PKK`nın kaos planı | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>PKK`nın kaos planı 26.08.2016 00:00

PKK`nın kaos planı

Onur Öymen Kılıçdaroğlu`na yapılan saldırıyı değerlendirdi.

Dün Artvin`de Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu`na yönelik menfur terör saldırısını nefretle kınıyor, o saldırıda şehit olan askerimize Allah`tan rahmet, yaralanan askerlerimize acil şifalar diliyoruz.

PKK terör örgütünün bu saldırıyla bir strateji değişikliğine gittiği, bir yandan bu sabah Cizre`de görüldüğü gibi, güvenlik kuvvetlerine yönelik eylemlerini yoğunlaştırırken bir yandan da siyasi liderleri hedef alarak ülkemizde bir kaos yaratma çabası içine girdiği anlaşılmaktadır.

Bu gelişme teröre karşı mücadelemizin daha büyük bir kararlılıkla ve sonuç alıcı biçimde yürütülmesinin zorunluluğunu ortaya koymaktadır. Artık amacımızın ülkemize yönelik terör saldırılarının kaynağını oluşturan Irak`ın Kuzeyindeki PKK varlığını tümüyle tasfiye etmek olduğunu ortaya koymalı, Irak Hükümeti ve Barzani üzerinde etkili girişimlerde bulunmalı ve büyük devletleri de aynı doğrultuda hareket etmeye yönlendirici kararlı bir diplomasi uygulamalıyız. Bu girişimler sonuç vermezse Kuzey Irak`a yönelik olarak güç kullanmaktan çekinmeyeceğimiz ortaya konulmalıdır. Diğer ülkelerin yaptığı gibi terörün yurt dışındaki kaynaklarını bertaraf etmeyi öncelikle hedefimiz olduğunu göstermeliyiz. Artık `Teröre yenilmeyeceğiz` yolundaki söylemlerin yerine `terörü yeneceğiz` söylemlerini kullanmalıyız.

Türkiye`nin, ülkemize yönelik büyük bir suikasta kalkışan bir terör örgütüyle masaya oturmayacağını, ülkemizin anayasasını ve gelecekteki siyasi yapısını terör örgütüyle hiçbir zaman görüşme konusu yapmayacağını, Türkiye`yi buna zorlamak isteyen yabancıların telkinlerini peşinen reddedeceğimizi vurgulamalıyız.
Oslo`da, Habur`da ve İmralı`da yapılan hataların bir daha tekrarlanmayacağını açıkça ilan etmeliyiz.

Özetle, Sevr`den bu yana Türkiye`ye dayatılmak istenen çözümleri şimdi terör baskısıyla gerçekleştirmek isteyenlere bu fırsatı vermeyeceğimizi ortaya koymalı, yaniTürkiye`nin terörle terbiye edilebilecek bir ülke olmadığını bütün dünyaya göstermeliyiz.

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com