Can Dündar`ın tahliyesi ile iligili açıklama | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Can Dündar`ın tahliyesi ile iligili açıklama 26.02.2016 00:00

Can Dündar`ın tahliyesi ile iligili açıklama

Suay Karaman yazdı

BU DA BENİM AÇIKLAMAM

Ülkemizde düşüncelerini açıkladığı ve gazetecilik mesleğini yaptığı için tutuklananların olması, hüküm giymesi çok yanlıştır. 92 gün sonra özgürlüklerine kavuşan Can Dünüdar ile Erdemsiz Gül, belki haksızlığa uğramanın ne anlama geldiğini anlamışlardır. Dünüdar, belki yıllarca haksız yere hapis yatanlara “HAYDİ BAŞKA KAPIYA” dememeyi öğrenmiştir.

Can Dünüdar`ın baş vurusundan önce AYM önünde başka gazetecilerin de hak ihlali nedeniyle baş vurusu var. Onlar hiç gündeme alınmadan, kişiye ya da emperyalizmin baskısına göre adalet dağıtılmamalıdır. Cumhuriyet Gazetesini açık açık Fethullah`ın gazetesi yapan Can Dünüdar ve benzerlerine AYM`nin verdiği karar hayırlı olsun.
Dünüdar hapisteyken, Silivri`ye giderek, oturma eylemi yaparak poz veren entel insan taklitlerine de bir sorum var. Neden yıllarca orada akademisyenler, gazeteciler, siyasiler, subaylar yatarken bir kere bile Silivri`ye gitmediler, poz poz fotoğraf çektirmediler? Ulusalcılardan, yurtseverlerden saklanan bu ilginin, emperyalizmin emriyle hak etmeyenlere gösterilmesi de ayrıca ilginç. Yeni Mütareke basınının yeni Ali Kemal`lerini tanımamız gerekir artık.

Dilerim herkes yaşananlardan gerekli dersleri çıkartır ve DÜŞÜNMEYİ ÖĞRENİR..

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com