işleyişle meşgul olmak yerine 2015 seçimlerine odaklanmaktır. Bu nedenle Merkez Yönetim Kurulumuz, Parti Meclisi’nin bir yıllık uzatma kararını da göz önüne alarak kongre takviminin 2015 genel seçimlerinden sonra başlatılmasını uygun görmüştür.” 

CHP`DE HESAPLAR 2015 SONRASINA..

AKP yenilenen Genel başkan sonraında hızla örgütlerinde yenilenmeyi tercih ederken, CHP`de yükselen genel başkanlık tartışmasına rağmen Kılıçdaroğlu parti içindeki tartışmayı disiplini çalıştırarak bitirmeye çalışıyor. Öte yandan CHP`de 3 yılını doldurmak üzere olan ve 2 seçim geçirmiş yorgun ötgütler istifalar ve olağanüstü kongre talepleri ile sarsılıyor.

ANTALYA OLAĞANÜSTÜ KONGREYİ YAPTI SIRADA, MERSİN VE İSTANBUL VAR!..

İlinde zor günler geçiren Antalya İl Başkanı çareyi olağanüstü kongre kararı almakta buldu ve 12 Ekimde gerçekleşen Olağanüstü Kongre, mevcut yönetimin kongreyi kaybetmesi ile sonuçlandı.
Mersin il yönetimi istifalar ile düştü, İstanbul ile ilgili olarak tartışma belirsizliğini korusa da İstanbul`un olağanüstü kongre yaşaması da kaçınılmaz görünüyor.

KILIÇDAROĞLU YÖNETİMİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİNİ BELİRLEYİCİ OLMAK İSTİYOR.

CHP`de dönüşüm ve değişim için herşeyi yapan Kılıçdaroğlu yönetimi, Yeni anayasa tartışması yapacak yeni Parlamento dönemi için milletvekili listelerinde belirleyici olmak istiyor. 

Mehmet Bekaroğlu, Mansur yavaş, Murat Özçelik, Sezgin Tanrıkulu gibi Yeni CHP vizyonuna uygun ama CHP`ye uygun olmayan isimler CHP listelerinde seçilebilecek sıralarda kontenjanla yerleştirilecek gibi görünüyor. 

YENİ CHP`LİLER - YENİ ANAYASA TARTIŞMALARINDA AKP-BDP(HDP)`YE YANDAŞ!.
Yerel seçimlerdeki sürprizlerin ardından, Ekmeledin İhsanoğlu ile sürpriz yapan Kılıçdaroğlu ve yönetimi CHP seçmenine son sürprizini Milletvekili listelerinde yapacağı kaçınılmaz olarak görülüyor.
Kılıçdaroğlu i tarafından CHP yönetimine taşınan ve politikalardaki etkinliği gün geçtikçe artan isimlerin ortak özellikleri; Yeni Anayasa tartışmalarında AKP ve HDP ile ortak görüşlere sahip olması.

TÜRKİYE`NİN ÖNÜNDEKİ TEHLİKE, 
AKP ANAYASAL ÇOĞUNLUK SINIRI AŞAMASA DA CHP İÇİNDEN DESTEK GELECEK`.. 

Kılıçdaroğlu`nun seçtireceği bu Yeni CHP`li isimlerin, yeni rejim - yeni Anayasa yani Başkanlık rejimi ve federasyon tartışmalarında, AKP-HDP koalisyonu ile birlikte davranacağı hatta yönetim erkini kullanarak CHP`yi de bu politikalara ortak edeceği yaklaşan TÜRKİYE`NİN ÖNÜNDEKİ EN ÖNEMLİ TEHLİKE  olarak görülüyor.

AKP- BDP koalisyonunun aşamadığı anayasal çoğunluk sınırı CHP listelerinden gelen bu Yeni CHP`lilerle oldukça rahat aşılıyor.


http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com