Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa | ÇAĞDAŞ ULUSAL ÇİZGİ
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa 13.06.2016 00:00

Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa

Zafer Yapıcı`ndan İzmir marşının Binali Yıldırım için uyarlanmasına tepki

aşa Mustafa Kemal Paşa yaşa

Adın yazılacak mücevher taşa
Her yeni gün Atatürk`e, ilkelerine, eserlerine, heykellerine, düşüncelerine ve hatta adının geçtiği her şeye saldırılarla karşılaşıyoruz. Onun kurduğu cumhuriyet, her yeni gün, yeni yöntemlerle işlevsizleştirilmeye çalışılıyor. 
Doksan üç yıllık Türkiye Cumhuriyeti`nin Devrim Tarihi yerine on dört yıllık iktidar tarihlerini parlatıyorlar. Rejimi; başta laiklik olmak üzere demokratik sosyal hukuk devletini, başkanlık hevesiyle tümüyle değiştirmeyi planlıyorlar.
İşte son tahribatları... Başbakan ve AKP Genel Başkanı Binali Yıldırım`ı, Erzincan Belediyesi`ne gelişinde mehteran takımı İzmir Marşı ile karşıladı.
Erzincan`da sözleri değiştirmiş bir İzmir Marşı ile karşılaştık. Yağcılığın tavan yaptığı bir marşla... Kurtuluş savaşı sırasında Türk Ordusunun İzmir`e girişini simgeleyen bu marşın sözlerinin "Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa/ Adın yazılacak mücevher taşa" bölümünü bakınız nasıl değiştirdiler.
Aşılmaz dağları ustayla aştık
Tarihe silinmez izler bıraktın
Yaşa Binali Yıldırım yaşa
Adın yazılacak bu kutlu yola
Marşımızın sözlerini değiştirmekle kalmadılar ruhunu silme gayreti içerisine girdiler. Silmekle kalmadılar, bir de Erzincan`dan İzmir`e ve İzmirlilere üstü örtülü mesaj gönderdiler. 
Bizler, İzmirliler, açıkça şu soruları soruyoruz... İzmir Marşı`nın sözleri neden durup dururken değiştirildi? Bu fikri kim ortaya attı? Sözleri kim değiştirdi? Amacınız ne?...
Sayın İzmir milletvekilleri, İzmir`in vekilleri olarak sizler bu garabete niçin sessiz kaldınız? Neden bu konu ile ilgili bir açıklama yapmadınız?
Değerli okurlarım, bu soruların cevabını biz İzmirliler olarak biliyoruz ama yine de soruyoruz. Her zaman yaptıklarını yapacakları, her zaman söylediklerini söyleyecekleri aşikar. "Bizim bir bilgimiz yok, birileri yapmış..."
Şunu bilin. Bizler, İzmirliler olarak marşımızın tek bir harfine dahi dokunmadan, dokundurtmadan, hiç kimseden çekinmeden, korkmadan o günkü ruhu yaşarcasına İzmir Marşımızı hep birlikte söylemeye devam edeceğiz. 
İzmir Marşı`nın bestelenmiş iki kıtası şöyledir. İzmir`in dağlarında çiçekler açar/ Altın güneş orda sırmalar saçar/ Bozulmuş düşmanlar yel gibi kaçar/ Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa/ Adın yazılacak mücevher taşa/ İzmir`in dağlarında oturdum kaldım/ Şehit olanları deftere yazdım/ Öksüz yavruları bağrıma bastım/ Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa/
Adın yazılacak mücevher taşa.
Değerli okurlarım, bir daha söylüyoruz. Biz İzmirlilerin marşı İzmir Marşıdır. İzmir Marşı, Türkiye`nin marşıdır. Direnişin marşıdır. Şehitlerin marşıdır. Özgürlüğün marşıdır. Kurtuluşun marşıdır. Bu marşı iki iktidar görevlisi değil halk yazmıştır. Bu marşı ve Mustafa Kemal Atatürk sevgisini hiç kimse ama hiç kimse yüreğimizden ve beynimizden söküp atamaz.
Çünkü biz İzmirliyiz. Çünkü biz Atatürkçüyüz. Çünkü biz Mustafa Kemal`in askerleriyiz. Çünkü biz "ne mutlu Türküm diyene" diyenlerdeniz... 
Bizler esaretin acısını yaşayanların, kurtuluşun kıymetini bilenlerin torunlarıyız.
Analarımızla, babalarımızla, çocuklarımızla, gencimizle, yaşlımızla "Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa/Adın Yazılacak Mücevher Taşa" demekle kalmayacağız. Adını; adımızı mücevher taşa yazacak iradeyi azmimizle, cesaretimizle, aklımızla göstereceğiz.

http://www.cagdasulusalcizgi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright@cagdasulusalcizgi.com